13/6/22

godz.

19:00

Moralność Pani D. - BernArt: pokazy finałowe

13/6/22

godz.

19:00

Moralność Pani D. - BernArt: pokazy finałowe

kup bilety

Grupa Teatralna PRO ARTE PLUS, która w ramach warsztatów teatralnych cały rok szkolny spędziła pod czujnym okiem aktora Teatru Dramatycznego im. A. Węgierki, Bernarda Bani, pokaże widzom spektakl inspirowany "Moralnością Pani Dulskiej" Gabrieli Zapolskiej.

Nazywam się... Dulski, Felicjan Dulski. Wydaje się Wam pewnie, że gdzieś coś już o mnie słyszeliście. Coś o mnie wiecie. Kiedyś znalazłem o sobie taką wzmiankę:

FELICJAN DULSKI

„Całkowite przeciwieństwo żony, człowiek cichy, bierny. To chyba jego sposób na przetrwanie. Milczy, co bardzo kontrastuje z gadającą żoną. Przez cały czas słucha. Jest zahukany, niczym się nie interesuje. Jego życie polega na zarabianiu pieniędzy, które potem oddaje żonie. Największą zaś rozrywka są pobyty w kawiarni, dokąd udaje się codziennie po obiedzie z pieniędzmi łaskawie wyliczonymi przez żonę. Lekarz zalecił mu spacery. Dulski chodzi po mieszkaniu, wokół stołu, bo żona chce mieć go na oku.”

I tyle... Człowiek w pigułce... Za chwilę poznacie mnie jeszcze lepiej. Będziecie oceniali. Pewnie będziecie krytykowali. Moje zachowanie będzie Was pewnie śmieszyć, może złościć. Wiecie co? Nie obchodzi mnie to. Raczej zastanówcie się dlaczego ten dom tak wygląda. Co musiało się wydarzyć, żebym stał się tym kim teraz jestem. Czy byłem kiedyś innym człowiekiem? Czy kiedyś kochałem Anielę? Czy ona mnie kochała? Co się z nami stało? Po co w tym tkwimy? Co nas trzyma razem? Przyzwyczajenie? Wygoda? Dzieci? Rodzina. Tak... nie ma to jak jedna wielka szczęśliwa rodzina w swoich czterech ścianach. Wiecie co? A niech Was wszyscy diabli.

Plakat autorstwa Anny Cukrowskiej

Artyści:

BernArt Bernard Bania
Data:
13/6/2022
Czas trwania: około
60
min
Cena biletu:
25
Dlaczego warto zapisać się na newsletter? Poinformujemy Cię o nowościach w repertuarze, wydarzeniach specjalnych i innych aktywnościach realizowanych przez Nie Teatr. Same dobre wiadomości!

Pozostałe wydarzenia

zobacz wszystko
9/12/2022

Jantar/Krawczyk - premiera muzyczna

Pomysł na ten recital wziął się ze zwykłej, a może niezwykłej ciekawości. Pewnego razu Piotr Szekowski, aktor Teatru Dramatycznego im. Aleksandra Węgierki, obejrzał film biograficzny o Krzysztofie Krawczyku i spokoju nie dawał mu białostocki epizod z życia artysty…

10/12/2022

SOKRATES - Joanna Szczepkowska i Jan Jurkowski

Współczesny Sokrates pojawia się nagle w pracowni rzeźbiarki, która…właśnie pracuje nad jego rzeźbą. Tak jak jego pierwowzór, dzisiejszy młody Sokrates rozmawia tylko za pomocą pytań, wpędzając rozmówczynię w liczne pułapki. Jak zwykle u Joanny Szczepkowskiej dużo humoru przeplata się z głęboką refleksją i wzruszeniem

11/12/2022

KRZYSZTOF DAUKSZEWICZ na bis!

Krzysztof Daukszewicz to śpiewający satyryk jedyny w swoim rodzaju, dlatego nie dziwi nas, że październikowe wydarzenie tak szybko się wyprzedało. Nasz gość dał się namówić na dodatkową wizytę w Nie Teatrze! STARE and NOWE to najnowszy, na bieżąco aktualizowany autorski program Krzysztofa Daukszewicza. Satyryk opisuje i wyśmiewa od dziesięcioleci absurdy, do których dochodzi na co dzień w kraju nad Wisłą. Podczas wydarzenia artyście towarzyszyć będzie pianista Mieczysław Grochowski.