22/11/24

godz.

19:00

Nicponie - koncert

22/11/24

godz.

19:00

Nicponie - koncert

kup bilety

Nicponie grają szlagiery, nie tylko warszawskie. Czego nie dotkną, to zmienia się w złoto... w niezupełnie tradycyjnym brzmieniu tradycyjnej kapeli warszawskiej. Hit Stachurskiego? Owszem. Przeboje Sanah? Również. A może "Jesteś lekiem na całe zło" Krystyny Prońko? Jak najbardziej. Zapraszamy na muzyczne spotkanie z Nicponiami, którzy psocą na scenie w pięknym stylu!

Zespół NICPONIE powstał w 2020 roku, gdy w trakcie pandemii grupa muzyków ruszyła z potrzeby serca (i portfela) na stołeczne ulice grać melodie powszechnie znane i lubiane. Wcześniej można było usłyszeć ich w takich składach jak Warszawska Orkiestra Sentymentalna, Strug Kompania czy Grupa Teatralna Warszawiaki.

Efektem entuzjastycznego przyjęcia występów grupy na bazarach i parkach były zaproszenia na imprezy prywatne, a w kolejnym roku szereg festiwali, m. in. Festiwal Grzesiuka, Zacieralia, Kazimierkejszyn, Etnobaltica, Folkowisko.

W repertuarze zespołu znajdują się dawne szlagiery, przeboje lat późniejszych i hity współczesne. Od tanga Andrusowskiego, przez Stachurskiego, kończąc na Sanah. To, co je łączy, to mało tradycyjne brzmienie tradycyjnej kapeli warszawskiej.

NICPONIE grają w składzie:

Grzegorz Domański: bandżola, śpiew

Patryk Walczak: akordeon, śpiew

Mateusz Kowalski: tarka, śpiew

Łukasz Owczynnikow: kontrabas, śpiew

Artyści:

Nicponie
Data:
22/11/2024
Czas trwania: około
70
min
Cena biletu:
90
Dlaczego warto zapisać się na newsletter? Poinformujemy Cię o nowościach w repertuarze, wydarzeniach specjalnych i innych aktywnościach realizowanych przez Nie Teatr. Same dobre wiadomości!

Pozostałe wydarzenia

zobacz wszystko
15/6/2024

Polska prapremiera spektaklu „Zaprzysiężone dziewice” – Teatr BaWiMo

Spektakl "Zaprzysiężone dziewice" Teatru BaWiMo przenosi widzów w głąb tradycji i kultury Albanii. Sztuka Michaiła Olega Michajłowa opowiada historię jednego z najbardziej fascynujących i tajemniczych zwyczajów tego regionu - obietnicy, która zobowiązuje do honorowego zachowania, a jednocześnie stanowi wyraz głębokiego szacunku wobec drugiej osoby. Sztukę zobaczymy po raz pierwszy w języku polskim - będzie to polska prapremiera w Nie Teatrze i druga premiera Teatru BaWiMo na naszej scenie.

17/6/2024

Pippi, po prostu Pippi | pokaz finałowy PRO ARTE START

Grupa teatralna, która przez cały rok uczestniczyła w warsztatach BERNART BERNARD BANIA w Nie Teatrze, stoi przed swoim wielkim momentem - finałowym pokazem. Zaprezentują się w sztuce inspirowanej jedną z najsłynniejszych opowieści dla dzieci. Zobaczymy interpretację historii Pippi - tej zadziornej rudowłosej dziewczynki, która nieustannie przekracza granice konwencji i przyzwyczajeń. To będzie opowieść o odkrywaniu własnej odwagi i siły, które kryją się w sercach najmłodszych.

18/6/2024

I jak tu być normalnym... | pokaz finałowy grupy PRO ARTE

18 czerwca na scenie Nie Teatru zobaczymy efekty warsztatów młodzieży, która przez cały rok pod okiem wprawionego prowadzącego i zarazem czynnego aktora Bernarda Bani pracowała nad przygotowaniem spektaklu "I jak tu być normalnym...". To oparta na tekście Petra Zelenki wyjątkowa podróż przez absurdy życia i ludzkiej egzystencji.