27/4/24

godz.

19:00

OXFORD DRAMA - koncert

27/4/24

godz.

19:00

OXFORD DRAMA - koncert

kup bilety

Oxford Drama to projekt napędzany miłością do muzyki. Opisywani przez krytyków jako „twórcy bezpretensjonalni”, sami uważają się przede wszystkim za słuchaczy, a dopiero potem muzyków, ale właśnie to podejście sprawia, że nieustannie poszerzają swoje dźwiękowe horyzonty. Efekty ich ostatnich muzycznych poszukiwań poznamy już wiosną, a na żywo 27 kwietnia w Nie Teatrze!

Małgorzata Dryjańska i Marcin Mrówka czyli OXFORD DRAMA szykują się do wydania swojego czwartego albumu – następcy doskonale przyjętego !What"s The Deal With Time?” z 2021 r.. W 2021 i 2022 roku, w ramach promocji tego wydawnictwa, zespół zagrał prawie 40 koncertów w kraju i za granicą, m.in. na Off Festivalu, Open’er Festivalu, Męskim Graniu, Soundrive, Saltwave czy Soundedit oraz scenach OFF Festivalu, Open"era czy Męskiego Grania.

Płyta wybrzmiała również w zagranicznych radiostacjach, m.in. w audycjach Cheryl Waters (KEXP), Henry’ego Rollinsa (KCRW) czy Steve’a Lamacq (BBC Radio 6).

Białostoccy słuchacze z pewnością kojarzą ten duet z koncertów na Halfway Festival czy Wschód Kultury/Inny Wymiar. Czas na koncert w kameralnej otoczce Nie Teatru i akustyce, która pozwala pięknie odpłynąć.

Cena biletu: 69 zł

Fot. Nelly Valverde

Artyści:

Oxfrod Drama
Data:
27/4/2024
Czas trwania: około
70
min
Cena biletu:
69
Dlaczego warto zapisać się na newsletter? Poinformujemy Cię o nowościach w repertuarze, wydarzeniach specjalnych i innych aktywnościach realizowanych przez Nie Teatr. Same dobre wiadomości!

Pozostałe wydarzenia

zobacz wszystko
23/5/2024

FRANCJA ELEGANCJA - koncert przebojów muzyki francuskiej

[Wydarzenie przeniesione z 22 marca 2024]. Niezapomniane przeboje Edith Piaf, Charlesa Aznavoura, Jacquesa Brela, ale też nowe, pełne czaru aranżacje piosenek Yvesa Montanda, Pink Martini czy ZAZ czekają na Was podczas koncertu "Francja Elegancja", a z towarzyszeniem bandu i w doskonałym stylu wyśpiewa je artysta Teatru Muzycznego w Gdyni - Mateusz Deskiewicz.

24/5/2024

Historia Jakuba – spektakl Teatru Ateneum

Kim jestem, czyli „Historia Jakuba”. Monodram opowiada o życiu Wekslera-Waszkinela Romualda Jakuba. Żyjącego do dziś katolickiego księdza i doktora teologii, który już w wieku dojrzałym dowiedział się, że jest uratowanym z Holokaustu. Zawieszony pomiędzy dwoma światami, opowiada o swoim bogatym życiorysie. Łukasz Lewandowski w mistrzowski sposób opowiada historię żydowskiego księdza, wcielając się w główną postać i kilkanaście innych towarzyszących życiu Jakuba. Samotność na scenie wielkiego aktora powiększa w niezwykły sposób tragizm losu postaci.

25/5/2024

Księga Matek – spektakl

"Księga Matek" to poruszający spektakl o kobiecej codzienności, który splata realne doświadczenia z wirtualną rzeczywistością mediów społecznościowych. Aktorki - również matki - eksplorują różne wymiary macierzyństwa, balansując między oczekiwaniami a rzeczywistością. Inspiracją dla scenariusza były autentyczne historie oraz obserwacje z internetowych społeczności parentingowych. To wielogłosowa opowieść, która zachęca do refleksji nad współczesną kobiecością. Przekrocz próg Nie Teatru 25 maja i sprawdź czy Twój głos został usłyszany przez twórców spektaklu.