Nasza repertuarowa jesień niemal pęka w szwach, ale nie mogło też zabraknąć koncertu z cyklu Musical Jam Live. Pianistka Karina Komendera tym razem skomponowała bajeczny duet wokalistów. W repertuarze musicalowym i w naszej niepowtarzalnej atmosferze zaśpiewają Marcin Januszkiewicz i Marta Burdynowicz!
Marta Burdynowicz jest wokalistką musicalową, aktorką teatralną i dubbingową, ale niewątpliwie największą rozpoznawalność w Polsce dało jej zwycięstwo w 12. Edycji „The Voice of Poland”. Zachwyca swoim głosem i czaruje osobowością, a w wykonaniu Marty usłyszmy na pewno klasyki musicalowe czy słynne „Never Enough” z musicalu „The Greatest Showman”. Duetu dopełni znany nam już, ale nie poznany jeszcze w pełni, wszechstronny wokalista i aktor– Marcin Januszkiewicz. Tak, w grudniu usłyszymy jego niepokorne interpretacje piosenek Perfectu i Lady Pank, ale w październiku w niezwykle kameralnej atmosferze Musical Jam Live zaśpiewa piosenki z „Thrill Me” czy „Miss Saigon”. Tu miejsce na westchnienie….. :)
Dołączcie do nas. Karina Komendera, która zna naszą scenę i instrument jak mało kto przygotowuje elektryzujący program, a wraz z Martą i Marcinem stworzy niepowtarzalny muzyczny wieczór. To już nasze czwarte spotkanie w nieoficjalnym klubie musicalowym!
MARTA BURDYNOWICZ - absolwentka Akademii Muzycznej w Gdańsku, wydziału wokalno-aktorskiego, specjalności - musical. Aktorka teatralna (m.in. Teatr Muzyczny ROMA, Teatr Muzyczny w Gdyni, Warszawska Opera Kameralna, Mazowiecki Teatr Muzyczny, Teatr Syrena, Teatr Muzyczny w Poznaniu Teatr Muzyczny w Łodzi), filmowa ("Na Chwilę, Na Zawsze" - reż. Piotr Trzaskalski), a także dubbingowa (m.in."Dumbo", "Wiedźmin", "My Little Pony: Nowe Pokolenie"). Zwyciężczyni 12. edycji programu "The Voice of Poland". Solistka wielu koncertów musicalowych i rozrywkowych na terenie całej Polski, m.in. Tribute to Hans Zimmer, Ennio Morricone, John Williams na warszawskim Torwarze (Royal Concert), 12. Festiwalu Muzyki Filmowej w Krakowie, koncertów w Filharmonii Opolskiej, Bałtyckiej czy w Teatrze Polskim w Warszawie. Finalistka 21. edycji festiwalu "Pamiętajmy o Osieckiej" (Nagroda Publiczności i wyróżnienie jury podczas II sopockiego etapu konkursu), a także Międzynarodowego Festiwalu Piosenki Anny German, z którym koncertuje do dziś na terenie Europy i Azji. Jurorka obydwu edycji programu rozrywkowego "Śpiewamy Razem: All Together Now". Uczestniczka "Szansy na Sukces: Opole 2020" w odcinku z piosenkami Zbigniewa Wodeckiego".
MARCIN JANUSZKIEWICZ - absolwent warszawskiej Akademii Teatralnej, aktor, muzyk i autor tekstów piosenek. Debiutował w warszawskim Teatrze Współczesnym, związany obecnie z wieloma scenami teatralnymi w kraju, m.in. warszawskimi: Teatr Rampa, Roma i Mazowiecki Teatr Muzyczny ; wrocławskim Teatrem Capitol; poznańskimi: Teatrem Muzycznym i Nowym czy łódzkim Teatrem Muzycznym. Laureat ważniejszych konkursów muzycznych i teatralnych, m.in. "Pamiętajmy o Osieckiej", "Przegląd Piosenki Aktorskiej", "Kaliskie Spotkania Teatralne" czy "Festiwal Polskiej Piosenki w Opolu". W 2017 roku ukazał się jego debiutancki album "Osiecka po męsku". Jest autorem tekstów piosenek popularnych polskich wykonawców, m.in. Margaret, Dawida Kwiatkowskiego czy Natalii Szroeder. Oprócz aktorstwa i muzyki jego wielką pasją jest tenis.
Zdjęcie: Piotr Dłubak
KARINA KOMENDERA – pianistka Orkiestry symfonicznej Opery i Filharmonii Podlaskiej, akompaniatorka i korepetytorka wokalna, saksofonistka Big Bandu OiFP, wreszcie wykładowczyni na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina – Wydziale w Białymstoku. Z musicalem zetknęła się podczas pracy w Operze i Filharmonii Podlaskiej i stał się jej niegasnącą miłością. Jest absolwentką Państwowej Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej I i II st. w Bielsku-Białej w klasach fortepianu i saksofonu, Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w klasie fortepianu prof. P. Skrzypka oraz Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego, a także doktorem sztuki w dyscyplinie artystycznej instrumentalistyka, w specjalizacji – fortepian (2018).Jest laureatką ogólnopolskich i międzynarodowych konkursów pianistycznych. Nagradzana stypendiami Prezesa Rady Ministrów, Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz wydziału kultury i sztuki rodzinnego Bielska-Białej za wybitne osiągnięcia naukowe i artystyczne. W latach 2007–2009stypendystka Gold Country Piano Institute w Californii (USA). Jako solistka i kameralistka koncertowała na scenach w Polsce, Austrii, Włoszech, Rumunii, Litwie, Rosji, Szwajcarii, Norwegii, Japonii i USA. W 2010 r. zadebiutowała jako solistka na scenie La MaMa Theatre w Nowym Jorku w spektaklu „Chopin – an Impression”, rozpoczynając międzynarodową trasę koncertową. W 2016 r. wystąpiła wraz z Kwartetem im. A. Tansmana na koncercie w San Anton Palace na Malcie, jako gość Prezydent Malty i korpusu dyplomatycznego. Od 2016 r. jest oficjalnym akompaniatorem Międzynarodowego Konkursu Instrumentów Dętych „Finalis”. Współpracuje również z solistami teatrów muzycznych w całym kraju, wykonując recitale z repertuarem musicalowym, m.in. na zaproszenie agencji „Broadway w Polsce”. Uczestniczy w nagraniach płytowych i medialnych. Warsztat pianistyczny doskonaliła m.in. u G. Scotta, T. Hechta, J. Perry’ego, J. Larsena, K. Kennera i wielu polskich artystów. Uczestniczyła w festiwalach i kursach interpretacji takich, jak Gaetano Zinetti Chamber Music w Veronie, Poland-Norway Piano Duo Cultural Bridge w Trondheim i GCPI w Nevada City.
Dlaczego warto zapisać się na newsletter? Poinformujemy Cię o nowościach w repertuarze, wydarzeniach specjalnych i innych aktywnościach realizowanych przez Nie Teatr. Same dobre wiadomości!
Świąteczna gorączka | Teatr Bajaderka - spektakl szkolny
Zapraszamy wszystkich na Biegun Północny, gdzie poznamy dwa zaprzyjaźnione ze sobą elfy! Prace w Fabryce Świętego Mikołaja idą pełną parą. Wszystkie prezenty muszą być spakowane na czas, więc Elfunia i Elfira dwoją się i troją, aby wszystko dopiąć na ostatni, elficki guzik! Niestety nie wszystkim udziela się świąteczny nastrój...
Świąteczna gorączka | Teatr Bajaderka - spektakl szkolny
Zapraszamy wszystkich na Biegun Północny, gdzie poznamy dwa zaprzyjaźnione ze sobą elfy! Prace w Fabryce Świętego Mikołaja idą pełną parą. Wszystkie prezenty muszą być spakowane na czas, więc Elfunia i Elfira dwoją się i troją, aby wszystko dopiąć na ostatni, elficki guzik! Niestety nie wszystkim udziela się świąteczny nastrój...
Co się stanie, jeśli połączymy znanego literata, doskonałą trupę teatralną i scenariusz właściwie aktualny dla wszystkich krajów? W efekcie otrzymamy eksperyment teatralny pod tytułem „Order Białej Myszy” - według antyutopii białoruskiego pisarza Uładzimira Arłowa, balansujący na granicy fantastyki i rzeczywistości. W centrum spektaklu znajdziemy odwieczny konflikt między artystą a władzą, a także kwestię wyboru i kwestię uczciwości wobec samego siebie. Spektakl w języku białoruskim.