30/11/23

godz.

20:00

Matylda/Łukasiewicz - koncert

30/11/23

godz.

20:00

Matylda/Łukasiewicz - koncert

kup bilety

Matylda/Łukasiewicz to na polskiej scenie nowy duet, ale tworzą go niezwykle twórczy i sprawdzeni artyści. Matylda Damięcka to doświadczona aktorka, wokalistka, ale także artystka wizualna, która za pomocą prostych grafik często zabiera głos w ważnych sprawach. Radek Łukasiewicz zaś to lider słynnych Pustek, ale także autor piosenek dla Brodki, Meli Koteluk, Artura Rojka czy Piotra Zioły. Spotkali się przy projekcie Polskie Znaki i postanowili pójść dalej wspólną drogą, a ich autorskie piosenki usłyszymy w Nie Teatrze 30 listopada.

Matylda Damięcka i Radek Łukasiewicz nawiązali współpracę w 2022 roku, w ramach zjawiskowego projektu Polskie Znaki, który Radek Łukasiewicz stworzył wspólnie z Jarkiem Ważnym i Januszem Zdunkiem z grupy Kult. Matylda zaśpiewała i zaangażowała się w tworzenie teledysków. Zaowocowało to decyzją o kontynuacji wspólnej ścieżki. Tak powstał projekt Matylda/Łukasiewicz.  Radek pisze piosenki, Matylda śpiewa i realizuje klipy. Opowiadają o trudnych zagadnieniach i relacjach społecznych,ale w sposób lekki, melodyjny, co sprawia, że wnoszą powiew świeżości do polskiej muzyki. W styczniu 2023 roku artyści wydali swój pierwszy singiel pt. "Matka", utwór o rolach kobiety i mężczyzny w dzisiejszym świecie. W lutym 2023 roku pojawił się natomiast ich drugi singiel "Zamknąć", utwór o miłości. Za reżyserię teledysku odpowiedzialna była Matylda, natomiast za produkcję piosenki odpowiedzialny był Radek. Trzeci singiel zespołu, "Mężczyźni", wydany został w marcu 2023 roku opowiada historię o mansplainingu i o funkcjonowaniu mężczyzn i kobiet we współczesnym społeczeństwie. Matylda/Łukasiewicz to wyjątkowy projekt. Artyści tworzą oryginalne utwory z ważnymi, znaczącymi tekstami, pięknym wokalem i muzyką oraz z niezwykłymi teledyskami.

Premiera płyty planowana jest na jesień, a my mamy nadzieję, że w Białymstoku po koncercie będą mogli podpisać widzom już kilka płyt :)

Matylda/ Łukasiewicz wystąpią w składzie:

  • Matylda Damięcka
  • Radek Łukasiewicz
  • Kajetan Pietrzak

Artyści:

Matylda/Łukasiewicz
Data:
30/11/2023
Czas trwania: około
60
min
Cena biletu:
90
Dlaczego warto zapisać się na newsletter? Poinformujemy Cię o nowościach w repertuarze, wydarzeniach specjalnych i innych aktywnościach realizowanych przez Nie Teatr. Same dobre wiadomości!

Pozostałe wydarzenia

zobacz wszystko
18/4/2024

HANNA BANASZAK - Stoję na Tobie ziemio

18 kwietnia zapraszamy na kameralne spotkanie - rozmowę z Hanną Banaszak, ilustrowane piosenkami. Artystka, która rozpoczęła swoją artystyczną drogę pod koniec lat 70-tych nie ustaje w poszukiwaniu wiarygodnych i różnorodnych form artystycznych. Dbałość względem słowa czynią ją niezrównaną i konsekwentną interpretatorką polskiej poezji. Spełnia się śpiewając zarówno do muzyki Mozarta, Vivaldiego czy Gershwina, jak i Satanowskiego, Metheny’ego czy Preisnera. Rozległe horyzonty i pasje Hanny Banaszak odkryjemy podczas wspólnego spotkania w Nie Teatrze.

19/4/2024

EWELINA FLINTA - koncert

Ewelina Flinta - artystka o charyzmatycznym głosie, której płyta „Przeznaczenie" w niecałe pół roku pokryła się złotem - wraca na scenę muzyczną. Słowa i kompozycje tym razem dedykowane są przede wszystkim kobietom. Ewelina Flinta z materiałem z nowej płyty zachwyci nas 19 kwietnia.

20/4/2024

SEKS DLA OPORNYCH - spektakl | Teatr TeTaTeT

„Seks dla opornych” to nieco gorzki, ale jednocześnie zabawny tekst o małżeńskich przygodach. Komedia, która trafnie obrazuje męskie i damskie punkty widzenia, pragnienia, a także wyobrażenia o nich samych. Zapraszamy na mądry, obfitujący w błyskotliwe dialogi spektakl o życiu, który jednocześnie wzrusza i bawi do łez.