14/6/23

godz.

19:00

Pokaz finałowy grupy PRO ARTE PLUS | BernArt

14/6/23

godz.

19:00

Pokaz finałowy grupy PRO ARTE PLUS | BernArt

kup bilety

Klasyka teatru, czyli „Świętoszek” Moliera stał się inspiracją do przygotowania pokazu finałowego grupy PRO ARTE START, która pod okiem Bernarda Bani cały rok pracowała na warsztatach teatralnych. To ich małe święto, a Wy dołączcie do nas, by ich wesprzeć, spędzić przyjemnie wieczór, a być może się zainspirować.

"Świętoszek" Moliera to dla grupy PRO ARTE PLUS wysoko zawieszona poprzeczka. Znana wszystkim historia oszusta Tartuffe'a, który zdołał postawić na głowie życie w domu Orgona to sztuka bardzo wymagająca od jej wykonawców. Długie frazy wiersza, specyficzna składnia a z drugiej strony w mistrzowski sposób nakreślone przez autora postacie. Pracowaliśmy w pocie czoła nad powołaniem do życia na scenie wszystkich bohaterów i efekt naszych starań będzie można zobaczyć już 14 czerwca na scenie Nie Teatru. Gorąco zapraszamy!

Gabriela Grześ, Gabriela Perkowska, Urszula Dobrogowska, Julia Gudewicz, Borys Porowski Bartłomiej Wieliczko, Antoni Jackowski, Aleksandra Jurgilewicz, Nika Pawłowska, Ines Sznurkowska, Natalia Powichrowska, Aleksandra Plewkiewicz

 Prowadzenie: BernArt Bernard Bania

Artyści:

BernArt Bernard Bania
Data:
14/6/2023
Czas trwania: około
65
min
Cena biletu:
30
Dlaczego warto zapisać się na newsletter? Poinformujemy Cię o nowościach w repertuarze, wydarzeniach specjalnych i innych aktywnościach realizowanych przez Nie Teatr. Same dobre wiadomości!

Pozostałe wydarzenia

zobacz wszystko
15/6/2024

Polska prapremiera spektaklu „Zaprzysiężone dziewice” – Teatr BaWiMo

Spektakl "Zaprzysiężone dziewice" Teatru BaWiMo przenosi widzów w głąb tradycji i kultury Albanii. Sztuka Michaiła Olega Michajłowa opowiada historię jednego z najbardziej fascynujących i tajemniczych zwyczajów tego regionu - obietnicy, która zobowiązuje do honorowego zachowania, a jednocześnie stanowi wyraz głębokiego szacunku wobec drugiej osoby. Sztukę zobaczymy po raz pierwszy w języku polskim - będzie to polska prapremiera w Nie Teatrze i druga premiera Teatru BaWiMo na naszej scenie.

17/6/2024

Pippi, po prostu Pippi | pokaz finałowy PRO ARTE START

Grupa teatralna, która przez cały rok uczestniczyła w warsztatach BERNART BERNARD BANIA w Nie Teatrze, stoi przed swoim wielkim momentem - finałowym pokazem. Zaprezentują się w sztuce inspirowanej jedną z najsłynniejszych opowieści dla dzieci. Zobaczymy interpretację historii Pippi - tej zadziornej rudowłosej dziewczynki, która nieustannie przekracza granice konwencji i przyzwyczajeń. To będzie opowieść o odkrywaniu własnej odwagi i siły, które kryją się w sercach najmłodszych.

18/6/2024

I jak tu być normalnym... | pokaz finałowy grupy PRO ARTE

18 czerwca na scenie Nie Teatru zobaczymy efekty warsztatów młodzieży, która przez cały rok pod okiem wprawionego prowadzącego i zarazem czynnego aktora Bernarda Bani pracowała nad przygotowaniem spektaklu "I jak tu być normalnym...". To oparta na tekście Petra Zelenki wyjątkowa podróż przez absurdy życia i ludzkiej egzystencji.