19/11/23

godz.

11:30

Muzyka Łączy: ChopinoBajka - interaktywny koncert familijny

19/11/23

godz.

11:30

Muzyka Łączy: ChopinoBajka - interaktywny koncert familijny

kup bilety

ChopinoBajka to muzyczna podróż dla całej rodziny. Grupa Muzyka Łączy zaprasza na interaktywny koncert połączony z bajkową opowieścią. Poznacie historię trzech koników, których temperament i charakter ilustrować będą zaaranżowane współcześnie kompozycje Fryderyka Chopina. Jednym słowem: wielkie dzieła dla najmłodszych! Zapraszamy rodziny z dziećmi w wieku 4-10 lat, ale jeśli chcecie umuzykalniać maluszki to także świetna okazja!

Bajki angażują i zachęcają do wspólnego przeżywania, dlatego ChopinoBajka zabierze nas wraz z trójką bohaterów w niewielką, ale barwną muzycznie podróż, a przy okazji posłuchamy różnych aranżacji słynnych dzieł Fryderyka Chopina i nauczymy się poloneza.

Koncerty Rodzinne w duchu idei "Klasyka Dzieciom" to połączenie opowieści i muzyki klasycznej. Podczas koncertu artyści i animatorzy zachęcają całe rodziny do aktywnego przeżywania muzyki, poprzez wspólne śpiewanie, ruszanie się i granie na instrumentach, a w finale wydarzenia powstaje nawet wspólna orkiestra!

ChopinoBajka przeznaczona jest dla dzieci w wieku 4-10 lat, ale zapraszamy także młodszych uczestników, którzy świetnie odnajdą się w tej muzycznej atmosferze, w której twórcy dbają o łatwo przyswajalną powtarzalność motywów, interakcję i wprowadzają atrakcyjnie w świat muzyki klasycznej. Zaś dzieci w wieku 0-1 możecie zabrać nieodpłatnie.

Zespół artystyczny projektu MUZYKA ŁĄCZY tworzą:

Eva Piłat - urodziła się w Caracas w Wenezueli, gdzie ukończyła szkołę muzyczną II stopnia. Absolwentka Uniwersytetu Muzycznego im. F. Chopina w Warszawie w klasie fortepianu. Pianistka, akompaniatorka, muzykoterapeutka, pedagog muzyczny, autorka słuchowisk muzycznych dla dzieci. Koncertuje w różnych salach w kraju i za granicą jako solistka i w zespołach muzyki kameralnej. Jest założycielką Evana Studio prowadzącego działalność pedagogiczną i muzykoterapeutyczną. Od 2013 roku prowadzi interaktywne muzyczne wydarzenia (koncerty i warsztaty) dla dzieci i dorosłych tworząc grupę MUZYKA ŁĄCZY .

Anna Martyniuk-Tofiluk – pianistka, aranżerka, autorka słuchowisk i książek muzycznych dla dzieci. Absolwentka Uniwersytetu Muzycznego im. F .Chopina w Warszawie w klasie fortepianu. Koncertuje w różnych salach w kraju i za granicą. Bierze udział w wielu projektach muzycznych, związanych nie tylko z muzyką klasyczną. Od 2013 roku prowadzi interaktywne muzyczne wydarzenia (koncerty i warsztaty) dla dzieci i dorosłych tworząc grupę MUZYKA ŁĄCZY.

Gościnnie w koncercie zagra Elżbieta Drozdowska - flet poprzeczny, flet piccolo

W 2010 roku ukończyła Uniwersytet Muzyczny Fryderyka Chopina w Warszawie, w klasie prof. Elżbiety Gajewskiej – Gadziny. Umiejętności swe doskonaliła biorąc udział w licznych kursach solowych i kameralnych pod kierunkiem takich profesorów jak: Jean - Claude Gerard, Philippe Bernold, Carlo Jans, Janos Balint, Christian Larde. Uczestniczyła w wielu międzynarodowych projektach orkiestrowych i kameralnych (Rias Youth Orchestra - Berlin, International Orchestra's Festival Attergau pod patronatem Filharmoników Wiedeńskich -Austria, Moritzburg Festival Academy - Dresden, Internationale Junge Orcheste Akademie - Bayreuth).

Obecnie prowadzi aktywną działalność artystyczną w kraju i za granicą, wykonując m.in. utwory solowe, kameralne i orkiestrowe.

W dorobku flecistki znajdują się liczne nagrania muzyki poważnej (m.in. symfonie i koncerty Krzysztofa Pendereckiego). Wielokrotnie uczestniczyła także w nagraniach muzyki lżejszego gatunku (muzyka do spektakli teatralnych, bajek dla dzieci) oraz zapraszana była do realizacji nagrań takich artystów jak: Tytus Wojnowicz czy Krzysztof Herdzin.

Jest laureatką wielu ogólnopolskich konkursów solowych i kameralnych oraz dwukrotną stypendystką Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Przez wiele lat była pierwszą flecistką Polskiej Orkiestry Sinfonia Iuventus. Obecnie jest pierwszą flecistką Polskiej Filharmonii Bałtyckiej, Teatru Muzycznego Roma oraz  współpracuje z takimi orkiestrami jak: Sinfonia Varsovia, Filharmonia Narodowa, Polska Orkiestra Radiowa, Sinfonia Viva, Sinfonietta Cracovia i in.

Artyści:

Muzyka Łączy
Data:
19/11/2023
Czas trwania: około
50
min
Cena biletu:
45
Dlaczego warto zapisać się na newsletter? Poinformujemy Cię o nowościach w repertuarze, wydarzeniach specjalnych i innych aktywnościach realizowanych przez Nie Teatr. Same dobre wiadomości!

Pozostałe wydarzenia

zobacz wszystko
15/6/2024

Polska prapremiera spektaklu „Zaprzysiężone dziewice” – Teatr BaWiMo

Spektakl "Zaprzysiężone dziewice" Teatru BaWiMo przenosi widzów w głąb tradycji i kultury Albanii. Sztuka Michaiła Olega Michajłowa opowiada historię jednego z najbardziej fascynujących i tajemniczych zwyczajów tego regionu - obietnicy, która zobowiązuje do honorowego zachowania, a jednocześnie stanowi wyraz głębokiego szacunku wobec drugiej osoby. Sztukę zobaczymy po raz pierwszy w języku polskim - będzie to polska prapremiera w Nie Teatrze i druga premiera Teatru BaWiMo na naszej scenie.

17/6/2024

Pippi, po prostu Pippi | pokaz finałowy PRO ARTE START

Grupa teatralna, która przez cały rok uczestniczyła w warsztatach BERNART BERNARD BANIA w Nie Teatrze, stoi przed swoim wielkim momentem - finałowym pokazem. Zaprezentują się w sztuce inspirowanej jedną z najsłynniejszych opowieści dla dzieci. Zobaczymy interpretację historii Pippi - tej zadziornej rudowłosej dziewczynki, która nieustannie przekracza granice konwencji i przyzwyczajeń. To będzie opowieść o odkrywaniu własnej odwagi i siły, które kryją się w sercach najmłodszych.

18/6/2024

I jak tu być normalnym... | pokaz finałowy grupy PRO ARTE

18 czerwca na scenie Nie Teatru zobaczymy efekty warsztatów młodzieży, która przez cały rok pod okiem wprawionego prowadzącego i zarazem czynnego aktora Bernarda Bani pracowała nad przygotowaniem spektaklu "I jak tu być normalnym...". To oparta na tekście Petra Zelenki wyjątkowa podróż przez absurdy życia i ludzkiej egzystencji.