28/6/24

godz.

20:00

Letnie granie: MUNDINOVA TRIO

28/6/24

godz.

20:00

Letnie granie: MUNDINOVA TRIO

kup bilety

Zapraszamy na koncert w ramach cyklu "Letnie granie" Nie Teatru, lecz wyjątkowo na sali Nie Teatru. Rozsiądźcie się wygodnie i odkrywajcie z nami świat Mundinova. Podczas koncertu usłyszymy wybrane utwory autorskie z dwóch studyjnych albumów, oscylujące pomiędzy gatunkami jazz world/ alternative/piosenka autorska oraz specjalnie zaaranżowane utwory znane szerszej publiczności, promujące wartość polskich piosenek z dobrym tekstem np. "Zielono mi" A. Osieckiej, 'Powrotna bossa nova" Ewy Bem czy " Szał niebieskich ciał" Maanam.

Trzon MUNDINOVA stanowią Dorota Kołodziej (głos), Marzena Cybulka (gitara basowa, kontrabas) oraz Michał Wilczyński (gitary). Artyści spotkali się w 2017 roku z zamysłem, by tworzyć własny muzyczny język, w którym warstwa liryczna jest traktowana na równi ze współbrzmieniem. Zestawienie emocjonalnego głosu z około- jazzowymi harmoniami, przeplatanymi inspiracjami world, doprowadziło do eksplozji muzycznych kolorów, identyfikowanych jako indie jazz/muzyka alternatywna. W lipcu 2020 roku zespół zadebiutował albumem „W drodze”, nakładem wydawnictwa Mundi Art, z gościnnym udziałem Dariusza Kaliszuka (perkusja, instrumenty perkusyjne) oraz Mateusza Szemraja (oud, rubab,baglama).

Zespół zawiązał się w 2017 roku we Wrocławiu pod nazwą Mundi z intencją, by tworzyć muzykę unikalną, poruszającą, wrażliwą na słowo i przekaz. W 2020 roku do nazwy, niczym świetlista smuga komety, dołączył ogon „nova”, tworząc delikatną mgławicę zwiastującą Nowe oraz przynosząc dodatkowy ładunek twórczy.

W grudniu 2022 roku ukazał  się drugi album Mundinova pt. "Fantom" z gościnnym udziałem Szymona Miśniaka, Michała Żaka (Lautari, Prusinowski Trio) oraz Marcina Raka (EABS,Błoto).

”Mundinova oferuje mnóstwo wspaniałej muzyki, bogatą różnorodność nastrojów i melodyjnych światów oraz genialne wykonania instrumentalne, a wszystko to w przyjemnej, mocno skupionej atmosferze, która sprawia, że ​​słuchanie jest naprawdę przyjemną podróżą. To po prostu wspaniały, trafiający do serca przekaz muzyczny. Świetna rzecz!”

- Adam Baruch, The Soundtrack of My Life, 2020.

MUNDINOVA:

Dorota Kołodziej - głos

Marzena Cybulka- bass, kontrabas

Michał Wilczyński- gitary

Artyści:

Mundinova
Data:
28/6/2024
Czas trwania: około
80
min
Cena biletu:
80
Dlaczego warto zapisać się na newsletter? Poinformujemy Cię o nowościach w repertuarze, wydarzeniach specjalnych i innych aktywnościach realizowanych przez Nie Teatr. Same dobre wiadomości!

Pozostałe wydarzenia

zobacz wszystko
2/8/2024

Letnie granie: Wieczór z Chaplinem i Orkiestrą Ludwika Sarskiego

Zapraszamy na "Letnie granie" Nie Teatru w odsłonie filmowej! Pierwszy z dwóch zaplanowanych pokazów filmów z muzyką na żywo zainaugurują krótkie metraże z udziałem wybitnego aktora i ikony popkultury Charliego Chaplina. O oprawę muzyczną na żywo w rytmie tanga, swingu, jazzu, z nutką ragtime’u i muzyki klezmerskiej wybranych tytułów z kultowym Charlie Chaplinem zadba nietypowy duet – Orkiestra Ludwika Sarskiego. To będzie wieczór pod gwiazdami i w otoczeniu gwiazd. Przed projekcją muzycy uraczą nas dodatkowo autorskim recitalem.

11/8/2024

Letnie granie: Paris-Varsovie-En Voyage | Przebindowski & Dobrowolski

Tematy filmowe, znane doskonale z francuskiej kinematografii XX wieku, przeplatane piosenkami i melodiami w klimatach jazzu cygańsko - francuskiego manouche, usłyszymy podczas muzycznej podróży z Warszawy do Paryża. Na tarasie Astorii pojawią się wybitni muzycy: Karol Dobrowolski oraz Ygor Przebindowski. Przygotujcie się na prawdziwą ucztę dla duszy, ponieważ usłyszymy niezapomniane przeboje autorstwa wielkich postaci francuskiej muzyki, co gwarantuje wieczór pełen emocji, nostalgii i niezapomnianych melodii, które przeniosą nas w serce Francji, gdzie muzyka snuje opowieści pełne miłości, tęsknoty i pasji.

16/8/2024

GWIAZDY W MROKU - głos przeszłości we współczesnych aranżacjach muzycznych | koncert Shangri-La

Założeniem artystycznym koncertu parateatralnego Shangri-La dla Felicji R. jest popularyzacja historii poprzez muzykę: około rockową, współczesną: rock; ambient; ballad; emotional; big beat. Teksty piosenek oparte są na wierszach Felicji Raszkin Nowak i pochodzą z Tomu wierszy "Gwiazdy w Mroku". Wiersze powstały w niecodziennych warunkach i okolicznościach. Pisane były w kryjówce, na strychu wiejskiej stodoły. W przestrzeni tak małej, iż Felicja mogła tam ledwie siedzieć lub leżeć.