11/10/24

godz.

19:00

Nula Stankiewicz | „Byle nie o miłości” - koncert piosenek Agnieszki Osieckiej

11/10/24

godz.

19:00

Nula Stankiewicz | „Byle nie o miłości” - koncert piosenek Agnieszki Osieckiej

kup bilety

Nula Stankiewicz to artystka, której znakiem rozpoznawczym jest subtelne łączenie poezji i jazzowych aranżacji. Zapraszamy na koncert, który nie tylko celebruje twórczość Osieckiej, ale i kreatywnie ją interpretuje, a data 11 października staje się szczególnie symboliczna, biorąc pod uwagę, że dwa dni wcześniej obchodzimy rocznicę urodzin Agnieszki Osieckiej. Przed nami wieczór, który na długo pozostanie w pamięci każdego miłośnika dobrej muzyki i poezji.

To wyjątkowy koncert. To koncert dla tych, którzy lubią nucić przeboje Agnieszki Osieckiej, ale także dla tych, którzy są ciekawi nowych interpretacji, nierzadko zaskakujących: nowa „Małgośka” niejednokrotnie została nagrodzona owacjami na stojąco. Kilkanaście utworów, miniaturowych opowieści w nieprzypadkowej kolejności i Poetka obecna w słowie, w muzyce, w obrazie. To wszystko za sprawą fragmentów wywiadów z Agnieszką Osiecką, które są wyświetlane pomiędzy utworami. Filmy te zostały z niezwykłą precyzja wybrane i wstawione dokładnie tam, gdzie być powinny. Budują one niezwykły klimat koncertu tworząc most pomiędzy piosenkami – tymi znanymi, ale odmienionymi poprzez aranżacje, jak i tymi, które są prawie nieznane, bo zostały znalezione przez Nulę w zakamarkach radiowych archiwów.

Nula Stankiewicz – jej znakiem rozpoznawczym jest łącznie poezji oraz jazzu. To zachowanie poetyckości i subtelności, w perfekcyjnym połączeniu z jazzowymi aranżacjami. Nula mówi o sobie: „Nie, nie jestem piosenkarką jazzową”, ale zawsze zaprasza do współpracy wybitnych przedstawicieli tego gatunku.

W koncercie udział wezmą:

Janusz Strobel – gitara oraz Mariusz „Fazi” Mielczarek – saksofon

Artyści:

Nula Stankiewicz
Data:
11/10/2024
Czas trwania: około
70
min
Cena biletu:
90
Dlaczego warto zapisać się na newsletter? Poinformujemy Cię o nowościach w repertuarze, wydarzeniach specjalnych i innych aktywnościach realizowanych przez Nie Teatr. Same dobre wiadomości!

Pozostałe wydarzenia

zobacz wszystko
15/6/2024

Polska prapremiera spektaklu „Zaprzysiężone dziewice” – Teatr BaWiMo

Spektakl "Zaprzysiężone dziewice" Teatru BaWiMo przenosi widzów w głąb tradycji i kultury Albanii. Sztuka Michaiła Olega Michajłowa opowiada historię jednego z najbardziej fascynujących i tajemniczych zwyczajów tego regionu - obietnicy, która zobowiązuje do honorowego zachowania, a jednocześnie stanowi wyraz głębokiego szacunku wobec drugiej osoby. Sztukę zobaczymy po raz pierwszy w języku polskim - będzie to polska prapremiera w Nie Teatrze i druga premiera Teatru BaWiMo na naszej scenie.

17/6/2024

Pippi, po prostu Pippi | pokaz finałowy PRO ARTE START

Grupa teatralna, która przez cały rok uczestniczyła w warsztatach BERNART BERNARD BANIA w Nie Teatrze, stoi przed swoim wielkim momentem - finałowym pokazem. Zaprezentują się w sztuce inspirowanej jedną z najsłynniejszych opowieści dla dzieci. Zobaczymy interpretację historii Pippi - tej zadziornej rudowłosej dziewczynki, która nieustannie przekracza granice konwencji i przyzwyczajeń. To będzie opowieść o odkrywaniu własnej odwagi i siły, które kryją się w sercach najmłodszych.

18/6/2024

I jak tu być normalnym... | pokaz finałowy grupy PRO ARTE

18 czerwca na scenie Nie Teatru zobaczymy efekty warsztatów młodzieży, która przez cały rok pod okiem wprawionego prowadzącego i zarazem czynnego aktora Bernarda Bani pracowała nad przygotowaniem spektaklu "I jak tu być normalnym...". To oparta na tekście Petra Zelenki wyjątkowa podróż przez absurdy życia i ludzkiej egzystencji.