24/11/23

godz.

19:00

OBYWATEL JAZZ - Bolewski&Tubis grają Ciechowskiego

24/11/23

godz.

19:00

OBYWATEL JAZZ - Bolewski&Tubis grają Ciechowskiego

kup bilety

Tylko dwóch muzyków, a na scenie tworzą tyle dźwięków ile musiałby zagrać kwartet. Improwizacja, wyrazisty przekaz i sceniczna synergia wyróżniają ten duet, a piosenki Grzegorza Ciechowskiego w ich wydaniu mają nieodzowny pazur i jazzowe wyrafinowanie. Chciałoby się rzec: poezja! Radosław Bolewski na perkusji i wokalu oraz Maciej Tubis przy instrumentach klawiszowych i syntezatorze basowym w przestrzeni Nie Teatru kochającej jazzowe brzmienia.

„Obywatel Jazz” to utwory Grzegorza Ciechowskiego i Republiki w wersjach jazzowo-rockowych. Panowie Bolewski i Tubis są wykładowcami jazzu na AM w Łodzi, obaj po doktoratach, a jednak wychodzą z sal wykładowczych, by spotkać się z publicznością i żywą materią muzyczną filtrowaną przez emocje widzów. Z tym projektem zagrali już ponad 100 koncertów, a wciąż potrafią zaskakiwać słuchaczy dzięki umiejętnościom improwizacyjnym i radości z koncertowania. Artur Szklarczyk z portalucgm.pl napisał o nich: „(…) Słychać pasję i fantazję. (…) A co więcej – efektów tego rzadko spotykanego połączenia świata songwritingu i improwizacji znakomicie się słucha”

Duet ma na swoim koncie także autorskie płyty „Lunatyk” (2018) i „Bezkońca” (2020).

Lubimy odkrywać na nowo kultowe piosenki, a ten duet nie zawodzi.

fot. Rafał Masłow
Fot. Dominik Figiel

Artyści:

Bolewski&Tubis
Data:
24/11/2023
Czas trwania: około
65
min
Cena biletu:
85
Dlaczego warto zapisać się na newsletter? Poinformujemy Cię o nowościach w repertuarze, wydarzeniach specjalnych i innych aktywnościach realizowanych przez Nie Teatr. Same dobre wiadomości!

Pozostałe wydarzenia

zobacz wszystko
23/9/2023

Audiencja III czyli Raj Eskimosów - spektakl | Marcel Wiercichowski i Katarzyna Michalska

"Piszę sztuki dla marzycieli(...)" - mawiał autor "Raju Eskimosów", jeden z najbardziej odkrywczych współczesnych dramaturgów polskich. „ Audiencja III czyli Raj Eskimosów” powstała w 1964 roku, ale w dowcipny sposób zderza ludzi i sytuację, co czyni ją ponadczasową. Na scenie zobaczymy Marcela Wiercichowskiego, który uwiódł nas swoją rolą w spektaklu „El Credito” oraz Katarzynę Michalską, która spotka się z nami po raz pierwszy. Oboje po mistrzowsku opanowali technikę improwizacji, która obecna będzie w grze aktorskiej i muzycznej tej dwójki aktorów.

24/9/2023

KRZYSZTOF DAUKSZEWICZ

Krzysztof Daukszewicz stale aktualizuje zasób swoich piosenek i dowcipów, a ma ich pewnie setki. Satyryk opisuje i wyśmiewa od dziesięcioleci absurdy, do których dochodzi na co dzień w kraju nad Wisłą. Podczas wydarzenia artyście towarzyszyć będzie pianista Mieczysław Grochowski.

29/9/2023

MARTYNA JAKUBOWICZ - koncert "Dobrze"

Z okazji 40-lecia wydania debiutanckiej płyty „Maquillage” Martyna Jakubowicz wyrusza w trasę „Dobrze”. Jak to dobrze, że odwiedzi nas w Nie Teatrze! Intymna atmosfera i subiektywny wybór utworów wydanych dotychczas na 15 płytach sprawią, że w towarzystwie artystki i zaproszonych przez nią muzyków poczujemy się wyjątkowo.