5/1/24

godz.

19:00

Orkiestra Ludwika Sarskiego GRA DO FILMU "Młody Sherlock" Bustera Keatona

5/1/24

godz.

19:00

Orkiestra Ludwika Sarskiego GRA DO FILMU "Młody Sherlock" Bustera Keatona

kup bilety

Pierwszy weekend w Nowym Roku na scenie Nie Teatru zainauguruje nietypowy duet – Orkiestra Ludwika Sarskiego. Muzycy w rytmie tanga, swingu, jazzu, z nutką ragtime’u i muzyki klezmerskiej zagrają do wspaniałej, pełnej gagów i popisów kaskaderskich komedii Bustera Keatona „Młody Sherlock” z 1924 roku. Po projekcji muzycy uraczą nas dodatkowo autorskim recitalem.

Dwaj mężczyźni rywalizują o względy dziewczyny. Czarny charakter kradnie ojcu niewiasty zegarek, a o ten występek oskarżony zostaje operator projektora (sam Buster Keaton). Przygnębiony bohater wraca do swojego zajęcia w kinie. Obsługując urządzenie, zapada w sen, w którym jego życie staje się filmem. Przenosi tam wszystkich swoich znajomych, a sam staję się Sherlockiem Holmesem Jr poszukującym skradzionych pereł.

To w zarysie akcja znakomitej komedii Bustera Keatona „Młody Sherlock”, do której na żywo zagra kolektyw artystyczny założony przez dwóch multiinstrumentalistów – kompozytorów:  Damiana Szymczaka oraz Piotra Tomalę. Jako Orkiestra Ludwika Sarskiego dynamicznym akompaniamentem okraszają arcydzieła światowej kinematografii, dostarczają widzowi niezapomnianych przeżyć, który w tej samej chwili może poczuć się jak w kinie, równocześnie będąc na koncercie.

Orkiestra Ludwika Sarskiego ma w dorobku płytę „THE KID”, wydaną przez prestiżową wytwórnię Dux Recording Producers. Patronaty nad płytą objęły Dwójka Polskie Radio oraz TVP Kultura. Album jest hołdem dla twórczości Charliego Chaplina i inspirowany jest jego filmem „BRZDĄC”, który w 2021 roku obchodził 100. rocznicę premiery.

Orkiestra Ludwika Sarskiego jest zapraszana do współpracy przez najważniejsze media związane z kulturą w Polsce m.in.:

- koncert promujący płytę „THE KID” w ramach cyklu „Scena muzyczna” emitowany w TVP KULTURA (2022)

- oprawa muzyczna słuchowiska „Wiech” Iwony Rusek w reżyserii Łukasza Lewandowskiego - Teatr Polskiego Radia (2021)

- koncert przedpremierowy promujący płytę „THE KID” w ramach cyklu „Kwarantanna w Hi-Fi” w Radiu RDC (2021)

-  promocja singla „Charlie’s Rag” w programie „Tego się nie wytnie” w telewizji TVP KULTURA (2021)

- „Domówka z Dwójką” - koncert z autorską muzyką do filmu niemego „Bestia” z Polą Negri w roli głównej (reż. Aleksander Hertz) - Program Drugi Polskiego Radia (2020)

- współpraca z Filmoteką Narodową - Instytutem Audiowizualnym, Instytutem Polskim w Moskwie

Artyści:

Orkiestra Ludwika Sarskiego
Data:
5/1/2024
Czas trwania: około
80
min
Cena biletu:
85
Dlaczego warto zapisać się na newsletter? Poinformujemy Cię o nowościach w repertuarze, wydarzeniach specjalnych i innych aktywnościach realizowanych przez Nie Teatr. Same dobre wiadomości!

Pozostałe wydarzenia

zobacz wszystko
8/12/2023

OSIECKA NA JAZZOWO

Współpracujący z Wolną Grupą Bukowiną Krzysztof Żesławski jest od wielu lat propagatorem twórczości Agnieszki Osieckiej, również jako kierownik muzyczny Festiwalu Twórczości Agnieszki Osieckiej „Bardzo Wielka Woda” we Wrocławiu. Razem z Olkiem Miśkiewiczem i niezwykle charyzmatyczną wokalistką Natalią Lubrano zagrają w Nie Teatrze koncert „Osiecka na jazzowo”.

8/12/2023

Spotkanie autorskie z Michałem Androsiukiem wokół powieści "Pełnia"

„Pełnia” zaczyna się historią miłości w Mińsku, po czym staje się wędrówką w głąb rodzinnego rodowodu, dogłębną analizą kodu genetycznego, próbą usłyszenia i zrozumienia przesłania minionych pokoleń, zapisanego na kręgach ściętych drzew." 8 grudnia zapraszamy na spotkanie z Michałem Androsiukiem, autorem powieści "Pełnia", wydanej w tłumaczeniu na język polski przez Fundację Sąsiedzi.

9/12/2023

KOLACJA NA CZTERY RĘCE - spektakl

„Kolacja na cztery ręce” to historia muzyczno-kulinarnej konfrontacji dwóch najwybitniejszych muzyków baroku: Jana Sebastiana Bacha (Piotr Dąbrowski) i Fryderyka Haendla (Mirosław Zbrojewicz) w formie słodko-gorzko-kwaśnej komedii. Na scenie ucztują mistrzowie, ale to wydarzenie jest także wytrawną teatralną ucztą dla widza.