18/8/24

godz.

20:00

Letnie granie: Seans „Starsza Pani Znika” z muzyką na żywo

18/8/24

godz.

20:00

Letnie granie: Seans „Starsza Pani Znika” z muzyką na żywo

kup bilety

Podczas drugiego letniego seansu filmowego z muzyka na żywo zobaczymy klasykę wśród thillerów od legendy kina - Alfreda Hitchcocka. O oprawę muzyczną filmu "Starsza Pani Znika" zadba duet – Orkiestra Ludwika Sarskiego, który mistrzowsko wykonuje autorską filmową muzykę w rytmie tanga, swingu, jazzu, z nutką ragtime’u i muzyki klezmerskiej.

Orkiestra Ludwika Sarskiego to kolektyw artystyczny założony przez dwóch multiinstrumentalistów – kompozytorów:  Damiana Szymczaka oraz Piotra Tomalę.

Orkiestra Ludwika Sarskiego ma w dorobku płytę „THE KID”, wydaną przez prestiżową wytwórnię Dux Recording Producers. Patronaty nad płytą objęły Dwójka Polskie Radio oraz TVP Kultura. Album jest hołdem dla twórczości Charliego Chaplina i inspirowany jest jego filmem „BRZDĄC”, który w 2021 roku obchodził 100. rocznicę premiery.

Orkiestra Ludwika Sarskiego jest zapraszana do współpracy przez najważniejsze media związane z kulturą w Polsce m.in.:

- koncert promujący płytę „THE KID” w ramach cyklu „Scena muzyczna” emitowany w TVP KULTURA (2022)

- oprawa muzyczna słuchowiska „Wiech” Iwony Rusek w reżyserii Łukasza Lewandowskiego - Teatr Polskiego Radia (2021)

- koncert przedpremierowy promujący płytę „THE KID” w ramach cyklu „Kwarantanna w Hi-Fi” w Radiu RDC (2021)

-  promocja singla „Charlie’s Rag” w programie „Tego się nie wytnie” w telewizji TVP KULTURA (2021)

- „Domówka z Dwójką” - koncert z autorską muzyką do filmu niemego „Bestia” z Polą Negri w roli głównej (reż. Aleksander Hertz) - Program Drugi Polskiego Radia (2020)

- współpraca z Filmoteką Narodową - Instytutem Audiowizualnym, Instytutem Polskim w Moskwie

 

Starsza Pani Znika (Alfred Hitchcock 1938) / film z lektorem

Iris Henderson wraca do domu po wakacjach spędzonych na Bałkanach. W pociągu zaprzyjaźnia się ze starszą kobietą, panią Froy. Dziewczyna nagle zapada w śpiączkę, kiedy niby przypadkiem na jej głowę spada wazon. Po przebudzeniu odkrywa, że pani Froy zniknęła, a jej miejsce zajmuje ktoś inny ubrany w jej strój. Żaden z pasażerów nie chce potwierdzić obecności starszej pani, mimo tego Iris postanawia rozwiązać zagadkę jej tajemniczego zniknięcia.

Orkiestra Ludwika Sarskiego

*Organizator zastrzega sobie prawo do zmiany lokalizacji wydarzenia w przypadku niesprzyjających warunków atmosferycznych.

Artyści:

Orkiestra Ludwika Sarskiego
Data:
18/8/2024
Czas trwania: około
100
min
Cena biletu:
75
Dlaczego warto zapisać się na newsletter? Poinformujemy Cię o nowościach w repertuarze, wydarzeniach specjalnych i innych aktywnościach realizowanych przez Nie Teatr. Same dobre wiadomości!

Pozostałe wydarzenia

zobacz wszystko
25/7/2024

Letnie granie: MISTRZOWIE TANGA | San Luis Tango & Magdalena Lechowska [SOLD OUT!]

Tango prosto z Argentyny z polską duszą wypełni taras Astorii w lipcowy wieczór. Muzyczna podróż do kolebki tanga zaczaruje zmysły, ukazując najpiękniejsze tanga pełne rytmicznego bogactwa. Tu każdy dźwięk, każda nuta staje się opowieścią, która płynie z serc artystów prosto do dusz słuchaczy, tworząc niezapomnianą atmosferę pełną pasji i nostalgii. Dajcie się porwać zmysłowym melodiom tanga w klimatycznych okolicznościach zachodu letniego słońca!

2/8/2024

Letnie granie: Wieczór z Chaplinem i Orkiestrą Ludwika Sarskiego

Zapraszamy na "Letnie granie" Nie Teatru w odsłonie filmowej! Pierwszy z dwóch zaplanowanych pokazów filmów z muzyką na żywo zainaugurują krótkie metraże z udziałem wybitnego aktora i ikony popkultury Charliego Chaplina. O oprawę muzyczną na żywo w rytmie tanga, swingu, jazzu, z nutką ragtime’u i muzyki klezmerskiej wybranych tytułów z kultowym Charlie Chaplinem zadba nietypowy duet – Orkiestra Ludwika Sarskiego. To będzie wieczór pod gwiazdami i w otoczeniu gwiazd. Przed projekcją muzycy uraczą nas dodatkowo autorskim recitalem.

11/8/2024

Letnie granie: Paris-Varsovie-En Voyage | Przebindowski & Dobrowolski

Tematy filmowe, znane doskonale z francuskiej kinematografii XX wieku, przeplatane piosenkami i melodiami w klimatach jazzu cygańsko - francuskiego manouche, usłyszymy podczas muzycznej podróży z Warszawy do Paryża. Na tarasie Astorii pojawią się wybitni muzycy: Karol Dobrowolski oraz Ygor Przebindowski. Przygotujcie się na prawdziwą ucztę dla duszy, ponieważ usłyszymy niezapomniane przeboje autorstwa wielkich postaci francuskiej muzyki, co gwarantuje wieczór pełen emocji, nostalgii i niezapomnianych melodii, które przeniosą nas w serce Francji, gdzie muzyka snuje opowieści pełne miłości, tęsknoty i pasji.