19/11/23

godz.

11:30

Muzyka Łączy: ChopinoBajka - interaktywny koncert familijny

19/11/23

godz.

11:30

Muzyka Łączy: ChopinoBajka - interaktywny koncert familijny

kup bilety

ChopinoBajka to muzyczna podróż dla całej rodziny. Grupa Muzyka Łączy zaprasza na interaktywny koncert połączony z bajkową opowieścią. Poznacie historię trzech koników, których temperament i charakter ilustrować będą zaaranżowane współcześnie kompozycje Fryderyka Chopina. Jednym słowem: wielkie dzieła dla najmłodszych! Zapraszamy rodziny z dziećmi w wieku 4-10 lat, ale jeśli chcecie umuzykalniać maluszki to także świetna okazja!

Bajki angażują i zachęcają do wspólnego przeżywania, dlatego ChopinoBajka zabierze nas wraz z trójką bohaterów w niewielką, ale barwną muzycznie podróż, a przy okazji posłuchamy różnych aranżacji słynnych dzieł Fryderyka Chopina i nauczymy się poloneza.

Koncerty Rodzinne w duchu idei "Klasyka Dzieciom" to połączenie opowieści i muzyki klasycznej. Podczas koncertu artyści i animatorzy zachęcają całe rodziny do aktywnego przeżywania muzyki, poprzez wspólne śpiewanie, ruszanie się i granie na instrumentach, a w finale wydarzenia powstaje nawet wspólna orkiestra!

ChopinoBajka przeznaczona jest dla dzieci w wieku 4-10 lat, ale zapraszamy także młodszych uczestników, którzy świetnie odnajdą się w tej muzycznej atmosferze, w której twórcy dbają o łatwo przyswajalną powtarzalność motywów, interakcję i wprowadzają atrakcyjnie w świat muzyki klasycznej. Zaś dzieci w wieku 0-1 możecie zabrać nieodpłatnie.

Zespół artystyczny projektu MUZYKA ŁĄCZY tworzą:

Eva Piłat - urodziła się w Caracas w Wenezueli, gdzie ukończyła szkołę muzyczną II stopnia. Absolwentka Uniwersytetu Muzycznego im. F. Chopina w Warszawie w klasie fortepianu. Pianistka, akompaniatorka, muzykoterapeutka, pedagog muzyczny, autorka słuchowisk muzycznych dla dzieci. Koncertuje w różnych salach w kraju i za granicą jako solistka i w zespołach muzyki kameralnej. Jest założycielką Evana Studio prowadzącego działalność pedagogiczną i muzykoterapeutyczną. Od 2013 roku prowadzi interaktywne muzyczne wydarzenia (koncerty i warsztaty) dla dzieci i dorosłych tworząc grupę MUZYKA ŁĄCZY .

Anna Martyniuk-Tofiluk – pianistka, aranżerka, autorka słuchowisk i książek muzycznych dla dzieci. Absolwentka Uniwersytetu Muzycznego im. F .Chopina w Warszawie w klasie fortepianu. Koncertuje w różnych salach w kraju i za granicą. Bierze udział w wielu projektach muzycznych, związanych nie tylko z muzyką klasyczną. Od 2013 roku prowadzi interaktywne muzyczne wydarzenia (koncerty i warsztaty) dla dzieci i dorosłych tworząc grupę MUZYKA ŁĄCZY.

Gościnnie w koncercie zagra Elżbieta Drozdowska - flet poprzeczny, flet piccolo

W 2010 roku ukończyła Uniwersytet Muzyczny Fryderyka Chopina w Warszawie, w klasie prof. Elżbiety Gajewskiej – Gadziny. Umiejętności swe doskonaliła biorąc udział w licznych kursach solowych i kameralnych pod kierunkiem takich profesorów jak: Jean - Claude Gerard, Philippe Bernold, Carlo Jans, Janos Balint, Christian Larde. Uczestniczyła w wielu międzynarodowych projektach orkiestrowych i kameralnych (Rias Youth Orchestra - Berlin, International Orchestra's Festival Attergau pod patronatem Filharmoników Wiedeńskich -Austria, Moritzburg Festival Academy - Dresden, Internationale Junge Orcheste Akademie - Bayreuth).

Obecnie prowadzi aktywną działalność artystyczną w kraju i za granicą, wykonując m.in. utwory solowe, kameralne i orkiestrowe.

W dorobku flecistki znajdują się liczne nagrania muzyki poważnej (m.in. symfonie i koncerty Krzysztofa Pendereckiego). Wielokrotnie uczestniczyła także w nagraniach muzyki lżejszego gatunku (muzyka do spektakli teatralnych, bajek dla dzieci) oraz zapraszana była do realizacji nagrań takich artystów jak: Tytus Wojnowicz czy Krzysztof Herdzin.

Jest laureatką wielu ogólnopolskich konkursów solowych i kameralnych oraz dwukrotną stypendystką Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Przez wiele lat była pierwszą flecistką Polskiej Orkiestry Sinfonia Iuventus. Obecnie jest pierwszą flecistką Polskiej Filharmonii Bałtyckiej, Teatru Muzycznego Roma oraz  współpracuje z takimi orkiestrami jak: Sinfonia Varsovia, Filharmonia Narodowa, Polska Orkiestra Radiowa, Sinfonia Viva, Sinfonietta Cracovia i in.

Artyści:

Muzyka Łączy
Data:
19/11/2023
Czas trwania: około
50
min
Cena biletu:
45
Dlaczego warto zapisać się na newsletter? Poinformujemy Cię o nowościach w repertuarze, wydarzeniach specjalnych i innych aktywnościach realizowanych przez Nie Teatr. Same dobre wiadomości!

Pozostałe wydarzenia

zobacz wszystko
23/9/2023

Audiencja III czyli Raj Eskimosów - spektakl | Marcel Wiercichowski i Katarzyna Michalska

"Piszę sztuki dla marzycieli(...)" - mawiał autor "Raju Eskimosów", jeden z najbardziej odkrywczych współczesnych dramaturgów polskich. „ Audiencja III czyli Raj Eskimosów” powstała w 1964 roku, ale w dowcipny sposób zderza ludzi i sytuację, co czyni ją ponadczasową. Na scenie zobaczymy Marcela Wiercichowskiego, który uwiódł nas swoją rolą w spektaklu „El Credito” oraz Katarzynę Michalską, która spotka się z nami po raz pierwszy. Oboje po mistrzowsku opanowali technikę improwizacji, która obecna będzie w grze aktorskiej i muzycznej tej dwójki aktorów.

24/9/2023

KRZYSZTOF DAUKSZEWICZ

Krzysztof Daukszewicz stale aktualizuje zasób swoich piosenek i dowcipów, a ma ich pewnie setki. Satyryk opisuje i wyśmiewa od dziesięcioleci absurdy, do których dochodzi na co dzień w kraju nad Wisłą. Podczas wydarzenia artyście towarzyszyć będzie pianista Mieczysław Grochowski.

29/9/2023

MARTYNA JAKUBOWICZ - koncert "Dobrze"

Z okazji 40-lecia wydania debiutanckiej płyty „Maquillage” Martyna Jakubowicz wyrusza w trasę „Dobrze”. Jak to dobrze, że odwiedzi nas w Nie Teatrze! Intymna atmosfera i subiektywny wybór utworów wydanych dotychczas na 15 płytach sprawią, że w towarzystwie artystki i zaproszonych przez nią muzyków poczujemy się wyjątkowo.