8/6/24

godz.

19:00

Młoda Scena | Nie ma Fausta – spektakl Teatru The M.A.S.K.

8/6/24

godz.

19:00

Młoda Scena | Nie ma Fausta – spektakl Teatru The M.A.S.K.

kup bilety

Teatr The M.A.S.K. to młodzieżowo-studencki teatr amatorski działający przy Stowarzyszeniu Kreatywny Bielsk Podlaski, ale przede wszystkim to wielka, kilkupokoleniowa teatralna rodzina. W ramach cyklu Młoda Scena Nie Teatru zapraszamy na spektakl "Nie ma Fausta" na podstawie prozy Tomasza Mana, który napisał historię o zmaganiach pisarza z tekstem o Fauście, mistrzowsko wykorzystując klasyk dramatu romantycznego.

„Fausta” próbowało napisać już wielu – wielu się udało, byli też tacy, którzy nie do końca podołali zadaniu. Pisarz (Krzysztof Olejniczak) również podejmuje się tego zadania i to z pozytywnym skutkiem. Jednak starania mężczyzny niweczą jego własne dzieci, które z „Fausta” tatusia robią samolociki i puszczają je po podwórku. Zrozpaczony ojciec, szarpany poczuciem obowiązku wobec rodziny i będący pod silnym wpływem wewnętrznego Głosu, który namawia go do porzucenia swojego
dotychczasowego życia i do wyjazdu na pustynię, wyrusza w inną podróż. Spotykając na swojej drodze z pozoru tak różnych ludzi, dochodzi do pewnych wniosków. Jakie będą konsekwencje tej wędrówki? Czy Pisarz wyjedzie i najważniejsze– czy uda mu się napisać „Fausta”? Tomasz Man mistrzowsko wykorzystuje klasyk dramatu romantycznego i na jego podstawie tworzy bazę do swojej sztuki. „Faust” to utwór wręcz brutalnie szczere lustro dla współczesnego społeczeństwa. Połączenie niejasnych, metaforycznych zwrotów i prawdy, która bije z każdego słowa z ironicznymi wypowiedziami groteskowych postaci sprawia, że utwór ten dogłębnie wstrząsa i skłania do refleksji nad sobą, własnym życiem i społeczeństwem, w którym funkcjonujemy. Pozycja obowiązkowa jeśli chodzi o polską dramaturgię najnowszą.

Obsada:
Krzysztof Olejniczak – Pisarz
Szymon Wąż – Głos
Agata Stepaniuk – Żona
Aleksandra Żarska – Córka
Eliasz Fionik – Dyrektor
Maria Tarasiuk – Notariuszka
Krystian Kołyszko – Ksiądz
Małgorzata Kubaj – Dziennikarka
Julia Górska – Przyjaciółka

Autor: Tomasz Man
Reżyseria: Mateusz Sacharzewski

Projekt graficzny plakatu: Krzysztof Kasztan Piotrowski

Artyści:

The M.A.S.K.
Data:
8/6/2024
Czas trwania: około
50
min
Cena biletu:
45
Dlaczego warto zapisać się na newsletter? Poinformujemy Cię o nowościach w repertuarze, wydarzeniach specjalnych i innych aktywnościach realizowanych przez Nie Teatr. Same dobre wiadomości!

Pozostałe wydarzenia

zobacz wszystko
15/6/2024

Polska prapremiera spektaklu „Zaprzysiężone dziewice” – Teatr BaWiMo

Spektakl "Zaprzysiężone dziewice" Teatru BaWiMo przenosi widzów w głąb tradycji i kultury Albanii. Sztuka Michaiła Olega Michajłowa opowiada historię jednego z najbardziej fascynujących i tajemniczych zwyczajów tego regionu - obietnicy, która zobowiązuje do honorowego zachowania, a jednocześnie stanowi wyraz głębokiego szacunku wobec drugiej osoby. Sztukę zobaczymy po raz pierwszy w języku polskim - będzie to polska prapremiera w Nie Teatrze i druga premiera Teatru BaWiMo na naszej scenie.

17/6/2024

Pippi, po prostu Pippi | pokaz finałowy PRO ARTE START

Grupa teatralna, która przez cały rok uczestniczyła w warsztatach BERNART BERNARD BANIA w Nie Teatrze, stoi przed swoim wielkim momentem - finałowym pokazem. Zaprezentują się w sztuce inspirowanej jedną z najsłynniejszych opowieści dla dzieci. Zobaczymy interpretację historii Pippi - tej zadziornej rudowłosej dziewczynki, która nieustannie przekracza granice konwencji i przyzwyczajeń. To będzie opowieść o odkrywaniu własnej odwagi i siły, które kryją się w sercach najmłodszych.

18/6/2024

I jak tu być normalnym... | pokaz finałowy grupy PRO ARTE

18 czerwca na scenie Nie Teatru zobaczymy efekty warsztatów młodzieży, która przez cały rok pod okiem wprawionego prowadzącego i zarazem czynnego aktora Bernarda Bani pracowała nad przygotowaniem spektaklu "I jak tu być normalnym...". To oparta na tekście Petra Zelenki wyjątkowa podróż przez absurdy życia i ludzkiej egzystencji.