8/12/23

godz.

19:00

OSIECKA NA JAZZOWO

8/12/23

godz.

19:00

OSIECKA NA JAZZOWO

kup bilety

Współpracujący z Wolną Grupą Bukowiną Krzysztof Żesławski jest od wielu lat propagatorem twórczości Agnieszki Osieckiej, również jako kierownik muzyczny Festiwalu Twórczości Agnieszki Osieckiej „Bardzo Wielka Woda” we Wrocławiu. Razem z Olkiem Miśkiewiczem i niezwykle charyzmatyczną wokalistką Natalią Lubrano zagrają w Nie Teatrze koncert „Osiecka na jazzowo”.

"OSIECKA NA JAZZOWO" to muzyczny projekt znanego wrocławskiego muzyka Krzysztofa Żesławskiego współpracującego z zespołami TAX FREE I WOLNA GRUPA BUKOWINA, który do współpracy zaprosił charyzmatyczną wokalistkę NATALIĘ LUBRANO. Krzysztof Żesławski od wielu lat bardzo aktywnie promuje dorobek Agnieszki Osieckiej włączając się w działalność festiwalową, ale także koncertową. W 2020 r. skomponował także muzykę do tekstu Agnieszki Osieckiej “Piosenka o ostatnim Doboszu”, która pojawiła się w filmie dokumentalnym pt. “Świat został stworzony dla mnie” o życiu literata Andrzeja Dobosza.

W koncercie zaśpiewa Natalia Lubrano. Natalia ma za sobą współpracę m. in. z Andrzejem Smolikiem. Jest  autorką tekstów i muzyki. Przez ponad dekadę mieszkała we Francji. Szerszej publiczności znana jest z V edycji programu The Voice of Poland oraz z X edycji Must be the Music (ścisły finał).  W 2012 roku nakładem wytwórni Kayax ukazała się autorska płyta wokalistki R.E.S.P.E.C.T. W kwietniu 2014 roku zdobyła nagrodę publiczności oraz specjalną nagrodę jury za walory wokalne na ogólnopolskim Przeglądzie Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu. 

Głos Natalii Lubrano wspaniale współgra z jazzowymi aranżacjami, a jazz w Nie Teatrze brzmi zawsze wyśmienicie. W połączeniu z ponadczasowym wydźwiękiem tekstów Agnieszki Osieckiej to propozycja na niezapomniany, muzyczny wieczór.

 

Skład zespołu:

NATALIA LUBRANO – śpiew

OLEK MIŚKIEWICZ – fortepian, akordeon

KRZYSZTOF ŻESŁAWSKI – gitary, bas

Artyści:

Natalia Lubrano
Krzysztof Żesławski
Olek Miśkiewicz
Data:
8/12/2023
Czas trwania: około
85
min
Cena biletu:
90
Dlaczego warto zapisać się na newsletter? Poinformujemy Cię o nowościach w repertuarze, wydarzeniach specjalnych i innych aktywnościach realizowanych przez Nie Teatr. Same dobre wiadomości!

Pozostałe wydarzenia

zobacz wszystko
2/8/2024

Letnie granie: Wieczór z Chaplinem i Orkiestrą Ludwika Sarskiego

Zapraszamy na "Letnie granie" Nie Teatru w odsłonie filmowej! Pierwszy z dwóch zaplanowanych pokazów filmów z muzyką na żywo zainaugurują krótkie metraże z udziałem wybitnego aktora i ikony popkultury Charliego Chaplina. O oprawę muzyczną na żywo w rytmie tanga, swingu, jazzu, z nutką ragtime’u i muzyki klezmerskiej wybranych tytułów z kultowym Charlie Chaplinem zadba nietypowy duet – Orkiestra Ludwika Sarskiego. To będzie wieczór pod gwiazdami i w otoczeniu gwiazd. Przed projekcją muzycy uraczą nas dodatkowo autorskim recitalem.

11/8/2024

Letnie granie: Paris-Varsovie-En Voyage | Przebindowski & Dobrowolski

Tematy filmowe, znane doskonale z francuskiej kinematografii XX wieku, przeplatane piosenkami i melodiami w klimatach jazzu cygańsko - francuskiego manouche, usłyszymy podczas muzycznej podróży z Warszawy do Paryża. Na tarasie Astorii pojawią się wybitni muzycy: Karol Dobrowolski oraz Ygor Przebindowski. Przygotujcie się na prawdziwą ucztę dla duszy, ponieważ usłyszymy niezapomniane przeboje autorstwa wielkich postaci francuskiej muzyki, co gwarantuje wieczór pełen emocji, nostalgii i niezapomnianych melodii, które przeniosą nas w serce Francji, gdzie muzyka snuje opowieści pełne miłości, tęsknoty i pasji.

16/8/2024

GWIAZDY W MROKU - głos przeszłości we współczesnych aranżacjach muzycznych | koncert Shangri-La

Założeniem artystycznym koncertu parateatralnego Shangri-La dla Felicji R. jest popularyzacja historii poprzez muzykę: około rockową, współczesną: rock; ambient; ballad; emotional; big beat. Teksty piosenek oparte są na wierszach Felicji Raszkin Nowak i pochodzą z Tomu wierszy "Gwiazdy w Mroku". Wiersze powstały w niecodziennych warunkach i okolicznościach. Pisane były w kryjówce, na strychu wiejskiej stodoły. W przestrzeni tak małej, iż Felicja mogła tam ledwie siedzieć lub leżeć.