16/10/22

godz.

18:00

MUSICAL JAM LIVE IV

16/10/22

godz.

18:00

MUSICAL JAM LIVE IV

kup bilety

Nasza repertuarowa jesień niemal pęka w szwach, ale nie mogło też zabraknąć koncertu z cyklu Musical Jam Live. Pianistka Karina Komendera tym razem skomponowała bajeczny duet wokalistów. W repertuarze musicalowym i w naszej niepowtarzalnej atmosferze zaśpiewają Marcin Januszkiewicz i Marta Burdynowicz!

Marta Burdynowicz jest wokalistką musicalową, aktorkąteatralną i dubbingową, ale niewątpliwie największą rozpoznawalność w Polscedało jej zwycięstwo w 12. Edycji „The Voice of Poland”. Zachwyca swoim głosem iczaruje osobowością, a w wykonaniu Marty usłyszmy na pewno klasyki musicaloweczy słynne „Never Enough” z musicalu „The Greatest Showman”. Duetu dopełniznany nam już, ale nie poznany jeszcze w pełni, wszechstronny wokalista i aktor– Marcin Januszkiewicz. Tak, w grudniu usłyszymy jego niepokorne interpretacjePerfectu i Lady Pank, ale w październiku w niezwykle kameralnej atmosferzeMusical Jam Live zaśpiewa piosenki z „Thrill Me” czy „Miss Saigon”. Tu miejscena westchnienie….. J

Dołączcie do nas. Karina Komendera, która zna naszą scenę iinstrument jak mało kto przygotowuje elektryzujący program, a wraz z Martą iMarcinem stworzy niepowtarzalny muzyczny wieczór. To już nasze czwartespotkanie w nieoficjalnym klubie musicalowym!

 

MARTA BURDYNOWICZ - absolwentka Akademii Muzycznej wGdańsku, wydziału wokalno-aktorskiego, specjalności - musical. Aktorka teatralna (m.in. Teatr Muzyczny ROMA, Teatr Muzyczny w Gdyni, Warszawska Opera Kameralna, Mazowiecki Teatr Muzyczny, Teatr Syrena, Teatr Muzyczny w Poznaniu Teatr Muzyczny w Łodzi), filmowa ("Na Chwilę, Na Zawsze" - reż. Piotr Trzaskalski), a także dubbingowa (m.in."Dumbo", "Wiedźmin", "My Little Pony: Nowe Pokolenie"). Zwyciężczyni 12. edycji programu "The Voice of Poland". Solistka wielu koncertów musicalowych i rozrywkowych na terenie całej Polski, m.in. Tribute to Hans Zimmer, Ennio Morricone, John Williams na warszawskim Torwarze (Royal Concert), 12. Festiwalu Muzyki Filmowej w Krakowie, koncertów w Filharmonii Opolskiej, Bałtyckiej czy w Teatrze Polskim w Warszawie. Finalistka 21. edycji festiwalu "Pamiętajmy o Osieckiej" (Nagroda Publiczności i wyróżnienie jury podczas II sopockiego etapu konkursu), a także Międzynarodowego Festiwalu Piosenki Anny German, z którym koncertuje do dziś na terenie Europy i Azji. Jurorka obydwu edycji programu rozrywkowego "Śpiewamy Razem: All Together Now". Uczestniczka "Szansy na Sukces: Opole 2020" w odcinku z piosenkami Zbigniewa Wodeckiego". 

MARCIN JANUSZKIEWICZ - absolwent warszawskiej AkademiiTeatralnej, aktor, muzyk i autor tekstów piosenek. Debiutował w warszawskimTeatrze Współczesnym, związany obecnie z wieloma scenami teatralnymi w kraju,m.in. warszawskimi: Teatr Rampa, Roma i Mazowiecki Teatr Muzyczny ; wrocławskimTeatrem Capitol; poznańskimi: Teatrem Muzycznym i Nowym czy łódzkim TeatremMuzycznym. Laureat ważniejszych konkursów muzycznych i teatralnych, m.in."Pamiętajmy o Osieckiej", "Przegląd Piosenki Aktorskiej","Kaliskie Spotkania Teatralne" czy "Festiwal Polskiej Piosenki wOpolu". W 2017 roku ukazał się jego debiutancki album "Osiecka pomęsku". Jest autorem tekstów piosenek popularnych polskich wykonawców,m.in. Margaret, Dawida Kwiatkowskiego czy Natalii Szroeder. Oprócz aktorstwa imuzyki jego wielką pasją jest tenis.

Zdjęcie: Piotr Dłubak 

KARINA KOMENDERA – pianistka Orkiestry symfonicznej Opery i Filharmonii Podlaskiej, akompaniatorka i korepetytorka wokalna, saksofonistka Big Bandu OiFP, wreszcie wykładowczyni na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina – Wydziale w Białymstoku. Z musicalem zetknęła się podczas pracy w Operze i Filharmonii Podlaskiej i stał się jej niegasnącą miłością. Jest absolwentką Państwowej Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej I i II st. w Bielsku-Białej w klasach fortepianu i saksofonu, Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w klasie fortepianu prof. P. Skrzypka oraz Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego, a także doktorem sztuki w dyscyplinie artystycznej instrumentalistyka, w specjalizacji – fortepian (2018).Jest laureatką ogólnopolskich i międzynarodowych konkursów pianistycznych. Nagradzana stypendiami Prezesa Rady Ministrów, Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz wydziału kultury i sztuki rodzinnego Bielska-Białej za wybitne osiągnięcia naukowe i artystyczne. W latach 2007–2009stypendystka Gold Country Piano Institute w Californii (USA). Jako solistka i kameralistka koncertowała na scenach w Polsce, Austrii, Włoszech, Rumunii, Litwie, Rosji, Szwajcarii, Norwegii, Japonii i USA. W 2010 r. zadebiutowała jako solistka na scenie La MaMa Theatre w Nowym Jorku w spektaklu „Chopin – an Impression”, rozpoczynając międzynarodową trasę koncertową. W 2016 r. wystąpiła wraz z Kwartetem im. A. Tansmana na koncercie w San Anton Palace na Malcie, jako gość Prezydent Malty i korpusu dyplomatycznego. Od 2016 r. jest oficjalnym akompaniatorem Międzynarodowego Konkursu Instrumentów Dętych „Finalis”. Współpracuje również z solistami teatrów muzycznych w całym kraju, wykonując recitale z repertuarem musicalowym, m.in. na zaproszenie agencji „Broadway w Polsce”. Uczestniczy w nagraniach płytowych i medialnych. Warsztat pianistyczny doskonaliła m.in. u G. Scotta, T. Hechta, J. Perry’ego, J. Larsena, K. Kennera i wielu polskich artystów. Uczestniczyła w festiwalach i kursach interpretacji takich, jak Gaetano Zinetti Chamber Music w Veronie, Poland-Norway Piano Duo Cultural Bridge w Trondheim i GCPI w Nevada City.

fot. Paweł Mikiewicz

Artyści:

Karina Komendera
Marcin Januszkiewicz
Marta Burdynowicz
Data:
16/10/2022
Czas trwania: około
90
min
Cena biletu:
80
Dlaczego warto zapisać się na newsletter? Poinformujemy Cię o nowościach w repertuarze, wydarzeniach specjalnych i innych aktywnościach realizowanych przez Nie Teatr. Same dobre wiadomości!

Pozostałe wydarzenia

zobacz wszystko
18/8/2022

Letnie granie: Shota Adamashvili

Shota Adamashvili to songwriter z Gruzji, któremu najbliżej chyba do muzyki country. Dzięki popularności, którą zdobył uczestnicząc w telewizyjnym show The Voice zagrał już niezliczoną ilość koncertów, a podróżując po świecie ze swoją gitarą zdobywa serca słuchaczy, zarówno w kameralnych miejscach, jak nasz taras, jak i na dużych, festiwalowych scenach.

26/8/2022

Letnie granie: Arturo El Polaco Flamenco Trio

Arturo El Polaco Muszyński to gitarzysta i lidera grupy LOS PAYOS skupiającej najwybitniejszych artystów z kręgu sztuki flamenco. W cyklu letnich koncertów usłyszymy go w projekcie FLAMENCO TRIO. Obok niego na scenie pojawi się znakomity hiszpański śpiewak Rubin de La Ana oraz kubański trębacz Alexis Valles Delisle. Trójka przyjaciół zabierze słuchaczy na wspaniałą muzyczną podróż inspirowaną kulturą Andaluzji, gdzie nie zabraknie latynoskich wpływów.

27/8/2022

Joga na tarasie - sesja poranna

Druga, tym razem poranna sesja jogi na tarasie Nie Teatru, która wspaniale dopełni letni program na naszym tarasie koncertowym. 27 sierpnia spotkamy się tam na wyjątkowych zajęciach jogi.