13/5/23

godz.

19:00

MAŁE ZBRODNIE MAŁŻEŃSKIE - Beata Kawka i Mirosław Zbrojewicz

13/5/23

godz.

19:00

MAŁE ZBRODNIE MAŁŻEŃSKIE - Beata Kawka i Mirosław Zbrojewicz

kup bilety

„Małe zbrodnie małżeńskie” Érica-Emmanuela Schmitta to sztuka z elementami komedii, kryminału, powieści miłosnej, pełna zaskakujących zwrotów akcji i wspaniałego, błyskotliwego dialogu. Emocjonująca historia o miłości i jej granicach, ze zbrodnią w tle, a w rolach Lisy i Gilles’a niezwykle charyzmatyczny duet: Beata Kawka i Mirosław Zbrojewicz. Po spektaklu zapraszamy także na spotkanie z Beatą Kawką w ramach cyklu "Kobiety do dzieła!".

„Małe zbrodnie małżeńskie”  to opowieść o ludziach w drodze, gdzie drogą jest ich wspólne życie, na którą zdecydowali się wejść razem kilkanaście lat temu. Co zostało z pierwszych fascynacji, uniesień, pożądania, miłości i zakochania? Jak dalece zmieniły się obrazy nas samych, żyjących ze sobą, czy może już obok siebie. Czy zawiedliśmy nasze uczucia, czy zgubiliśmy sens bycia razem? Na czym polega fenomen zaufania? Czy zawsze musimy rezygnować z własnych pragnień na rzecz szczęścia drugiej osoby? Dlaczego przez tyle lat nie potrafimy ze sobą szczerze porozmawiać i okłamujemy się dla dobra „spokoju” w związku, którego tak bardzo pragniemy?

„Często coś, co wydaje się banałem w rzeczywistości jest poważnym problemem i tylko humor, śmiech, czasem łzy, taniec, śpiew, wspomnienia czy zwykła rozmowa mogą uratować związek dwojga kochających się ludzi. Nie ma prostych odpowiedzi, są jedynie trudne pytania” – podkreśla reżyser spektaklu, Karol Wróblewski.

OBSADA I REALIZATORZY

Beata Kawka – Lisa

Mirosław Zbrojewicz - Gilles

Karol Wróblewski – reżyseria, scenografia

Monika Palikot/Capricorn ArtHouse - kostiumy

Ewa Garniec - światło

Grzegorz Jurga/Printempo - opracowanie muzyczne

Arkadiusz Bodrzyński - choreografia

Katarzyna Irmina Stępniak - projekcje

Przemysław Dzienis/Natalia Mleczak/ Agnieszka Marszałek -fotografie

Produkcja: FETA | Fundacja Edukacji Teatralnej i Artystycznej

Po spektaklu NIE TEATR i Stowarzyszenie 100-lecie KOBIET zapraszają na spotkanie z cyklu "Kobiety do dzieła!".

Udział w nim weźmie odtwórczyni roli Lisy - Beata Kawka!

Artyści:

Beata Kawka
Mirosław Zbrojewicz
Data:
13/5/2023
Czas trwania: około
80
min
Cena biletu:
110
Dlaczego warto zapisać się na newsletter? Poinformujemy Cię o nowościach w repertuarze, wydarzeniach specjalnych i innych aktywnościach realizowanych przez Nie Teatr. Same dobre wiadomości!

Pozostałe wydarzenia

zobacz wszystko
15/6/2024

Polska prapremiera spektaklu „Zaprzysiężone dziewice” – Teatr BaWiMo

Spektakl "Zaprzysiężone dziewice" Teatru BaWiMo przenosi widzów w głąb tradycji i kultury Albanii. Sztuka Michaiła Olega Michajłowa opowiada historię jednego z najbardziej fascynujących i tajemniczych zwyczajów tego regionu - obietnicy, która zobowiązuje do honorowego zachowania, a jednocześnie stanowi wyraz głębokiego szacunku wobec drugiej osoby. Sztukę zobaczymy po raz pierwszy w języku polskim - będzie to polska prapremiera w Nie Teatrze i druga premiera Teatru BaWiMo na naszej scenie.

17/6/2024

Pippi, po prostu Pippi | pokaz finałowy PRO ARTE START

Grupa teatralna, która przez cały rok uczestniczyła w warsztatach BERNART BERNARD BANIA w Nie Teatrze, stoi przed swoim wielkim momentem - finałowym pokazem. Zaprezentują się w sztuce inspirowanej jedną z najsłynniejszych opowieści dla dzieci. Zobaczymy interpretację historii Pippi - tej zadziornej rudowłosej dziewczynki, która nieustannie przekracza granice konwencji i przyzwyczajeń. To będzie opowieść o odkrywaniu własnej odwagi i siły, które kryją się w sercach najmłodszych.

18/6/2024

I jak tu być normalnym... | pokaz finałowy grupy PRO ARTE

18 czerwca na scenie Nie Teatru zobaczymy efekty warsztatów młodzieży, która przez cały rok pod okiem wprawionego prowadzącego i zarazem czynnego aktora Bernarda Bani pracowała nad przygotowaniem spektaklu "I jak tu być normalnym...". To oparta na tekście Petra Zelenki wyjątkowa podróż przez absurdy życia i ludzkiej egzystencji.