30/11/23

godz.

20:00

Matylda/Łukasiewicz - koncert

30/11/23

godz.

20:00

Matylda/Łukasiewicz - koncert

kup bilety

Matylda/Łukasiewicz to na polskiej scenie nowy duet, ale tworzą go niezwykle twórczy i sprawdzeni artyści. Matylda Damięcka to doświadczona aktorka, wokalistka, ale także artystka wizualna, która za pomocą prostych grafik często zabiera głos w ważnych sprawach. Radek Łukasiewicz zaś to lider słynnych Pustek, ale także autor piosenek dla Brodki, Meli Koteluk, Artura Rojka czy Piotra Zioły. Spotkali się przy projekcie Polskie Znaki i postanowili pójść dalej wspólną drogą, a ich autorskie piosenki usłyszymy w Nie Teatrze 30 listopada.

Matylda Damięcka i Radek Łukasiewicz nawiązali współpracę w 2022 roku, w ramach zjawiskowego projektu Polskie Znaki, który Radek Łukasiewicz stworzył wspólnie z Jarkiem Ważnym i Januszem Zdunkiem z grupy Kult. Matylda zaśpiewała i zaangażowała się w tworzenie teledysków. Zaowocowało to decyzją o kontynuacji wspólnej ścieżki. Tak powstał projekt Matylda/Łukasiewicz.  Radek pisze piosenki, Matylda śpiewa i realizuje klipy. Opowiadają o trudnych zagadnieniach i relacjach społecznych,ale w sposób lekki, melodyjny, co sprawia, że wnoszą powiew świeżości do polskiej muzyki. W styczniu 2023 roku artyści wydali swój pierwszy singiel pt. "Matka", utwór o rolach kobiety i mężczyzny w dzisiejszym świecie. W lutym 2023 roku pojawił się natomiast ich drugi singiel "Zamknąć", utwór o miłości. Za reżyserię teledysku odpowiedzialna była Matylda, natomiast za produkcję piosenki odpowiedzialny był Radek. Trzeci singiel zespołu, "Mężczyźni", wydany został w marcu 2023 roku opowiada historię o mansplainingu i o funkcjonowaniu mężczyzn i kobiet we współczesnym społeczeństwie. Matylda/Łukasiewicz to wyjątkowy projekt. Artyści tworzą oryginalne utwory z ważnymi, znaczącymi tekstami, pięknym wokalem i muzyką oraz z niezwykłymi teledyskami.

Premiera płyty planowana jest na jesień, a my mamy nadzieję, że w Białymstoku po koncercie będą mogli podpisać widzom już kilka płyt :)

Matylda/ Łukasiewicz wystąpią w składzie:

  • Matylda Damięcka
  • Radek Łukasiewicz
  • Kajetan Pietrzak

Artyści:

Matylda/Łukasiewicz
Data:
30/11/2023
Czas trwania: około
60
min
Cena biletu:
90
Dlaczego warto zapisać się na newsletter? Poinformujemy Cię o nowościach w repertuarze, wydarzeniach specjalnych i innych aktywnościach realizowanych przez Nie Teatr. Same dobre wiadomości!

Pozostałe wydarzenia

zobacz wszystko
23/9/2023

Audiencja III czyli Raj Eskimosów - spektakl | Marcel Wiercichowski i Katarzyna Michalska

"Piszę sztuki dla marzycieli(...)" - mawiał autor "Raju Eskimosów", jeden z najbardziej odkrywczych współczesnych dramaturgów polskich. „ Audiencja III czyli Raj Eskimosów” powstała w 1964 roku, ale w dowcipny sposób zderza ludzi i sytuację, co czyni ją ponadczasową. Na scenie zobaczymy Marcela Wiercichowskiego, który uwiódł nas swoją rolą w spektaklu „El Credito” oraz Katarzynę Michalską, która spotka się z nami po raz pierwszy. Oboje po mistrzowsku opanowali technikę improwizacji, która obecna będzie w grze aktorskiej i muzycznej tej dwójki aktorów.

24/9/2023

KRZYSZTOF DAUKSZEWICZ

Krzysztof Daukszewicz stale aktualizuje zasób swoich piosenek i dowcipów, a ma ich pewnie setki. Satyryk opisuje i wyśmiewa od dziesięcioleci absurdy, do których dochodzi na co dzień w kraju nad Wisłą. Podczas wydarzenia artyście towarzyszyć będzie pianista Mieczysław Grochowski.

29/9/2023

MARTYNA JAKUBOWICZ - koncert "Dobrze"

Z okazji 40-lecia wydania debiutanckiej płyty „Maquillage” Martyna Jakubowicz wyrusza w trasę „Dobrze”. Jak to dobrze, że odwiedzi nas w Nie Teatrze! Intymna atmosfera i subiektywny wybór utworów wydanych dotychczas na 15 płytach sprawią, że w towarzystwie artystki i zaproszonych przez nią muzyków poczujemy się wyjątkowo.