24/11/23

godz.

19:00

OBYWATEL JAZZ - Bolewski&Tubis grają Ciechowskiego

24/11/23

godz.

19:00

OBYWATEL JAZZ - Bolewski&Tubis grają Ciechowskiego

kup bilety

Tylko dwóch muzyków, a na scenie tworzą tyle dźwięków ile musiałby zagrać kwartet. Improwizacja, wyrazisty przekaz i sceniczna synergia wyróżniają ten duet, a piosenki Grzegorza Ciechowskiego w ich wydaniu mają nieodzowny pazur i jazzowe wyrafinowanie. Chciałoby się rzec: poezja! Radosław Bolewski na perkusji i wokalu oraz Maciej Tubis przy instrumentach klawiszowych i syntezatorze basowym w przestrzeni Nie Teatru kochającej jazzowe brzmienia.

„Obywatel Jazz” to utwory Grzegorza Ciechowskiego i Republiki w wersjach jazzowo-rockowych. Panowie Bolewski i Tubis są wykładowcami jazzu na AM w Łodzi, obaj po doktoratach, a jednak wychodzą z sal wykładowczych, by spotkać się z publicznością i żywą materią muzyczną filtrowaną przez emocje widzów. Z tym projektem zagrali już ponad 100 koncertów, a wciąż potrafią zaskakiwać słuchaczy dzięki umiejętnościom improwizacyjnym i radości z koncertowania. Artur Szklarczyk z portalucgm.pl napisał o nich: „(…) Słychać pasję i fantazję. (…) A co więcej – efektów tego rzadko spotykanego połączenia świata songwritingu i improwizacji znakomicie się słucha”

Duet ma na swoim koncie także autorskie płyty „Lunatyk” (2018) i „Bezkońca” (2020).

Lubimy odkrywać na nowo kultowe piosenki, a ten duet nie zawodzi.

fot. Rafał Masłow
Fot. Dominik Figiel

Artyści:

Bolewski&Tubis
Data:
24/11/2023
Czas trwania: około
65
min
Cena biletu:
85
Dlaczego warto zapisać się na newsletter? Poinformujemy Cię o nowościach w repertuarze, wydarzeniach specjalnych i innych aktywnościach realizowanych przez Nie Teatr. Same dobre wiadomości!

Pozostałe wydarzenia

zobacz wszystko
23/5/2024

FRANCJA ELEGANCJA - koncert przebojów muzyki francuskiej

[Wydarzenie przeniesione z 22 marca 2024]. Niezapomniane przeboje Edith Piaf, Charlesa Aznavoura, Jacquesa Brela, ale też nowe, pełne czaru aranżacje piosenek Yvesa Montanda, Pink Martini czy ZAZ czekają na Was podczas koncertu "Francja Elegancja", a z towarzyszeniem bandu i w doskonałym stylu wyśpiewa je artysta Teatru Muzycznego w Gdyni - Mateusz Deskiewicz.

24/5/2024

Historia Jakuba – spektakl Teatru Ateneum

Kim jestem, czyli „Historia Jakuba”. Monodram opowiada o życiu Wekslera-Waszkinela Romualda Jakuba. Żyjącego do dziś katolickiego księdza i doktora teologii, który już w wieku dojrzałym dowiedział się, że jest uratowanym z Holokaustu. Zawieszony pomiędzy dwoma światami, opowiada o swoim bogatym życiorysie. Łukasz Lewandowski w mistrzowski sposób opowiada historię żydowskiego księdza, wcielając się w główną postać i kilkanaście innych towarzyszących życiu Jakuba. Samotność na scenie wielkiego aktora powiększa w niezwykły sposób tragizm losu postaci.

25/5/2024

Księga Matek – spektakl

"Księga Matek" to poruszający spektakl o kobiecej codzienności, który splata realne doświadczenia z wirtualną rzeczywistością mediów społecznościowych. Aktorki - również matki - eksplorują różne wymiary macierzyństwa, balansując między oczekiwaniami a rzeczywistością. Inspiracją dla scenariusza były autentyczne historie oraz obserwacje z internetowych społeczności parentingowych. To wielogłosowa opowieść, która zachęca do refleksji nad współczesną kobiecością. Przekrocz próg Nie Teatru 25 maja i sprawdź czy Twój głos został usłyszany przez twórców spektaklu.