16/12/21

godz.

19:00

MOJA MAMA JANIS - spektakl muzyczny

16/12/21

godz.

19:00

MOJA MAMA JANIS - spektakl muzyczny

kup bilety

Kultowe piosenki Janis Joplin w znakomitych tłumaczeniach i realiach małomiasteczkowej Polski. Znakomity spektakl i genialne wykonania Jolanty Litwin-Sarzyńskiej.

Monodram muzyczny w wykonaniu Jolanty Litwin-Sarzyńskiej to zaskakujące spotkanie z twórczością Janis Joplin. Najważniejszą część spektaklu stanowi 15 piosenek kultowej Amerykanki przetłumaczonych przez Maciejkę Mazan i Daniela Wyszogrodzkiego na język polski. Ten odważny zabieg pozwolił scalić część muzyczną i dramatyczną w jedną spójną i niezwykle przejmującą całość. Oto bowiem siadając na widowni będziemy rozkoszować się twórczością Janis Joplin, a jednocześnie uderzy nas historia 35-letniej bohaterki. Pozornie odniosła sukces, ale podjęta próba rozliczenia się z dotychczasowym życiem budzi demony: kompleksy wyniesione z domu, nieudane małżeństwo, niezrealizowane marzenia życiowe, dziwne relacje z matką, niespełnioną potrzebę wolności i wyrwania się z różnych ograniczeń, wyniesionych z małego miasteczka. Janis Joplin też wyrwała się z małego miasteczka w Teksasie…Jola Litwin-Sarzyńska brawurowo śpiewa i przede wszystkim gra, tak, że po latach od premiery spektakl nie traci na aktualności. Warto przyjść i zmierzyć się z tym tematem, a przy okazji posłuchać znakomitej muzyki.

Scenariusz: Jolanta Litwin-Sarzyńska, Piotr Sarzyński, Redbad Klijnstra

Reżyseria: Redbad Klijnstra

Tłumaczenia piosenek: Maciejka Mazan i Daniel Wyszogrodzki

Scenografia i kostiumy: Joanna Kaczyńska

Projekcje: Jacqueline Sobiszewski, Przemysław Mrozowski

Realizacja dźwięku: Paweł Zawadzki

Koordynator projektu: Małgosia Litwin

Jolancie Litwin-Sarzyńskiej towarzyszy 5-osobowy zespół muzyczny w składzie:

  • Paweł Serafiński (kierownik muzyczny, hammond, instrumenty klawiszowe)
  • Piotr Szewczenko/Krzysztof Fornalski (gitary)
  • Wojciech Zalewski (gitara basowa)
  • Szymon Linette (perkusja)
  • Bartosz Łęczycki (harmonijka ustna)

Artyści:

Jolanta Litwin-Sarzyńska
Data:
16/12/2021
Czas trwania: około
90
min
Cena biletu:
80
Dlaczego warto zapisać się na newsletter? Poinformujemy Cię o nowościach w repertuarze, wydarzeniach specjalnych i innych aktywnościach realizowanych przez Nie Teatr. Same dobre wiadomości!

Pozostałe wydarzenia

zobacz wszystko
2/8/2024

Letnie granie: Wieczór z Chaplinem i Orkiestrą Ludwika Sarskiego

Zapraszamy na "Letnie granie" Nie Teatru w odsłonie filmowej! Pierwszy z dwóch zaplanowanych pokazów filmów z muzyką na żywo zainaugurują krótkie metraże z udziałem wybitnego aktora i ikony popkultury Charliego Chaplina. O oprawę muzyczną na żywo w rytmie tanga, swingu, jazzu, z nutką ragtime’u i muzyki klezmerskiej wybranych tytułów z kultowym Charlie Chaplinem zadba nietypowy duet – Orkiestra Ludwika Sarskiego. To będzie wieczór pod gwiazdami i w otoczeniu gwiazd. Przed projekcją muzycy uraczą nas dodatkowo autorskim recitalem.

11/8/2024

Letnie granie: Paris-Varsovie-En Voyage | Przebindowski & Dobrowolski

Tematy filmowe, znane doskonale z francuskiej kinematografii XX wieku, przeplatane piosenkami i melodiami w klimatach jazzu cygańsko - francuskiego manouche, usłyszymy podczas muzycznej podróży z Warszawy do Paryża. Na tarasie Astorii pojawią się wybitni muzycy: Karol Dobrowolski oraz Ygor Przebindowski. Przygotujcie się na prawdziwą ucztę dla duszy, ponieważ usłyszymy niezapomniane przeboje autorstwa wielkich postaci francuskiej muzyki, co gwarantuje wieczór pełen emocji, nostalgii i niezapomnianych melodii, które przeniosą nas w serce Francji, gdzie muzyka snuje opowieści pełne miłości, tęsknoty i pasji.

16/8/2024

GWIAZDY W MROKU - głos przeszłości we współczesnych aranżacjach muzycznych | koncert Shangri-La

Założeniem artystycznym koncertu parateatralnego Shangri-La dla Felicji R. jest popularyzacja historii poprzez muzykę: około rockową, współczesną: rock; ambient; ballad; emotional; big beat. Teksty piosenek oparte są na wierszach Felicji Raszkin Nowak i pochodzą z Tomu wierszy "Gwiazdy w Mroku". Wiersze powstały w niecodziennych warunkach i okolicznościach. Pisane były w kryjówce, na strychu wiejskiej stodoły. W przestrzeni tak małej, iż Felicja mogła tam ledwie siedzieć lub leżeć.