26/11/22

godz.

19:00

OD ROZKOSZY DO RITZA - premiera inscenizowanego recitalu o Białymstoku

26/11/22

godz.

19:00

OD ROZKOSZY DO RITZA - premiera inscenizowanego recitalu o Białymstoku

kup bilety

Jeśli hasło "Ritz" w kontekście historii kulturalnego Białegostoku wywołuje nostalgiczne rozmarzenie, a w głowie pojawiają się obrazy, melodie i nastroje z przedwojennego Białegostoku, to zapraszamy na premierę inscenizowanego recitalu Kamili Łucji Najduk, którą przygotowuje pochodzący z Białegostoku kostiumograf i scenograf Mateusz Karolczuk. Zapraszamy 26 listopada o 19:00.

Od Rozkoszy do Ritza to muzyczna pocztówka z międzywojennego Białegostoku, który tętnił życiem:  w salach Pałacu Branickich strzelały korki od szampanów, unosiła się muzyka kostiumowych dancingów, w restauracji Ritz eleganckim gościom przygrywał kwartet smyczkowy, a na scenie Teatru Palace publiczność bawiły takie gwiazdy jak Zula Pogorzelska czy Eugeniusz Bodo. Hity międzywojennej estrady na deskach Nie Teatru. W roli duszy przedwojennego Białegostoku wystąpi Kamila Łucja Najduk!

Spektakl realizuje Mateusz Karolczuk – pochodzący ze stolicy Podlasia scenograf i kostiumograf, który żywo zainteresowany dziedzictwem kulturowym rodzinnych stron, buduje sceniczny świat utkany ze wspomnień, magii historycznych zdjęć i muzycznego blichtru dawnego Białegostoku.

Koncepcja wydarzenia, kostiumy, przestrzeń sceniczna – Mateusz Karolczuk

Występuje  – Kamila Najduk

Akompaniament – Konrad Sikora

Wydarzenie jest realizowane w ramach stypendium artystycznego Prezydenta Miasta Białegostoku.

Artyści:

No items found.
Data:
26/11/2022
Czas trwania: około
60
min
Cena biletu:
50
Dlaczego warto zapisać się na newsletter? Poinformujemy Cię o nowościach w repertuarze, wydarzeniach specjalnych i innych aktywnościach realizowanych przez Nie Teatr. Same dobre wiadomości!

Pozostałe wydarzenia

zobacz wszystko
9/12/2022

Jantar/Krawczyk - premiera muzyczna

Pomysł na ten recital wziął się ze zwykłej, a może niezwykłej ciekawości. Pewnego razu Piotr Szekowski, aktor Teatru Dramatycznego im. Aleksandra Węgierki, obejrzał film biograficzny o Krzysztofie Krawczyku i spokoju nie dawał mu białostocki epizod z życia artysty…

10/12/2022

SOKRATES - Joanna Szczepkowska i Jan Jurkowski

Współczesny Sokrates pojawia się nagle w pracowni rzeźbiarki, która…właśnie pracuje nad jego rzeźbą. Tak jak jego pierwowzór, dzisiejszy młody Sokrates rozmawia tylko za pomocą pytań, wpędzając rozmówczynię w liczne pułapki. Jak zwykle u Joanny Szczepkowskiej dużo humoru przeplata się z głęboką refleksją i wzruszeniem

11/12/2022

KRZYSZTOF DAUKSZEWICZ na bis!

Krzysztof Daukszewicz to śpiewający satyryk jedyny w swoim rodzaju, dlatego nie dziwi nas, że październikowe wydarzenie tak szybko się wyprzedało. Nasz gość dał się namówić na dodatkową wizytę w Nie Teatrze! STARE and NOWE to najnowszy, na bieżąco aktualizowany autorski program Krzysztofa Daukszewicza. Satyryk opisuje i wyśmiewa od dziesięcioleci absurdy, do których dochodzi na co dzień w kraju nad Wisłą. Podczas wydarzenia artyście towarzyszyć będzie pianista Mieczysław Grochowski.