4/6/22

godz.

19:00

NOCHE DE TANGO - wieczór muzyki i tańca

4/6/22

godz.

19:00

NOCHE DE TANGO - wieczór muzyki i tańca

kup bilety

Mistrzowskie wykonanie tradycyjnych tang argentyńskich oraz piękne aranżacje przedwojennych polskich tang. Magdalena Lechowska, urodzona w Krakowie i wychowana w Ameryce Południowej, polska wokalistka o latynoskiej duszy, w swojej twórczości zawsze próbuje łączyć dwa światy: południowoamerykański i polski... stąd pomysł na NOCHE DE TANGO, świat, w którym zanurzymy się 4 czerwca w Nie Teatrze.

Magdalena Lechowska to laureatka m in. Konkursu na interpretację piosenek Marka Grechuty (2011) oraz Złotego Liścia Retro im. Mieczysława Fogga (2018). Jedyna polska wokalistka śpiewająca jak rodowita Argentynka i nadająca południowoamerykański powiew polskim tangom.

Wraz z wybitnymi muzykami Stanisławem Słowińskim (skrzypce) i Wiesławem Ochwatem (akordeon) tworzą wyjątkowy klimat na scenie. W ich repertuarze można znaleźć najpiękniejsze polskie tanga oraz tradycyjne tanga argentyńskie.

W Nie Teatrze zespołowi towarzyszyć będzie także para taneczna: Fernando Romero Chucky i Maja Tyborska.

Artyści:

Magdalena Lechowska
Data:
4/6/2022
Czas trwania: około
70
min
Cena biletu:
85
Dlaczego warto zapisać się na newsletter? Poinformujemy Cię o nowościach w repertuarze, wydarzeniach specjalnych i innych aktywnościach realizowanych przez Nie Teatr. Same dobre wiadomości!

Pozostałe wydarzenia

zobacz wszystko
27/6/2026

Spektakl studencki: Pov: masz 12 lat i prze****ne | 12. Międzynarodowy Festiwal Szkół Lalkarskich LALKANIELALKA

W dniach 24-27 czerwca 2026 roku w Białymstoku odbędzie się 12. Międzynarodowy Festiwal Szkół Lalkarskich LALKANIELALKA, którego inicjatorem i głównym organizatorem jest Akademia Teatralna im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie Filia w Białymstoku, a współorganizatorem Białostockie Stowarzyszenie Artystów Lalkarzy. Partnerem wydarzenia jest Nie Teatr.

28/6/2026

JAKA TO ROZKOSZ PISAĆ DO CIEBIE LIST - Anna Romantowska, Wojciech Wysocki, Piotr Kajetan Matczuk | spektakl

Zapraszamy na poruszający wieczór, podczas którego Anna Romantowska i Wojciech Wysocki przywołają niezwykłą relację Wisławy Szymborskiej i Zbigniewa Herberta. To sentymentalna podróż przez ich wieloletnią, pełną czułości i błyskotliwego humoru korespondencję oraz ponadczasową poezję. Całość dopełni wykonywana na żywo muzyka Piotra Kajetana Matczuka, tworząc niezapomniany nastrój literackiej przyjaźni. Partnerem projektu jest Miasto Białystok.

3/7/2026

LETNIE GRANIE | DUSZA PORTUGALII: koncert fado [sold out!]

Poczuj saudade - magiczny splot tęsknoty i miłości w tradycyjnych pieśniach fado. Intymny dialog głosu z wirtuozerską gitarą fingerstyle w sercu lata. Na scenie Kinga Rataj - pierwsza wokalistka fado w Polsce i Janek Pentz - wirtuoz gitary akustycznej. [SOLD OUT!]