18/12/22

godz.

14:00

16:00

Muzyka Łączy: ŚWIĄTECZNY KONCERT RODZINNY

18/12/22

godz.

14:00

Muzyka Łączy: ŚWIĄTECZNY KONCERT RODZINNY

kup bilety

Jak brzmią Święta w różnych zakątkach świata? Zabierzemy Was w podróż dookoła świata i pokażemy, jakiej muzyki słucha się w okresie Świąt. Dowiecie się, czym inspirowali się kompozytorzy tworząc swoje zimowe utwory. A wszystko to w rodzinnej, przyjaznej atmosferze.

Na koncercie, poza muzyką klasyczną, usłyszycie kolędy oraz świąteczne melodie z różnych zakątków świata. Zabrzmią skrzypce, fortepian, ukulele, perkusjonalia. Będziemy wspólnie śpiewać i grać na instrumentach.

Koncert z muzyką klasyczną skierowany jest do rodzin z dziećmi w wieku 0-9 lat.

 Koncerty Rodzinne, które proponuje grupa Muzyką Łączy to połączenie opowieści i muzyki klasycznej. Podczas koncertu zachęcamy całe rodziny do aktywnego przezywania muzyki, poprzez wspólne śpiewanie, ruszanie się i granie na instrumentach.

W koncercie udział wezmą twórczynie projektu "Muzyka Łączy" - Eva Piłat i Anna Martyniuk-Tofiluk oraz gościnni artyści: Mateusz Menich i Katarzyna Kamer.

Mateusz Menich - Wokalista i nauczyciel śpiewu, kierownik zespołu Warsaw Jazz Singers, wokalista zespolu Goosebumbs i Blue Voices. Ksztalcił się na Wydziale Wokalno - Estradowym w Zespole Państwowych Szkół Muzycznych nr II im. Fryderyka Chopina w Warszawie, w klasie prof. Sławomira Jurczaka, Agnieszki Wilczyńskiej, Izabeli Zając i Małgorzaty Kaczmarskiej. Śpiewał i koncertował jako wokalista w wielu projektach m.in Jazz City Choir, Voyses, założyciel męskiego kwartetu wokalnego Nieczuli Gentelmani. Laureat i finalista wielu konkursów jako solista lub w ramach grup wokalnych m.in Niemen NON Stop, Pamietajmy o Osieckiej, Festiwal Piosenki Studenckiej w Krakowie, Festiwal Ballady Filmowej w Toruniu, Festiwal Poezji Śpiewanej Kwiaty na Kamieniach, "Śpiewajmy Poezje" w Toruniu.

Katarzyna Kamer - multiinstrumentalistka i pedagog: wiolonczela oraz fidele kolanowe Europy i Azji, zafascynowana muzyką etniczną wielu regionów świata Absolwentka warszawskiego Uniwersytetu Muzycznego oraz Hochschule für Musik und Theater w Hanowerze. Studiowała w klasie wiolonczeli profesorów: Tomasza Strahla, Clausa Heitza oraz Andrzeja Bauera a także w Akademii Muzycznej w Krakowie, na wydziale Fideli Kolanowych w klasie Prof. Marii Pomianowskiej (licencjat z wyróżnieniem). Jako wybitna kameralistka występowała na wielu prestiżowych festiwalach oraz w salach koncertowych Europy, Ameryki i Azji, m.in.: w Sapporo – Pacific Music Festival (Japonia), Wiedniu – ECMA (Austria),Hanowerze – Richard Wagner Verband (Niemcy), Kuhmo Chamber Music Festival(Finlandia), Schleswig Holstein Festival (Niemcy), Bolzano – Festival “Starsvon Morgen” (Włochy), Carnegie Hall (Nowy Jork, USA). Współpracowała z najwybitniejszymi muzykami, m.in. z Karoliną Skrzyńską,  Martyną Jakubowicz, Marcinem Pospieszalskim oraz Vadimem Brodskim. Obecnie koncertuje m.in. w duecie KANU (muzyka afrykańska i polska), „Kameralna Harmonia” ( wraz z akordeonistą Hubertem Giziewskim) oraz z „Tomasz Zień Trio”.

Eva Piłat - urodziła się w Caracas w Wenezueli gdzie ukończyła szkołę muzyczną II stopnia. Absolwentka Uniwersytetu Muzycznego im. F. Chopina w Warszawie w klasie fortepianu. Pianistka, akompaniatorka, muzykoterapeutka, pedagog muzyczny, autorka słuchowisk muzycznych dla dzieci. Koncertuje w różnych salach w kraju i za granicą jako solistka i w zespołach muzyki kameralnej. Jest założycielką Evana Studio prowadzącego działalność pedagogiczną i muzykoterapeutyczną. Od 2013 roku prowadzi interaktywne muzyczne wydarzenia (koncerty i warsztaty) dla dzieci i dorosłych tworząc grupę MUZYKAŁĄCZY .

Anna Martyniuk-Tofiluk – pianistka, aranżer, autorka słuchowisk i książek muzycznych dla dzieci. Absolwentka Uniwersytetu muzycznego im. F. Chopina w Warszawie w klasie fortepianu. Koncertuje w różnych salach w kraju i za granicą. Bierze udział w wielu projektach muzycznych, związanych nie tylko z muzyką klasyczną. Od 2013 roku prowadzi interaktywne muzyczne wydarzenia(koncerty i warsztaty) dla dzieci i dorosłych tworząc grupę MUZYKAŁĄCZY.

 

Artyści:

Muzyka Łączy
Mateusz Menich
Katarzyna Kamer
Data:
18/12/2022
Czas trwania: około
60
min
Cena biletu:
50
Dlaczego warto zapisać się na newsletter? Poinformujemy Cię o nowościach w repertuarze, wydarzeniach specjalnych i innych aktywnościach realizowanych przez Nie Teatr. Same dobre wiadomości!

Pozostałe wydarzenia

zobacz wszystko
23/9/2023

Audiencja III czyli Raj Eskimosów - spektakl | Marcel Wiercichowski i Katarzyna Michalska

"Piszę sztuki dla marzycieli(...)" - mawiał autor "Raju Eskimosów", jeden z najbardziej odkrywczych współczesnych dramaturgów polskich. „ Audiencja III czyli Raj Eskimosów” powstała w 1964 roku, ale w dowcipny sposób zderza ludzi i sytuację, co czyni ją ponadczasową. Na scenie zobaczymy Marcela Wiercichowskiego, który uwiódł nas swoją rolą w spektaklu „El Credito” oraz Katarzynę Michalską, która spotka się z nami po raz pierwszy. Oboje po mistrzowsku opanowali technikę improwizacji, która obecna będzie w grze aktorskiej i muzycznej tej dwójki aktorów.

24/9/2023

KRZYSZTOF DAUKSZEWICZ

Krzysztof Daukszewicz stale aktualizuje zasób swoich piosenek i dowcipów, a ma ich pewnie setki. Satyryk opisuje i wyśmiewa od dziesięcioleci absurdy, do których dochodzi na co dzień w kraju nad Wisłą. Podczas wydarzenia artyście towarzyszyć będzie pianista Mieczysław Grochowski.

29/9/2023

MARTYNA JAKUBOWICZ - koncert "Dobrze"

Z okazji 40-lecia wydania debiutanckiej płyty „Maquillage” Martyna Jakubowicz wyrusza w trasę „Dobrze”. Jak to dobrze, że odwiedzi nas w Nie Teatrze! Intymna atmosfera i subiektywny wybór utworów wydanych dotychczas na 15 płytach sprawią, że w towarzystwie artystki i zaproszonych przez nią muzyków poczujemy się wyjątkowo.