16/11/24

godz.

19:00

Nie Teatr na Innej Scenie: KTO MA KLUCZ - Emilia Komarnicka, Stefano Terrazzino, Sara Janicka

16/11/24

godz.

19:00

Nie Teatr na Innej Scenie: KTO MA KLUCZ - Emilia Komarnicka, Stefano Terrazzino, Sara Janicka

kup bilety

"Kto ma Klucz" to uniwersalna, ponadczasowa historia o miłości. Miłości dojrzałej, o której twórcy rzadko opowiadają, bo bardziej spektakularną bohaterką jest zwykle miłość romantyczna. To spektakl dla każdego, kto choć raz w życiu zastanawiał się, czy relacja, w której jest (małżeńska, partnerska, przyjacielska, zawodowa) go wzmacnia, czy osłabia. Emilia Komarnicka i Stefano Terrazzino w historii opowiadanej tańcem i muzyką przekazują widzom wspaniałą paletą emocji. Na scenie zobaczymy m. in. zmysłową sambę, a usłyszymy chociażby „Sambę przed rozstaniem” czy włoskie piosenki.

Kobieta (Emilia Komarnicka) i Mężczyzna (Stefano Terrazzino) stają w obliczu kryzysu długoletniego związku. Mogą się rozejść albo podjąć ostatnią próbę zrozumienia, co właściwie się z nimi dzieje, kim dla siebie są i może co najważniejsze, kim dla siebie chcieliby być. Trzecią bohaterką jest Zmiana (Sara Janicka), jedyna stała w naszym życiu. Zawsze z nami i może bardziej się nam przygląda niż my jej. Kobieta i mężczyzna. Polka i Włoch. Ciało i uczucia. Namiętność i obojętność. I najważniejsze pytanie - Kto ma Klucz. To częste pytanie, kiedy wracamy do domu. Ktoś zamykał przecież drzwi, pewnie brzęczy komuś w kieszeni, a może znajduje się w najmniejszej kieszonce torebki? Albo leży teraz na drodze bezużyteczny? Zapraszamy na 71 minut spektaklu mówiącego do widza językiem uniwersalnym za pomocą tańca i muzyki oraz 71 minut rozmowy o poszukiwaniu innego ustawienia w związku, o relacji, która szuka nowego wyrażenia siebie. Bo skoro lata nas zmieniają, to jak związek może być wciąż taki sam?  Czy szczęście musi być warunkowe? Czy poczucie spełnienia, miłości musi zależeć od kogoś lub czegoś? A może to kwestia decyzji? Prawdopodobnie nikt nie wyjdzie ze spektaklu taki sam. To wyzwanie  i proces, który dotyka nie tylko protagonistów, ale także widzów. Jesteśmy przekonani, że warto podjąć takie ryzyko. To zdecydowanie spektakl dla kobiet, które może nie wiedzą jak dotrzeć do swoich mężczyzn, ale także dla par (także tych, które znalazły już się w kryzysie). To także chwila, aby pochylić się nad swoim małżeństwem lub relacją. Historia tej miłości opowiadana jest muzyką - utworami polskimi oraz włoskimi, ale także muzyką świata, co jest symbolem, że w obliczu uczucia słowa pozostają wtórne.

 

Obsada:

Emilia Komarnicka

Stefano Terrazzino

Sara Janicka

Przeczytaj recenzje widzów.

 

Współproducentem spektaklu jest ACKiM UMCS Chatka Żaka.

Partnerem spektaklu jest Akademia Nauk Stosowanych Wincentego Pola. 

Koncert odbędzie się w ramach cyklu Nie Teatru "Na Innej Scenie" - to cykl wydarzeń, które z różnych powodów nie mogą odbyć się na scenie w „domu” Nie Teatru przy Sienkiewicza 4. Dlatego też, aby umożliwić realizację tych wyjątkowych projektów, konieczne jest przeniesienie ich na inną, większą scenę. Dzięki temu widzowie mogą cieszyć się szeroką gamą wydarzeń artystycznych, które w innym przypadku mogłyby pozostać niedostępne. Spektakl KTO MA KLUCZ odbędzie się na auli im. Janusza Korczaka – przy ul. Świerkowej 20 w Białymstoku.

EMILIA KOMARNICKA

Urodzona w Brzegu w 1985 r. Całe dzieciństwo spędziła na scenach amatorskich zespołów wokalnych i tanecznych. Ukończyła wydział aktorski PWSFTviT w Łodzi oraz Państwowe Studium Choreograficzne, na kierunku taniec współczesny. Aktorka wielu scen teatralnych w Polsce. Przez kilka lat związana z Teatrem Wybrzeże w Gdańsku. Od 2014 r. aktorka Teatru Ateneum w Warszawie. Współpracowała z najbardziej uznanymi reżyserami polskimi i zagranicznymi na najlepszych polskich scenach teatralnych i musicalowych, a także w Teatrze Telewizji.

Grała w wielu filmach i serialach telewizyjnych m.in. w "Ranczo" i "Na dobre i na złe".

Jest współautorką programów dokumentalnych pt. Nienasyceni" i "Urodzeni artyści", a także współproducentką spektakli Teatru Telewizji TVP.

Autorka Książki dla Dzieci i przewodnika dla Rodziców: „Cieszę się, że jesteś”, w której inspiruje Rodziców do bliskościowego wychowania.

Pasjonatka i absolwentka studium psychobiologii, nieustannej pracy nad psyche i soma. Jest w ciągłym procesie, jak mawia: duchowego celu nie da się osiągnąć. Jeżeli zaczniesz tę drogę, to ona toczy się cały czas.


STEFANO TERRAZZINO

Włoski tancerz, aktor i wokalista. Od 2005 roku mieszka i pracuje w Polsce. Popularność zyskał dzięki programowi Taniec z Gwiazdami w którym to kilkakrotnie razy stawał na podium, w tym czterokrotnie na miejscu pierwszym z Kingą Rusin, Agatą Kuleszą, Anetą Zając i Agnieszką Sienkiewicz. W polskiej edycji tego programu wziął udział aż dziewięć razy, a w niemieckiej trzy razy.

Poza tańcem jego pasją jest również aktorstwo. Występował w wielu polskich serialach oraz na deskach teatrów. Od 2016 roku na stałe odgrywa jedną z głównych ról w spektaklu Kochanie na kredyt w reżyserii Olafa Lubaszenko.

Stefano Terrazzino pasjonuje się muzyką. Talentem wokalnym i aktorskim zachwycił jury i publiczność programu Twoja twarz brzmi znajomo w Polsacie, zdobywając pierwsze miejsce w III edycji. Chcąc dzielić się radością płynącą z muzyki i zbliżyć polską publiczność do kultury włoskiej zaprosił do Polski swoich kolegów z Sycylii, z którymi od kilku miesięcy koncertuje po Polsce.


SARA JANICKA

Z zawodu psycholożka, tancerka posiadająca mistrzowską klasę taneczną „S” w tańcach Latynoamerykańskich. Uczestniczka takich programów tanecznych jak: „You Can Dance - po prostu tańcz”, „Dancing with the Stars - Taniec z gwiazdami”. Półfinalistka programu „World of Dance”.

Złota medalistka Akademickich Mistrzostw Polski oraz Mistrzyni Polski i Świata w Latin Showdance.

Od kilku lat tańczy w spektaklu Tribite to Dirty Dancing, na co dzień psycholog szkolny oraz instruktor tańca.

Artyści:

Emilia Komarnicka-Klynstra
Stefano Terazzino
Sara Janicka
Data:
16/11/2024
Czas trwania: około
71
min
Cena biletu:
140
Dlaczego warto zapisać się na newsletter? Poinformujemy Cię o nowościach w repertuarze, wydarzeniach specjalnych i innych aktywnościach realizowanych przez Nie Teatr. Same dobre wiadomości!

Pozostałe wydarzenia

zobacz wszystko
15/6/2024

Polska prapremiera spektaklu „Zaprzysiężone dziewice” – Teatr BaWiMo

Spektakl "Zaprzysiężone dziewice" Teatru BaWiMo przenosi widzów w głąb tradycji i kultury Albanii. Sztuka Michaiła Olega Michajłowa opowiada historię jednego z najbardziej fascynujących i tajemniczych zwyczajów tego regionu - obietnicy, która zobowiązuje do honorowego zachowania, a jednocześnie stanowi wyraz głębokiego szacunku wobec drugiej osoby. Sztukę zobaczymy po raz pierwszy w języku polskim - będzie to polska prapremiera w Nie Teatrze i druga premiera Teatru BaWiMo na naszej scenie.

17/6/2024

Pippi, po prostu Pippi | pokaz finałowy PRO ARTE START

Grupa teatralna, która przez cały rok uczestniczyła w warsztatach BERNART BERNARD BANIA w Nie Teatrze, stoi przed swoim wielkim momentem - finałowym pokazem. Zaprezentują się w sztuce inspirowanej jedną z najsłynniejszych opowieści dla dzieci. Zobaczymy interpretację historii Pippi - tej zadziornej rudowłosej dziewczynki, która nieustannie przekracza granice konwencji i przyzwyczajeń. To będzie opowieść o odkrywaniu własnej odwagi i siły, które kryją się w sercach najmłodszych.

18/6/2024

I jak tu być normalnym... | pokaz finałowy grupy PRO ARTE

18 czerwca na scenie Nie Teatru zobaczymy efekty warsztatów młodzieży, która przez cały rok pod okiem wprawionego prowadzącego i zarazem czynnego aktora Bernarda Bani pracowała nad przygotowaniem spektaklu "I jak tu być normalnym...". To oparta na tekście Petra Zelenki wyjątkowa podróż przez absurdy życia i ludzkiej egzystencji.