13/6/22

godz.

19:00

Moralność Pani D. - BernArt: pokazy finałowe

13/6/22

godz.

19:00

Moralność Pani D. - BernArt: pokazy finałowe

kup bilety

Grupa Teatralna PRO ARTE PLUS, która w ramach warsztatów teatralnych cały rok szkolny spędziła pod czujnym okiem aktora Teatru Dramatycznego im. A. Węgierki, Bernarda Bani, pokaże widzom spektakl inspirowany "Moralnością Pani Dulskiej" Gabrieli Zapolskiej.

Nazywam się... Dulski, Felicjan Dulski. Wydaje się Wam pewnie, że gdzieś coś już o mnie słyszeliście. Coś o mnie wiecie. Kiedyś znalazłem o sobie taką wzmiankę:

FELICJAN DULSKI

„Całkowite przeciwieństwo żony, człowiek cichy, bierny. To chyba jego sposób na przetrwanie. Milczy, co bardzo kontrastuje z gadającą żoną. Przez cały czas słucha. Jest zahukany, niczym się nie interesuje. Jego życie polega na zarabianiu pieniędzy, które potem oddaje żonie. Największą zaś rozrywka są pobyty w kawiarni, dokąd udaje się codziennie po obiedzie z pieniędzmi łaskawie wyliczonymi przez żonę. Lekarz zalecił mu spacery. Dulski chodzi po mieszkaniu, wokół stołu, bo żona chce mieć go na oku.”

I tyle... Człowiek w pigułce... Za chwilę poznacie mnie jeszcze lepiej. Będziecie oceniali. Pewnie będziecie krytykowali. Moje zachowanie będzie Was pewnie śmieszyć, może złościć. Wiecie co? Nie obchodzi mnie to. Raczej zastanówcie się dlaczego ten dom tak wygląda. Co musiało się wydarzyć, żebym stał się tym kim teraz jestem. Czy byłem kiedyś innym człowiekiem? Czy kiedyś kochałem Anielę? Czy ona mnie kochała? Co się z nami stało? Po co w tym tkwimy? Co nas trzyma razem? Przyzwyczajenie? Wygoda? Dzieci? Rodzina. Tak... nie ma to jak jedna wielka szczęśliwa rodzina w swoich czterech ścianach. Wiecie co? A niech Was wszyscy diabli.

Plakat autorstwa Anny Cukrowskiej

Artyści:

BernArt Bernard Bania
Data:
13/6/2022
Czas trwania: około
60
min
Cena biletu:
25
Dlaczego warto zapisać się na newsletter? Poinformujemy Cię o nowościach w repertuarze, wydarzeniach specjalnych i innych aktywnościach realizowanych przez Nie Teatr. Same dobre wiadomości!

Pozostałe wydarzenia

zobacz wszystko
4/6/2023

OBSERWUJĘ CIĘ - spektakl | Teatr Scena Współczesna - przełożony na 18 listopada

Jak przygotować się do opanowania świata przez Chiny? To jeszcze nie ten moment, ale być może warto zasymulować ten proces w teatrze, przy świetnie przygotowanych piosenkach, sprytnym humorze i odrobinie refleksji w spektaklu "Obserwuję Cię" (dawniej: I Ty zostaniesz Chińczykiem). To wszystko ma do zaoferowania Teatr Scena Współczesna z Warszawy i jej wspaniali, charyzmatyczni aktorzy. Po raz pierwszy u nas, ale z pewnością nie ostatni!

5/6/2023

CIAŁO MYŚLĄCE - warsztaty z Paulą Gogol | PRZESTRZEŃ

Chcesz lepiej poznać swoje ciało i jego możliwości? Korzystając z technik tańca współczesnego, treningu mentalnego i improwizacji Paula Gogol podczas 4 warsztatów pomoże zrozumieć połączenia w ciele, zmienić postrzeganie ciała wewnątrz i na zewnątrz, odkryć możliwości, którymi dysponuje Twoje ciało.

9/6/2023

Gdy musical spotyka...musical | Damian Aleksander i Paulina Grochowska

„Gdy musical spotyka….” to autorski cykl koncertów, które dla widzów Nie Teatru przygotował znakomity aktor musicalowy – Damian Aleksander. Korzystając ze swego doświadczenia jako wokalista, konferansjer, reżyser wydarzeń artystycznych, wraz z pianistą Jackiem Szwajem zaprosi na scenę Nie Teatru wspaniałe artystki z różnych dziedzin muzycznych. Jako pierwsza wystąpi Paulina Grochowska, bo podczas pierwszego koncertu musical spotka…musical.