31/10/21

godz.

19:00

Moja mama Janis

31/10/21

godz.

19:00

Moja mama Janis

kup bilety

Kultowe piosenki Janis Joplin w znakomitych tłumaczeniach i realiach małomiasteczkowej Polski. Znakomity spektakl i genialne wykonania Jolanty Litwin-Sarzyńskiej.

Monodram muzyczny w wykonaniu Jolanty Litwin-Sarzyńskiej to zaskakujące spotkanie z twórczością Janis Joplin. Najważniejszą część spektaklu stanowi 15 piosenek kultowej Amerykanki przetłumaczonych przez Maciejkę Mazan i Daniela Wyszogrodzkiego na język polski. Ten odważny zabieg pozwolił scalić część muzyczną i dramatyczną w jedną spójną i niezwykle przejmującą całość. Oto bowiem siadając na widowni będziemy rozkoszować się twórczością Janis Joplin, a jednocześnie uderzy nas historia 35-letniej bohaterki. Pozornie odniosła sukces, ale podjęta próba rozliczenia się z dotychczasowym życiem budzi demony: kompleksy wyniesione z domu, nieudane małżeństwo, niezrealizowane marzenia życiowe, dziwne relacje z matką, niespełnioną potrzebę wolności i wyrwania się z różnych ograniczeń, wyniesionych z małego miasteczka. Janis Joplin też wyrwała się z małego miasteczka w Teksasie…Jola Litwin-Sarzyńska brawurowo śpiewa i przede wszystkim gra, tak, że po latach od premiery spektakl nie traci na aktualności. Warto przyjść i zmierzyć się z tym tematem, a przy okazji posłuchać znakomitej muzyki.

Scenariusz: Jolanta Litwin-Sarzyńska, Piotr Sarzyński, Redbad Klijnstra

Reżyseria: Redbad Klijnstra

Tłumaczenia piosenek: Maciejka Mazan i Daniel Wyszogrodzki

Scenografia i kostiumy: Joanna Kaczyńska

Projekcje: Jacqueline Sobiszewski, Przemysław Mrozowski

Realizacja dźwięku: Paweł Zawadzki

Koordynator projektu: Małgosia Litwin

Jolancie Litwin-Sarzyńskiej towarzyszy 5-osobowy zespół muzyczny w składzie:

  • Paweł Serafiński (kierownik muzyczny, hammond, instrumenty klawiszowe)
  • Piotr Szewczenko/Krzysztof Fornalski (gitary)
  • Wojciech Zalewski (gitara basowa)
  • Szymon Linette (perkusja)
  • Bartosz Łęczycki (harmonijka ustna)

Artyści:

Jolanta Litwin-Sarzyńska
Data:
31/10/2021
Czas trwania: około
90
min
Cena biletu
80
Dlaczego warto zapisać się na newsletter? Poinformujemy Cię o nowościach w repertuarze, wydarzeniach specjalnych i innych aktywnościach realizowanych przez Nie Teatr. Same dobre wiadomości!

Pozostałe wydarzenia

zobacz wszystko
Dorota Miśkiewicz - wokalistka jazzowa i Henryk Miśkiewicz - saksofonista jazzowy. Światło reflektora pada na nich z góry. Henryk trzyma saksofon.
8/10/2021

Dorota Miśkiewicz i Henryk Miśkiewicz

Koncert „Nasza Miłość” otworzy uroczyście Nie Teatr. Chcemy, abyście się zakochali w nowym miejscu, a pomoże w tym jedyny w swoim rodzaju rodzinny duet: Dorota Miśkiewicz i Henryk Miśkiewicz.

Aktorka Katarzyna Zielińska - Jaworska. W ustach balon z gumy balonowej. Na głowie kolorowy kaptur.
9/10/2021

Rewolucja balonowa

Co tak naprawdę pamiętamy z lat dziewięćdziesiątych? Kolorowe produkty w sklepach? Mydełko Fa? Koło Fortuny? Stana Tymińskiego? A może po prostu smak gumy balonowej?

Satyryk i stand uper Krzysztof Skiba. Stoi na dachu w czapce z daszkiem. Trzyma za poły kurtki. W tle dźwigi stoczniowe.
10/10/2021

Krzysztof Skiba

Krzysztof Skiba słynie z ciętego języka i zabawnych komentarzy. Stand Up Comedy to forma kabaretowa w sam raz skrojona dla niego.