13/5/23

godz.

19:00

MAŁE ZBRODNIE MAŁŻEŃSKIE - Beata Kawka i Mirosław Zbrojewicz

13/5/23

godz.

19:00

MAŁE ZBRODNIE MAŁŻEŃSKIE - Beata Kawka i Mirosław Zbrojewicz

kup bilety

„Małe zbrodnie małżeńskie” Érica-Emmanuela Schmitta to sztuka z elementami komedii, kryminału, powieści miłosnej, pełna zaskakujących zwrotów akcji i wspaniałego, błyskotliwego dialogu. Emocjonująca historia o miłości i jej granicach, ze zbrodnią w tle, a w rolach Lisy i Gilles’a niezwykle charyzmatyczny duet: Beata Kawka i Mirosław Zbrojewicz. Po spektaklu zapraszamy także na spotkanie z Beatą Kawką w ramach cyklu "Kobiety do dzieła!".

„Małe zbrodnie małżeńskie”  to opowieść o ludziach w drodze, gdzie drogą jest ich wspólne życie, na którą zdecydowali się wejść razem kilkanaście lat temu. Co zostało z pierwszych fascynacji, uniesień, pożądania, miłości i zakochania? Jak dalece zmieniły się obrazy nas samych, żyjących ze sobą, czy może już obok siebie. Czy zawiedliśmy nasze uczucia, czy zgubiliśmy sens bycia razem? Na czym polega fenomen zaufania? Czy zawsze musimy rezygnować z własnych pragnień na rzecz szczęścia drugiej osoby? Dlaczego przez tyle lat nie potrafimy ze sobą szczerze porozmawiać i okłamujemy się dla dobra „spokoju” w związku, którego tak bardzo pragniemy?

„Często coś, co wydaje się banałem w rzeczywistości jest poważnym problemem i tylko humor, śmiech, czasem łzy, taniec, śpiew, wspomnienia czy zwykła rozmowa mogą uratować związek dwojga kochających się ludzi. Nie ma prostych odpowiedzi, są jedynie trudne pytania” – podkreśla reżyser spektaklu, Karol Wróblewski.

OBSADA I REALIZATORZY

Beata Kawka – Lisa

Mirosław Zbrojewicz - Gilles

Karol Wróblewski – reżyseria, scenografia

Monika Palikot/Capricorn ArtHouse - kostiumy

Ewa Garniec - światło

Grzegorz Jurga/Printempo - opracowanie muzyczne

Arkadiusz Bodrzyński - choreografia

Katarzyna Irmina Stępniak - projekcje

Przemysław Dzienis/Natalia Mleczak/ Agnieszka Marszałek -fotografie

Produkcja: FETA | Fundacja Edukacji Teatralnej i Artystycznej

Po spektaklu NIE TEATR i Stowarzyszenie 100-lecie KOBIET zapraszają na spotkanie z cyklu "Kobiety do dzieła!".

Udział w nim weźmie odtwórczyni roli Lisy - Beata Kawka!

Artyści:

Beata Kawka
Mirosław Zbrojewicz
Data:
13/5/2023
Czas trwania: około
80
min
Cena biletu:
110
Dlaczego warto zapisać się na newsletter? Poinformujemy Cię o nowościach w repertuarze, wydarzeniach specjalnych i innych aktywnościach realizowanych przez Nie Teatr. Same dobre wiadomości!

Pozostałe wydarzenia

zobacz wszystko
2/8/2024

Letnie granie: Wieczór z Chaplinem i Orkiestrą Ludwika Sarskiego

Zapraszamy na "Letnie granie" Nie Teatru w odsłonie filmowej! Pierwszy z dwóch zaplanowanych pokazów filmów z muzyką na żywo zainaugurują krótkie metraże z udziałem wybitnego aktora i ikony popkultury Charliego Chaplina. O oprawę muzyczną na żywo w rytmie tanga, swingu, jazzu, z nutką ragtime’u i muzyki klezmerskiej wybranych tytułów z kultowym Charlie Chaplinem zadba nietypowy duet – Orkiestra Ludwika Sarskiego. To będzie wieczór pod gwiazdami i w otoczeniu gwiazd. Przed projekcją muzycy uraczą nas dodatkowo autorskim recitalem.

11/8/2024

Letnie granie: Paris-Varsovie-En Voyage | Przebindowski & Dobrowolski

Tematy filmowe, znane doskonale z francuskiej kinematografii XX wieku, przeplatane piosenkami i melodiami w klimatach jazzu cygańsko - francuskiego manouche, usłyszymy podczas muzycznej podróży z Warszawy do Paryża. Na tarasie Astorii pojawią się wybitni muzycy: Karol Dobrowolski oraz Ygor Przebindowski. Przygotujcie się na prawdziwą ucztę dla duszy, ponieważ usłyszymy niezapomniane przeboje autorstwa wielkich postaci francuskiej muzyki, co gwarantuje wieczór pełen emocji, nostalgii i niezapomnianych melodii, które przeniosą nas w serce Francji, gdzie muzyka snuje opowieści pełne miłości, tęsknoty i pasji.

16/8/2024

GWIAZDY W MROKU - głos przeszłości we współczesnych aranżacjach muzycznych | koncert Shangri-La

Założeniem artystycznym koncertu parateatralnego Shangri-La dla Felicji R. jest popularyzacja historii poprzez muzykę: około rockową, współczesną: rock; ambient; ballad; emotional; big beat. Teksty piosenek oparte są na wierszach Felicji Raszkin Nowak i pochodzą z Tomu wierszy "Gwiazdy w Mroku". Wiersze powstały w niecodziennych warunkach i okolicznościach. Pisane były w kryjówce, na strychu wiejskiej stodoły. W przestrzeni tak małej, iż Felicja mogła tam ledwie siedzieć lub leżeć.