16/12/21

godz.

19:00

MOJA MAMA JANIS - spektakl muzyczny

16/12/21

godz.

19:00

MOJA MAMA JANIS - spektakl muzyczny

kup bilety

Kultowe piosenki Janis Joplin w znakomitych tłumaczeniach i realiach małomiasteczkowej Polski. Znakomity spektakl i genialne wykonania Jolanty Litwin-Sarzyńskiej.

Monodram muzyczny w wykonaniu Jolanty Litwin-Sarzyńskiej to zaskakujące spotkanie z twórczością Janis Joplin. Najważniejszą część spektaklu stanowi 15 piosenek kultowej Amerykanki przetłumaczonych przez Maciejkę Mazan i Daniela Wyszogrodzkiego na język polski. Ten odważny zabieg pozwolił scalić część muzyczną i dramatyczną w jedną spójną i niezwykle przejmującą całość. Oto bowiem siadając na widowni będziemy rozkoszować się twórczością Janis Joplin, a jednocześnie uderzy nas historia 35-letniej bohaterki. Pozornie odniosła sukces, ale podjęta próba rozliczenia się z dotychczasowym życiem budzi demony: kompleksy wyniesione z domu, nieudane małżeństwo, niezrealizowane marzenia życiowe, dziwne relacje z matką, niespełnioną potrzebę wolności i wyrwania się z różnych ograniczeń, wyniesionych z małego miasteczka. Janis Joplin też wyrwała się z małego miasteczka w Teksasie…Jola Litwin-Sarzyńska brawurowo śpiewa i przede wszystkim gra, tak, że po latach od premiery spektakl nie traci na aktualności. Warto przyjść i zmierzyć się z tym tematem, a przy okazji posłuchać znakomitej muzyki.

Scenariusz: Jolanta Litwin-Sarzyńska, Piotr Sarzyński, Redbad Klijnstra

Reżyseria: Redbad Klijnstra

Tłumaczenia piosenek: Maciejka Mazan i Daniel Wyszogrodzki

Scenografia i kostiumy: Joanna Kaczyńska

Projekcje: Jacqueline Sobiszewski, Przemysław Mrozowski

Realizacja dźwięku: Paweł Zawadzki

Koordynator projektu: Małgosia Litwin

Jolancie Litwin-Sarzyńskiej towarzyszy 5-osobowy zespół muzyczny w składzie:

  • Paweł Serafiński (kierownik muzyczny, hammond, instrumenty klawiszowe)
  • Piotr Szewczenko/Krzysztof Fornalski (gitary)
  • Wojciech Zalewski (gitara basowa)
  • Szymon Linette (perkusja)
  • Bartosz Łęczycki (harmonijka ustna)

Artyści:

Jolanta Litwin-Sarzyńska
Data:
16/12/2021
Czas trwania: około
90
min
Cena biletu:
80
Dlaczego warto zapisać się na newsletter? Poinformujemy Cię o nowościach w repertuarze, wydarzeniach specjalnych i innych aktywnościach realizowanych przez Nie Teatr. Same dobre wiadomości!

Pozostałe wydarzenia

zobacz wszystko
15/6/2024

Polska prapremiera spektaklu „Zaprzysiężone dziewice” – Teatr BaWiMo

Spektakl "Zaprzysiężone dziewice" Teatru BaWiMo przenosi widzów w głąb tradycji i kultury Albanii. Sztuka Michaiła Olega Michajłowa opowiada historię jednego z najbardziej fascynujących i tajemniczych zwyczajów tego regionu - obietnicy, która zobowiązuje do honorowego zachowania, a jednocześnie stanowi wyraz głębokiego szacunku wobec drugiej osoby. Sztukę zobaczymy po raz pierwszy w języku polskim - będzie to polska prapremiera w Nie Teatrze i druga premiera Teatru BaWiMo na naszej scenie.

17/6/2024

Pippi, po prostu Pippi | pokaz finałowy PRO ARTE START

Grupa teatralna, która przez cały rok uczestniczyła w warsztatach BERNART BERNARD BANIA w Nie Teatrze, stoi przed swoim wielkim momentem - finałowym pokazem. Zaprezentują się w sztuce inspirowanej jedną z najsłynniejszych opowieści dla dzieci. Zobaczymy interpretację historii Pippi - tej zadziornej rudowłosej dziewczynki, która nieustannie przekracza granice konwencji i przyzwyczajeń. To będzie opowieść o odkrywaniu własnej odwagi i siły, które kryją się w sercach najmłodszych.

18/6/2024

I jak tu być normalnym... | pokaz finałowy grupy PRO ARTE

18 czerwca na scenie Nie Teatru zobaczymy efekty warsztatów młodzieży, która przez cały rok pod okiem wprawionego prowadzącego i zarazem czynnego aktora Bernarda Bani pracowała nad przygotowaniem spektaklu "I jak tu być normalnym...". To oparta na tekście Petra Zelenki wyjątkowa podróż przez absurdy życia i ludzkiej egzystencji.