12/5/23

godz.

19:00

Los Payos - koncert flamenco

12/5/23

godz.

19:00

Los Payos - koncert flamenco

kup bilety

Taniec, muzyka i autentyczny śpiew, czyli flamenco w najlepszym wydaniu i za każdym razem nieco inaczej, bo klimat występów Los Payos współtworzą zawsze zapraszani muzycy, tym razem obok Arturo i Marty na scenie pojawią się hiszpańska śpiewaczka Carmen Fernandez oraz kubański trębacz Alexis Valles Delisle. To podróż do głębi, gdzie skrywamy swoje fascynacje i emocje. Ta muzyka pomaga je uwolnić.

Los Payos na polskich i europejskich scenach propaguje flamenco od 1995 roku. To prawdziwi pasjonaci, którzy związali swoje życie z kulturą latynoską, a po latach eksperymentowania, łączenia muzyki z tańcem uznali, że największą wartość ma jednak autentyczny śpiew i rozpoczęli współpracę z hiszpańskimi śpiewakami. Wieczór z zespołem Los Payos to teleportacja do innego świata, w którym zapomnimy, że jesteśmy w centrum Białegostoku. Wytrwała praca, kunszt i talent zaprowadziły artystów na wiele europejskich scen, w tym do samej Andaluzji, gdzie wystąpili na Międzynarodowym Festiwalu Muzyki Jimena de la Frontera, Noche Flamenca en Barbate. Wieczór flamenco w Nie Teatrze będzie niezapomniany i przepełniony emocjami prosto z gorącej Hiszpanii.

Zespół Los Payos w składzie:

  • Carmen Fernández- śpiew
  • Marta Robles - taniec 
  • Arturo Muszyński "El Polaco" - gitara 
  • Alexis Valles Delisle - trąbka

Carmen Fernández pochodzi z miejscowości Utrera, zwanej „miastem śpiewu flamenco”, z cygańskiej rodziny o bardzo silnych tradycjach artystycznych.  Śpiewu uczyła się od najmłodszych lat od swoich rodziców oraz krewnych. O jej karierze profesjonalnej zadecydowała pierwsza nagroda na konkursie śpiewu flamenco w Gelsenkirchen w 1998 roku. Od tego czasu nieustannie podróżuje po Europie występując z różnymi zespołami, między innymi z grupą Concha Vargas, Jairo Barrul czy Curro Fernandez. Obok występów z dużych zespołach muzyczno-tanecznych ma na swoim koncie liczne recitale solowe na prestiżowych festiwalach flamenco (finalistka Cante de las Minas 2009). Na scenie usłyszymy także Alexisa Vallesa Delisle. To kubański trębacz, absolwent Konserwatorium Muzycznego w Santiago de Cuba, od kilku lat mieszkający z Polsce. Wszechstronny muzyk, u którego typowa dla Kubańczyków naturalna muzykalność i spontaniczność łączy się z solidnym wykształceniem muzycznym i znakomitą techniką. Alexis Valles porusza się z łatwością we wszystkich niemal gatunkach, od tradycyjnej muzyki latynoskiej, poprzez jazz i pop, aż do flamenco. Współpracuje z TVP w ramach programu „Jaka to melodia” oraz z TVN przy różnych produkcjach muzycznych, występując u boku największych gwiazd polskiej sceny rozrywkowej.

Zdjęcie u góry autorstwa Adama Sokołowskiego.

fot. Olga Pulwarska BellySessionStudio

CARMEN FERNÁNDEZ ( Hiszpania )
ALEXISVALLES DELISLE (Kuba)

fot. Olga Pulwarska BellySessionStudio
fot. Adam Kałwa

Artyści:

Los Payos
Data:
12/5/2023
Czas trwania: około
70
min
Cena biletu:
90
Dlaczego warto zapisać się na newsletter? Poinformujemy Cię o nowościach w repertuarze, wydarzeniach specjalnych i innych aktywnościach realizowanych przez Nie Teatr. Same dobre wiadomości!

Pozostałe wydarzenia

zobacz wszystko
24/3/2023

THE BEST OF AGA ZARYAN

Twórczość Agi Zaryan to kwintesencja tego, co najlepsze w historii jazzu, to kontynuacja tradycji legendarnych dokonań wokalistek jazzowych. Najlepsze, najbardziej lubiane przez słuchaczy i samą artystkę utwory usłyszymy na scenie Nie Teatru 24 marca.

25/3/2023

ZALIA - koncert promujący płytę "kocham i tęsknię"

W zeszłym roku odwiedziła takie festiwale jak Opener czy Orange Warsaw, a w sierpniu zagrała w duecie na tarasie w ramach naszego cyklu „Letnie granie”, teraz wraca z koncertem promującym płytę "kocham i tęsknię". 25 marca odwiedzi nas ZALIA!

26/3/2023

Pelcia, czyli jak żyć, żeby nie odnieść sukcesu - JAN JURKOWSKI i JOANNA SZCZEPKOWSKA

Joanna Szczepkowska z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru pokaże widzom Nie Teatru, jaki teatr jej się naprawdę podoba. „Pelcia, czyli jak żyć, żeby nie odnieść sukcesu” to zderzenie dwóch światów: dojrzałej kobiety, która świadomie zdecydowała się na samotność i młodego, goniącego za sukcesem muzyka. Joanna Szczepkowska i Jan Jurkowski w sztuce pełnej niebanalnego humoru.