19/11/23

godz.

11:30

Muzyka Łączy: ChopinoBajka - interaktywny koncert familijny

19/11/23

godz.

11:30

Muzyka Łączy: ChopinoBajka - interaktywny koncert familijny

kup bilety

ChopinoBajka to muzyczna podróż dla całej rodziny. Grupa Muzyka Łączy zaprasza na interaktywny koncert połączony z bajkową opowieścią. Poznacie historię trzech koników, których temperament i charakter ilustrować będą zaaranżowane współcześnie kompozycje Fryderyka Chopina. Jednym słowem: wielkie dzieła dla najmłodszych! Zapraszamy rodziny z dziećmi w wieku 4-10 lat, ale jeśli chcecie umuzykalniać maluszki to także świetna okazja!

Bajki angażują i zachęcają do wspólnego przeżywania, dlatego ChopinoBajka zabierze nas wraz z trójką bohaterów w niewielką, ale barwną muzycznie podróż, a przy okazji posłuchamy różnych aranżacji słynnych dzieł Fryderyka Chopina i nauczymy się poloneza.

Koncerty Rodzinne w duchu idei "Klasyka Dzieciom" to połączenie opowieści i muzyki klasycznej. Podczas koncertu artyści i animatorzy zachęcają całe rodziny do aktywnego przeżywania muzyki, poprzez wspólne śpiewanie, ruszanie się i granie na instrumentach, a w finale wydarzenia powstaje nawet wspólna orkiestra!

ChopinoBajka przeznaczona jest dla dzieci w wieku 4-10 lat, ale zapraszamy także młodszych uczestników, którzy świetnie odnajdą się w tej muzycznej atmosferze, w której twórcy dbają o łatwo przyswajalną powtarzalność motywów, interakcję i wprowadzają atrakcyjnie w świat muzyki klasycznej. Zaś dzieci w wieku 0-1 możecie zabrać nieodpłatnie.

Zespół artystyczny projektu MUZYKA ŁĄCZY tworzą:

Eva Piłat - urodziła się w Caracas w Wenezueli, gdzie ukończyła szkołę muzyczną II stopnia. Absolwentka Uniwersytetu Muzycznego im. F. Chopina w Warszawie w klasie fortepianu. Pianistka, akompaniatorka, muzykoterapeutka, pedagog muzyczny, autorka słuchowisk muzycznych dla dzieci. Koncertuje w różnych salach w kraju i za granicą jako solistka i w zespołach muzyki kameralnej. Jest założycielką Evana Studio prowadzącego działalność pedagogiczną i muzykoterapeutyczną. Od 2013 roku prowadzi interaktywne muzyczne wydarzenia (koncerty i warsztaty) dla dzieci i dorosłych tworząc grupę MUZYKA ŁĄCZY .

Anna Martyniuk-Tofiluk – pianistka, aranżerka, autorka słuchowisk i książek muzycznych dla dzieci. Absolwentka Uniwersytetu Muzycznego im. F .Chopina w Warszawie w klasie fortepianu. Koncertuje w różnych salach w kraju i za granicą. Bierze udział w wielu projektach muzycznych, związanych nie tylko z muzyką klasyczną. Od 2013 roku prowadzi interaktywne muzyczne wydarzenia (koncerty i warsztaty) dla dzieci i dorosłych tworząc grupę MUZYKA ŁĄCZY.

Gościnnie w koncercie zagra Elżbieta Drozdowska - flet poprzeczny, flet piccolo

W 2010 roku ukończyła Uniwersytet Muzyczny Fryderyka Chopina w Warszawie, w klasie prof. Elżbiety Gajewskiej – Gadziny. Umiejętności swe doskonaliła biorąc udział w licznych kursach solowych i kameralnych pod kierunkiem takich profesorów jak: Jean - Claude Gerard, Philippe Bernold, Carlo Jans, Janos Balint, Christian Larde. Uczestniczyła w wielu międzynarodowych projektach orkiestrowych i kameralnych (Rias Youth Orchestra - Berlin, International Orchestra's Festival Attergau pod patronatem Filharmoników Wiedeńskich -Austria, Moritzburg Festival Academy - Dresden, Internationale Junge Orcheste Akademie - Bayreuth).

Obecnie prowadzi aktywną działalność artystyczną w kraju i za granicą, wykonując m.in. utwory solowe, kameralne i orkiestrowe.

W dorobku flecistki znajdują się liczne nagrania muzyki poważnej (m.in. symfonie i koncerty Krzysztofa Pendereckiego). Wielokrotnie uczestniczyła także w nagraniach muzyki lżejszego gatunku (muzyka do spektakli teatralnych, bajek dla dzieci) oraz zapraszana była do realizacji nagrań takich artystów jak: Tytus Wojnowicz czy Krzysztof Herdzin.

Jest laureatką wielu ogólnopolskich konkursów solowych i kameralnych oraz dwukrotną stypendystką Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Przez wiele lat była pierwszą flecistką Polskiej Orkiestry Sinfonia Iuventus. Obecnie jest pierwszą flecistką Polskiej Filharmonii Bałtyckiej, Teatru Muzycznego Roma oraz  współpracuje z takimi orkiestrami jak: Sinfonia Varsovia, Filharmonia Narodowa, Polska Orkiestra Radiowa, Sinfonia Viva, Sinfonietta Cracovia i in.

Artyści:

Muzyka Łączy
Data:
19/11/2023
Czas trwania: około
50
min
Cena biletu:
45
Dlaczego warto zapisać się na newsletter? Poinformujemy Cię o nowościach w repertuarze, wydarzeniach specjalnych i innych aktywnościach realizowanych przez Nie Teatr. Same dobre wiadomości!

Pozostałe wydarzenia

zobacz wszystko
2/8/2024

Letnie granie: Wieczór z Chaplinem i Orkiestrą Ludwika Sarskiego

Zapraszamy na "Letnie granie" Nie Teatru w odsłonie filmowej! Pierwszy z dwóch zaplanowanych pokazów filmów z muzyką na żywo zainaugurują krótkie metraże z udziałem wybitnego aktora i ikony popkultury Charliego Chaplina. O oprawę muzyczną na żywo w rytmie tanga, swingu, jazzu, z nutką ragtime’u i muzyki klezmerskiej wybranych tytułów z kultowym Charlie Chaplinem zadba nietypowy duet – Orkiestra Ludwika Sarskiego. To będzie wieczór pod gwiazdami i w otoczeniu gwiazd. Przed projekcją muzycy uraczą nas dodatkowo autorskim recitalem.

11/8/2024

Letnie granie: Paris-Varsovie-En Voyage | Przebindowski & Dobrowolski

Tematy filmowe, znane doskonale z francuskiej kinematografii XX wieku, przeplatane piosenkami i melodiami w klimatach jazzu cygańsko - francuskiego manouche, usłyszymy podczas muzycznej podróży z Warszawy do Paryża. Na tarasie Astorii pojawią się wybitni muzycy: Karol Dobrowolski oraz Ygor Przebindowski. Przygotujcie się na prawdziwą ucztę dla duszy, ponieważ usłyszymy niezapomniane przeboje autorstwa wielkich postaci francuskiej muzyki, co gwarantuje wieczór pełen emocji, nostalgii i niezapomnianych melodii, które przeniosą nas w serce Francji, gdzie muzyka snuje opowieści pełne miłości, tęsknoty i pasji.

16/8/2024

GWIAZDY W MROKU - głos przeszłości we współczesnych aranżacjach muzycznych | koncert Shangri-La

Założeniem artystycznym koncertu parateatralnego Shangri-La dla Felicji R. jest popularyzacja historii poprzez muzykę: około rockową, współczesną: rock; ambient; ballad; emotional; big beat. Teksty piosenek oparte są na wierszach Felicji Raszkin Nowak i pochodzą z Tomu wierszy "Gwiazdy w Mroku". Wiersze powstały w niecodziennych warunkach i okolicznościach. Pisane były w kryjówce, na strychu wiejskiej stodoły. W przestrzeni tak małej, iż Felicja mogła tam ledwie siedzieć lub leżeć.