2/8/24

godz.

20:00

Letnie granie: Wieczór z Chaplinem i Orkiestrą Ludwika Sarskiego

2/8/24

godz.

20:00

Letnie granie: Wieczór z Chaplinem i Orkiestrą Ludwika Sarskiego

kup bilety

Zapraszamy na "Letnie granie" Nie Teatru w odsłonie filmowej! Pierwszy z dwóch zaplanowanych pokazów filmów z muzyką na żywo zainaugurują krótkie metraże z udziałem wybitnego aktora i ikony popkultury Charliego Chaplina. O oprawę muzyczną na żywo w rytmie tanga, swingu, jazzu, z nutką ragtime’u i muzyki klezmerskiej wybranych tytułów z kultowym Charlie Chaplinem zadba nietypowy duet – Orkiestra Ludwika Sarskiego. To będzie wieczór pod gwiazdami i w otoczeniu gwiazd. Przed projekcją muzycy uraczą nas dodatkowo autorskim recitalem.

W letni wieczór na tarasie na 3. piętrze zobaczymy dwa arcydzieła światowej kinematografii - "Charlie się żeni" i "Charlie strażakiem", okraszone dynamicznym akompaniamentem Orkiestry Ludwika Sarskiego, które dostarczą widzom niezapomnianych przeżyć, gdyż w tej samej chwili można poczuć się jak w kinie, równocześnie będąc na koncercie. Orkiestra Ludwika Sarskiego to kolektyw artystyczny założony przez dwóch multiinstrumentalistów – kompozytorów:  Damiana Szymczaka oraz Piotra Tomalę.

Orkiestra Ludwika Sarskiego ma w dorobku płytę „THE KID”, wydaną przez prestiżową wytwórnię Dux Recording Producers. Patronaty nad płytą objęły Dwójka Polskie Radio oraz TVP Kultura. Album jest hołdem dla twórczości Charliego Chaplina i inspirowany jest jego filmem „BRZDĄC”, który w 2021 roku obchodził 100. rocznicę premiery.

Orkiestra Ludwika Sarskiego jest zapraszana do współpracy przez najważniejsze media związane z kulturą w Polsce m.in.:

- koncert promujący płytę „THE KID” w ramach cyklu „Scena muzyczna” emitowany w TVP KULTURA (2022)

- oprawa muzyczna słuchowiska „Wiech” Iwony Rusek w reżyserii Łukasza Lewandowskiego - Teatr Polskiego Radia (2021)

- koncert przedpremierowy promujący płytę „THE KID” w ramach cyklu „Kwarantanna w Hi-Fi” w Radiu RDC (2021)

-  promocja singla „Charlie’s Rag” w programie „Tego się nie wytnie” w telewizji TVP KULTURA (2021)

- „Domówka z Dwójką” - koncert z autorską muzyką do filmu niemego „Bestia” z Polą Negri w roli głównej (reż. Aleksander Hertz) - Program Drugi Polskiego Radia (2020)

- współpraca z Filmoteką Narodową - Instytutem Audiowizualnym, Instytutem Polskim w Moskwie

 

Charlie się Żeni (1915)

Ubogi mężczyzna (Charlie Chaplin) jest z wzajemnością zakochany w panience z bogatego domu (Edna Purviance) jednak ojciec dziewczyny ma wobec niej inne plany. Aranżuje on zaręczyny z bogatym hrabią. Młodzi nie zamierzają się jednak poddać. Charlie przychodzi do domu ukochanej podając się za hrabiego. Radzi sobie całkiem dobrze do czasu, gdy niespodziewanie pojawia się prawdziwy hrabia. Niedoszły teść wyrzuca Charliego z domu. Wysyła oporną córkę na spacer z bogatym narzeczonym. Charlie nie zamierza jednak się tak łatwo poddać.

Charlie strażakiem (1916)

Charlie jest strażakiem, któremu nic nigdy się nie udaje. Pewien mężczyzna, któremu pali się dom namawia dowódcę strażaków do zignorowania pożaru. Chce bowiem uzyskać pieniądze z ubezpieczenia. Nie wie jednak, że w palącym budynku jest jego córka, ukochana dowódcy.

Orkiestra Ludwika Sarskiego

*Organizator zastrzega sobie prawo do zmiany lokalizacji wydarzenia w przypadku niesprzyjających warunków atmosferycznych.

Artyści:

Orkiestra Ludwika Sarskiego
Data:
2/8/2024
Czas trwania: około
70
min
Cena biletu:
75
Dlaczego warto zapisać się na newsletter? Poinformujemy Cię o nowościach w repertuarze, wydarzeniach specjalnych i innych aktywnościach realizowanych przez Nie Teatr. Same dobre wiadomości!

Pozostałe wydarzenia

zobacz wszystko
25/7/2024

Letnie granie: MISTRZOWIE TANGA | San Luis Tango & Magdalena Lechowska [SOLD OUT!]

Tango prosto z Argentyny z polską duszą wypełni taras Astorii w lipcowy wieczór. Muzyczna podróż do kolebki tanga zaczaruje zmysły, ukazując najpiękniejsze tanga pełne rytmicznego bogactwa. Tu każdy dźwięk, każda nuta staje się opowieścią, która płynie z serc artystów prosto do dusz słuchaczy, tworząc niezapomnianą atmosferę pełną pasji i nostalgii. Dajcie się porwać zmysłowym melodiom tanga w klimatycznych okolicznościach zachodu letniego słońca!

11/8/2024

Letnie granie: Paris-Varsovie-En Voyage | Przebindowski & Dobrowolski

Tematy filmowe, znane doskonale z francuskiej kinematografii XX wieku, przeplatane piosenkami i melodiami w klimatach jazzu cygańsko - francuskiego manouche, usłyszymy podczas muzycznej podróży z Warszawy do Paryża. Na tarasie Astorii pojawią się wybitni muzycy: Karol Dobrowolski oraz Ygor Przebindowski. Przygotujcie się na prawdziwą ucztę dla duszy, ponieważ usłyszymy niezapomniane przeboje autorstwa wielkich postaci francuskiej muzyki, co gwarantuje wieczór pełen emocji, nostalgii i niezapomnianych melodii, które przeniosą nas w serce Francji, gdzie muzyka snuje opowieści pełne miłości, tęsknoty i pasji.

16/8/2024

GWIAZDY W MROKU - głos przeszłości we współczesnych aranżacjach muzycznych | koncert Shangri-La

Założeniem artystycznym koncertu parateatralnego Shangri-La dla Felicji R. jest popularyzacja historii poprzez muzykę: około rockową, współczesną: rock; ambient; ballad; emotional; big beat. Teksty piosenek oparte są na wierszach Felicji Raszkin Nowak i pochodzą z Tomu wierszy "Gwiazdy w Mroku". Wiersze powstały w niecodziennych warunkach i okolicznościach. Pisane były w kryjówce, na strychu wiejskiej stodoły. W przestrzeni tak małej, iż Felicja mogła tam ledwie siedzieć lub leżeć.