13/5/23

godz.

19:00

MAŁE ZBRODNIE MAŁŻEŃSKIE - Beata Kawka i Mirosław Zbrojewicz

13/5/23

godz.

19:00

MAŁE ZBRODNIE MAŁŻEŃSKIE - Beata Kawka i Mirosław Zbrojewicz

kup bilety

„Małe zbrodnie małżeńskie” Érica-Emmanuela Schmitta to sztuka z elementami komedii, kryminału, powieści miłosnej, pełna zaskakujących zwrotów akcji i wspaniałego, błyskotliwego dialogu. Emocjonująca historia o miłości i jej granicach, ze zbrodnią w tle, a w rolach Lisy i Gilles’a niezwykle charyzmatyczny duet: Beata Kawka i Mirosław Zbrojewicz.

„Małe zbrodnie małżeńskie”  to opowieść o ludziach w drodze, gdzie drogą jest ich wspólne życie, na którą zdecydowali się wejść razem kilkanaście lat temu. Co zostało z pierwszych fascynacji, uniesień, pożądania, miłości i zakochania? Jak dalece zmieniły się obrazy nas samych, żyjących ze sobą, czy może już obok siebie. Czy zawiedliśmy nasze uczucia, czy zgubiliśmy sens bycia razem? Na czym polega fenomen zaufania? Czy zawsze musimy rezygnować z własnych pragnień na rzecz szczęścia drugiej osoby? Dlaczego przez tyle lat nie potrafimy ze sobą szczerze porozmawiać i okłamujemy się dla dobra „spokoju” w związku, którego tak bardzo pragniemy?

„Często coś, co wydaje się banałem w rzeczywistości jest poważnym problemem i tylko humor, śmiech, czasem łzy, taniec, śpiew, wspomnienia czy zwykła rozmowa mogą uratować związek dwojga kochających się ludzi. Nie ma prostych odpowiedzi, są jedynie trudne pytania” – podkreśla reżyser spektaklu, Karol Wróblewski.

OBSADA I REALIZATORZY

Beata Kawka – Lisa

Mirosław Zbrojewicz - Gilles

Karol Wróblewski – reżyseria, scenografia

Monika Palikot/Capricorn ArtHouse - kostiumy

Ewa Garniec - światło

Grzegorz Jurga/Printempo - opracowanie muzyczne

Arkadiusz Bodrzyński - choreografia

Katarzyna Irmina Stępniak - projekcje

Przemysław Dzienis/Natalia Mleczak/ Agnieszka Marszałek -fotografie

Produkcja: FETA | Fundacja Edukacji Teatralnej i Artystycznej

Artyści:

Beata Kawka
Mirosław Zbrojewicz
Data:
13/5/2023
Czas trwania: około
80
min
Cena biletu:
110
Dlaczego warto zapisać się na newsletter? Poinformujemy Cię o nowościach w repertuarze, wydarzeniach specjalnych i innych aktywnościach realizowanych przez Nie Teatr. Same dobre wiadomości!

Pozostałe wydarzenia

zobacz wszystko
24/3/2023

THE BEST OF AGA ZARYAN

Twórczość Agi Zaryan to kwintesencja tego, co najlepsze w historii jazzu, to kontynuacja tradycji legendarnych dokonań wokalistek jazzowych. Najlepsze, najbardziej lubiane przez słuchaczy i samą artystkę utwory usłyszymy na scenie Nie Teatru 24 marca.

25/3/2023

ZALIA - koncert promujący płytę "kocham i tęsknię"

W zeszłym roku odwiedziła takie festiwale jak Opener czy Orange Warsaw, a w sierpniu zagrała w duecie na tarasie w ramach naszego cyklu „Letnie granie”, teraz wraca z koncertem promującym płytę "kocham i tęsknię". 25 marca odwiedzi nas ZALIA!

26/3/2023

Pelcia, czyli jak żyć, żeby nie odnieść sukcesu - JAN JURKOWSKI i JOANNA SZCZEPKOWSKA

Joanna Szczepkowska z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru pokaże widzom Nie Teatru, jaki teatr jej się naprawdę podoba. „Pelcia, czyli jak żyć, żeby nie odnieść sukcesu” to zderzenie dwóch światów: dojrzałej kobiety, która świadomie zdecydowała się na samotność i młodego, goniącego za sukcesem muzyka. Joanna Szczepkowska i Jan Jurkowski w sztuce pełnej niebanalnego humoru.