29/9/23

godz.

20:00

MARTYNA JAKUBOWICZ - koncert "Dobrze"

29/9/23

godz.

20:00

MARTYNA JAKUBOWICZ - koncert "Dobrze"

kup bilety

Z okazji 40-lecia wydania debiutanckiej płyty „Maquillage” Martyna Jakubowicz wyrusza w trasę „Dobrze”. Jak to dobrze, że odwiedzi nas w Nie Teatrze! Intymna atmosfera i subiektywny wybór utworów wydanych dotychczas na 15 płytach sprawią, że w towarzystwie artystki i zaproszonych przez nią muzyków poczujemy się wyjątkowo.

Martyna Jakubowicz jest jedyną w swoim rodzaju wykonawczynią piosenek, będących mieszaniną muzyki folk i blues, a także klasycznego najlepszego rocka. Przez lata wypracowała swój niepowtarzalny styl, łączący balladową delikatność z bluesową i rockową zadziornością oraz właściwym dla lat80-tych buntem. Sama komponuje większość swoich utworów. Na stałe współpracuje z Andrzejem Jakubowiczem, który jest autorem większości tekstów. W latach 80jej utwory nagrywane w studio PR im. Agnieszki Osieckiej plasowały się na wysokich miejscach radiowych list przebojów, a piosenka „ W domach z betonu niema wolnej miłości” przez wiele tygodni zajmowała pierwsze miejsce na radiowej Liście Przebojów Trójki i na stałe weszła na listę najpopularniejszych piosenek tych lat. Ma w swoim dorobku 15  płyt. Płyta „Maquillage” i Wschodnia wioska” zdobyły dobre recenzje w  czasopismach takich jak „Rolling Stone”, czy Guitar Player”. Uczestniczyła w kultowej sesji „I Ching”. Zarejestrowany, a później wydany w 1992 roku podwójny album „Kołysz mnie” w krótkim czasie osiągnął status Złotej Płyty.  Dwie z jej płyt otrzymały nominacje do nagrody "Fryderyk", zaś  ostatni album autorski nagrany w 2016 roku "Prosta piosenka"  otrzymał "Fryderyka" w 2017 roku w kategorii Najlepszy Producent. Otrzymuje ją Jan Smoczyński oraz Martyna Jakubowicz i Darek Bafeltowski za współprodukcję.

Współpracowała i nagrywała z czołowymi polskimi muzykami: Wojciechem Waglewskim, Jerzym Piotrowskim, Jerzym Styczyńskim, Janem i Mateuszem Pospieszalskimi i wieloma innymi. Jej płyty doczekały się recenzji w takich czasopismach jak "Rolling Stone", czy "Guitar Player".

W tym roku wraca do grania koncertów. Na jesieni ukaże się jej mini album nagrany z Jankiem Pentzem i gośćmi.

Martyna Jakubowicz o nadchodzącej trasie:

„W tym roku roku obchodzę 40-lecie nagrania pierwszej płyty(„Maquillage”), wydanej w 1983 roku. Będą więc powroty do piosenek, któreukazały się na wielu moich płytach, a nagrałam ich 15. Do współpracy zaprosiłamdwóch świetnych instrumentalistów Janka Pentza i Dariusza Bafeltowskiego. Dzieńw którym usłyszałam po raz pierwszy Janka Pentza był tym dniem od którego zaczęłasię moja „pentzomania”. Przypomniałam sobie jak nurkowałam jako dziecko wczystym jeszcze w tym czasie Bałtyku i widziałam na dnie porozrzucane muszelki.Czułam się wtedy wolna i szczęśliwa. Zachwyciły mnie emocje, które Janek wkładaw swoje granie. Postanowiłam spróbować jak zabrzmi wspólnota moich piosenek ztalentem Janka.

Seria koncertów „Dobrze” grana w trio będzie miała klimatintymny zgodnie z moją intencją.  Mamtaką nadzieję, że nasza muzyka uniesie Was ku chwilom szczęśliwym i pozostaniew Waszych sercach na zawsze!

Zapraszamy serdecznie do towarzyszenia nam w tym magicznymkoncertowym czasie!

Niech będzie dobrze!”

 

Z Martyną Jakubowicz zagrają:

JANEK PENTZ

Janek Pentz to gitarzysta i kompozytor kojarzony ze sceną gitary fingerstyle, mający za sobą wspólne koncerty z artystami takimi, jak m.in. Tommy Emmanuel, Kwiat Jabłoni, Andrew York, Andy McKee, Luca Stricagnoli, Daniel Cavanagh (Anathema), Alex Misko, Igor Presnyakov, Adam Palma, Marek Napiórkowski, Mirosław Czyżykiewicz, Lion Shepherd czy Stefano Barone. Współpracował z wieloma innymi artystami w kraju i zagranicą, ostatnio z Martyną Jakubowicz, Edytą Geppert, Piotrem Zubkiem jako Zubek&Pentz Piazzolla Duo oraz doskonałym perkusistą Igorem Faleckim.

Zwycięzca wielu konkursów, ostatnio I Nagrody HASPA GuitarCup w Hamburgu (również wyróżniony za najlepszą kompozycję). Wyróżniony przez Magazyn Top Guitar w zestawieniu 22 Wspaniałych.

Koncertował z powodzeniem w Polsce, Niemczech, Austrii, Belgii, Holandii, we Włoszech i….w Watykanie, gdzie grał dla samego Papieża Franciszka.

Jest także autorem ścieżek dźwiękowych do filmów dokumentalnych oraz m.in. trzech płyt z muzyką autorską: Heroic Dreams… (2017),Eternity (2019), Paradox (2021).

http://janekpentz.com/

 

DARIUSZ BEFELTOWSKI

Urodzony w Częstochowie. Gra na gitarze klasycznej, elektrycznej i akustycznej oraz mandolinie, ukulele strunowych instrumentach etnicznych takich jak SAZ, oud , Cumbus, Laud. Muzyk znany ze współpracy z Martyną Jakubowicz, Januszem Yanina Iwańskim, Budką Suflera ,Mateuszem i Marcinem Pospieszalskimi, Karimski Club, teatrem Mickiewicza w Częstochowie, krakowską Piwnicą św. Norberta, Januszem Radkiem ,Justyną Steczkowską. Laureatnagrody Fryderyk 2017 za współprodukcję płyty „Prosta piosenka” Martyny Jakubowicz.

Artyści:

Martyna Jakubowicz
Data:
29/9/2023
Czas trwania: około
65
min
Cena biletu:
110
Dlaczego warto zapisać się na newsletter? Poinformujemy Cię o nowościach w repertuarze, wydarzeniach specjalnych i innych aktywnościach realizowanych przez Nie Teatr. Same dobre wiadomości!

Pozostałe wydarzenia

zobacz wszystko
23/9/2023

Audiencja III czyli Raj Eskimosów - spektakl | Marcel Wiercichowski i Katarzyna Michalska

"Piszę sztuki dla marzycieli(...)" - mawiał autor "Raju Eskimosów", jeden z najbardziej odkrywczych współczesnych dramaturgów polskich. „ Audiencja III czyli Raj Eskimosów” powstała w 1964 roku, ale w dowcipny sposób zderza ludzi i sytuację, co czyni ją ponadczasową. Na scenie zobaczymy Marcela Wiercichowskiego, który uwiódł nas swoją rolą w spektaklu „El Credito” oraz Katarzynę Michalską, która spotka się z nami po raz pierwszy. Oboje po mistrzowsku opanowali technikę improwizacji, która obecna będzie w grze aktorskiej i muzycznej tej dwójki aktorów.

24/9/2023

KRZYSZTOF DAUKSZEWICZ

Krzysztof Daukszewicz stale aktualizuje zasób swoich piosenek i dowcipów, a ma ich pewnie setki. Satyryk opisuje i wyśmiewa od dziesięcioleci absurdy, do których dochodzi na co dzień w kraju nad Wisłą. Podczas wydarzenia artyście towarzyszyć będzie pianista Mieczysław Grochowski.

30/9/2023

Mój boski rozwód - ANETA TODORCZUK | PREMIERA

Mąż właśnie odszedł do młodszej. Córka właśnie wyprowadziła się do chłopaka. Matka woli oglądać „Milionerów, niż słuchać twoich lamentów, a jedyną radą jaką w tej sytuacji usłyszałaś od „przyjaciółki” to – SCHUDNIJ! To tło historii, którą w swoim najnowszym monodramie opowie pochodząca z Białegostoku aktorka Aneta Todorczuk. „Mój boski rozwód” to wrześniowa PREMIERA w Nie Teatrze!