10/6/22

godz.

20:00

POLISH GENTLEMAN'S – Szwaj&Brzostowski grają Krawczyka, Wodeckiego, Zauchę

10/6/22

godz.

20:00

POLISH GENTLEMAN'S – Szwaj&Brzostowski grają Krawczyka, Wodeckiego, Zauchę

kup bilety

Umiejętności Jacka Szwaja znamy ze znakomitych koncertów Musical Melodies, tym razem w Nie Teatrze wystąpi w duecie z Mateuszem Brzostowskim, perkusistą i producentem muzycznym, a wykonają swoje interpretacje piosenek Krzysztofa Krawczyka, Andrzeja Zauchy, Zbigniewa Wodeckiego czy Piotra Szczepanika.

Szwaj& Brzostowski to nowoczesny i nietypowy jazzowy duet. Brzmienie fortepianu i akustycznej perkusji muzycy obficie dopełniają wokalem i elektroniką, a współpraca przy tym programie zaczęła się trochę przypadkiem podczas koncertów Jacek Szwaj Trio. Artyści na bis wykonywali swoje aranżacje znanych polskich przebojów, a Jacek Szwaj zaczynał śpiewać, czego publiczność koncertów instrumentalnych w ogóle się nie spodziewała. Radość tworzenia i dawania sprawiła, że muzycy postanowili przygotować specjalny program. "Polish Gentleman's" to koncert, w którym zebrano najciekawsze aranżacje dżentelmenów polskiej piosenki: Zauchy, Wodeckiego, Szczepanika, Ciechowskiego czy Krawczyka. Piosenki zostały nowocześnie przearanżowane z użyciem elektroniki i podane w zupełnie zaskakujący sposób, jak chociażby "Za Tobą pójdę jak na bal", która przybrała formę pięknej ballady.

"Lubię wracać tam, gdzie byłem", "Zacznij od Bacha", "Kochać", "Bądź moim natchnieniem", "Parostatek", to tylko niektóre z wielkich przebojów które wybrzmią na deskach Nie Teatru.

JACEK SZWAJ - pianista, wokalista i kompozytor. Ukończył z wyróżnieniem studia w Akademii Muzycznej w Poznaniu, w klasie Fortepianu Jazzowego dra hab. Wojciecha Olszewskiego. Na poznańskiej uczelni studiował również Dyrygenturę Chóralną w klasie prof. Marka Gandeckiego. Obecnie jest wykładowcą w Katedrze Jazzu Akademii Muzycznej oraz w POSM II st.im Mieczysława Karłowicza w Poznaniu.
Koncertuje głownie solo oraz z projektem JACEK SZWAJ TRIO, który współtworzy wraz z Damianem Kostką (kontrabas) i Mateuszem Brzostowskim (perkusja). W ubiegłym roku ukazał się autorski album tej formacji - „Envoi”. Jacek Szwaj jest pianistą Hanny Banaszak, współpracuje w różnych projektach ze znakomitymi artystami sceny polskiej i międzynarodowej, między innymi: Leszkiem Możdżerem, Janem A.P. Kaczmarkiem, Krzesimirem Dębskim, Sławkiem Uniatowskim, Kasią Wilk, Chico Freemanem, Marcusem Wyattem, Sią Macuzeni, Vinxem, Krzysztofem Ścierańskim oraz tak znakomitymi artystami sceny musicalowej jak Edyta Krzemień i Damian Aleksander. Współtworzy także projekt jordańskiego wokalisty Humama Ammari

Jego aktywność wykracza daleko poza obszary jazzowego mainstreamu. Intensywnie działa na polu twórczości związanej z muzyką klasyczną, musicalem i filmem. Z programem jazzowych opracowań fortepianowych dzieł klasycznych koncertował m. in w Sofii, Paryżu i Barcelonie. Współpracował z Mazowieckim Instytutem Kultury, Mazowieckim Teatrem Muzycznym, Operą i Filharmonią Podlaską oraz Filharmonią Poznańską. Od kilku lat współpracuje z kompozytorem Bartoszem Chajdeckim, czego owocem są choćby nagrania do kilku polskich produkcji serialowych (m.in. Belle Epoque, Wojenne Dziewczyny)

Jacek Szwaj jest laureatem wielu prestiżowych nagród, m.in: zdobywcą Pierwszej Nagrody i tytułu Transatlantyk Instant Composer 2012, na konkursie Instant Composition Contest 2012 w ramach Międzynarodowego Festiwalu Filmu i Muzyki Transatlantyk. Ten doroczny konkurs natychmiastowej improwizacji do obrazu, jest do dzisiaj jedynym tego typu wydarzeniem na świecie.

 

MATEUSZ BRZOSTOWSKI - urodzony 4 listopada 1990 roku w Poznaniu. Polski perkusista sesyjny, producent. Absolwent wydziału jazzu i muzyki estradowej na Wrocławskiej Akademii Muzycznej. Laureat głównych nagród na dwóch największych festiwalach perkusyjnych w Polsce. Współpracuje z wieloma polskimi i zagranicznymi muzykami. Ma w swoim dorobku wiele nagranych płyt. Zarządza własnym studiem nagrań specjalizującym się w rejestracji instrumentów perkusyjnych. Poza działalnością koncertową i nagraniową prowadzi lekcje oraz warsztaty z gry na perkusji. Od 2019 jest wykładowcą Akademii Muzycznej im. I.J. Paderewskiego w Poznaniu.

 • I miejsce     solista/ instrumentalista na Blue Note Jazz Competition (2018)
 • Grand Prix     Warsawa Drummer Festival (2015)
 • Grand Prix     festiwalu „Niemen Non Stop” w duecie z Dominiką Barabas / Słupsk (2015)
 • Laureat     konkursu „Klucz do kariery” z projektem Agaty Rożankowskiej / Gorzów     Wielkopolski (2015)
 • II nagroda w     konkursie Polskiego Radia „Przebojem na antenę” z zespołem Dominiki     Barabas / Hajnówka (2015)
 • I miejsce     Ogólnopolskiego Konkursu Piosenek Jeremiego Przybory „Stacja Kutno” w     duecie z Dominiką Barabas / Kutno (2014)
 • Nagroda     Publiczności na Chanson Festival – duet z Dominiką Barabas / Köln (2013)
 • III miejsce     Festiwalu Artystycznych Poszukiwań „Przystań” z zespołem Formoza / Górzno     (2012)
 • Nagroda     Specjalna III Festiwalu Piosenki i Ballady Filmowej z zespołem Dominiki     Barabas / Toruń (2012)
 • Grand Prix     Międzynarodowego Konkursu Perkusyjnego Drum Fest / Opole (2010)
 • II miejsce     Ogólnopolskiego Przeglądu Zespołów Perkusyjnych z zespołem perkusyjnym /     Warszawa (2008)
 • I miejsce     Ogólnopolskiego Przeglądu Perkusistów klasycznych / Wrocław (2007)

Artyści:

Jacek Szwaj
Mateusz Brzostowski
Data:
10/6/2022
Czas trwania: około
65
min
Cena biletu:
75
Dlaczego warto zapisać się na newsletter? Poinformujemy Cię o nowościach w repertuarze, wydarzeniach specjalnych i innych aktywnościach realizowanych przez Nie Teatr. Same dobre wiadomości!

Pozostałe wydarzenia

zobacz wszystko
29/7/2022

Letnie granie: Woch&Guzik feat. Kaja Mianowana

Adam Woch i Robert Guzik to para przyjaciół, których połączyła pasja do muzyki. Jak mówią o sobie: ”najwięcej radości sprawia nam kontakt z publicznością i zarażanie miłością do latin jazzu i szeroko pojętej world music". W cyklu "Letnie granie" wystąpią wspólnie ze znakomitą wokalistką Kają Mianowaną.

4/8/2022

Letnie granie: ZALIA duo

Zalia otworzyła tegoroczny Orange Warsaw Festival i jest zaliczana do wschodzących gwiazd popu na polskiej scenie, zobaczymy ją także na Open'er Festival czy Green Festival w Olsztynie. To główne sceny, na których zagra, a wśród pomniejszych znajdzie się także scena na tarasie w Białymstoku, gdzie wystąpi w duecie. Zalia, czyli Julia Zarzecka, to 21-letnia wokalistka i kompozytorka, kolorowa i wyrazista postać z mocnym soulowym głosem, który usłyszymy na letniej scenie Nie Teatru 4 sierpnia.

13/8/2022

Letnie granie: NIEBØ

NIEBØ to duet, który tworzą Aga Ozon i Adrian Kieroński. Pracę nad wspólnym projektem rozpoczęli w 2020 roku. Aga i Adrian są wykształconymi wokalistami oraz instrumentalistami. To indie pop dla tych, którzy mimo zamiłowania do prostych, chwytliwych melodii, szukają w utworze głębszego znaczenia.