22/10/21

godz.

20:00

Osiecka Orientalnie

22/10/21

godz.

20:00

Osiecka Orientalnie

kup bilety

Agnieszka Osiecka to osobowość, która nie dała się zamknąć w schematy. Podobnie jej twórczość doskonale odbiera się wciąż w nowych formach. Zespół Sentido zaprasza na spotkanie z jej orientalnym obliczem.

Kultowa postać Agnieszki Osieckiej oraz jej bogata twórczość literacka i artystyczna przeszły do kanonu kultury polskiej. Słuchamy jej piosenek z należną estymą, ale trzeba przyznać, że znajdują też sobie doskonale miejsce w twórczości współczesnych polskich artystów. Zespół Sentido, który w swojej muzyce eksploruje orientalne tropy postanowił zmierzyć się z twórczością Agnieszki Osieckiej. Do współpracy zaprosił wszechstronną artystkę, Edytę Krzemień, która jest niedoścignioną polską Christine z musicalu „Upiór w operze”, ale jeśli ktoś się interesuje jej codzienną działalnością, wie, że Edyta lubi wyzwania i wykorzystuje swój talent tak, by czuć się spełnioną. Projekt z piosenkami Agnieszki Osieckiej wspaniale uzupełnia ten kierunek, a grupa Sentido udowadnia, że wyobraźnia może nas zaprowadzić we wspaniałe rejony sztuki.

W programie m. in.: "Wariatka tańczy", "Niech żyje bal", "Miesteczko cud", "Nie żałuję", "Komu weselne dzieci", "Ucisz serce", "Kiedy mnie już nie będzie".

Sentido tworzą:

  • Edyta Krzemień - wokal
  • Arad Emamgholi - daf, tombak, wokal
  • Piotr Kopietz - akordeon, aranżacje, kierownictwo artystyczne

Gościnnie wystąpi:

  • Karolina Matuszkiewicz - kemancze, suka, skrzypce

Artyści:

Edyta Krzemień
Karolina Matuszkiewicz
Arad Emamgholi
Piotr Kopietz
Data:
22/10/2021
Czas trwania: około
60
min
Cena biletu
90
Dlaczego warto zapisać się na newsletter? Poinformujemy Cię o nowościach w repertuarze, wydarzeniach specjalnych i innych aktywnościach realizowanych przez Nie Teatr. Same dobre wiadomości!

Pozostałe wydarzenia

zobacz wszystko
Dorota Miśkiewicz - wokalistka jazzowa i Henryk Miśkiewicz - saksofonista jazzowy. Światło reflektora pada na nich z góry. Henryk trzyma saksofon.
8/10/2021

Dorota Miśkiewicz i Henryk Miśkiewicz

Koncert „Nasza Miłość” otworzy uroczyście Nie Teatr. Chcemy, abyście się zakochali w nowym miejscu, a pomoże w tym jedyny w swoim rodzaju rodzinny duet: Dorota Miśkiewicz i Henryk Miśkiewicz.

Aktorka Katarzyna Zielińska - Jaworska. W ustach balon z gumy balonowej. Na głowie kolorowy kaptur.
9/10/2021

Rewolucja balonowa

Co tak naprawdę pamiętamy z lat dziewięćdziesiątych? Kolorowe produkty w sklepach? Mydełko Fa? Koło Fortuny? Stana Tymińskiego? A może po prostu smak gumy balonowej?

Satyryk i stand uper Krzysztof Skiba. Stoi na dachu w czapce z daszkiem. Trzyma za poły kurtki. W tle dźwigi stoczniowe.
10/10/2021

Krzysztof Skiba

Krzysztof Skiba słynie z ciętego języka i zabawnych komentarzy. Stand Up Comedy to forma kabaretowa w sam raz skrojona dla niego.