26/5/24

godz.

19:00

16:00

POLISH GENTLEMAN'S – Szwaj&Brzostowski grają Krawczyka, Wodeckiego, Zauchę

26/5/24

godz.

19:00

POLISH GENTLEMAN'S – Szwaj&Brzostowski grają Krawczyka, Wodeckiego, Zauchę

kup bilety

Autorskie interpretacje piosenek Andrzeja Zauchy, Zbigniewa Wodeckiego czy Krzysztofa krawczyka w wykonaniu duetu Polish Gentleman’s robią piorunujące wrażenie na słuchaczach, także za sprawą umiejętności Jacka Szwaja i Mateusza Brzostowskiego oraz pięknej opowieści, która towarzyszy muzyce. Zapraszamy 26 maja, aby Dzień Matki świętować w towarzystwie tych znakomitych dżentelmenów.

Szwaj& Brzostowski to nowoczesny i nietypowy jazzowy duet. Brzmienie fortepianu i akustycznej perkusji muzycy obficie dopełniają wokalem i elektroniką, a współpraca przy tym programie zaczęła się trochę przypadkiem podczas koncertów Jacek Szwaj Trio. Artyści na bis wykonywali swoje aranżacje znanych polskich przebojów, a Jacek Szwaj zaczynał śpiewać, czego publiczność koncertów instrumentalnych w ogóle się nie spodziewała. Radość tworzenia i dawania sprawiła, że muzycy postanowili przygotować specjalny program. "Polish Gentleman's" to koncert, w którym zebrano najciekawsze aranżacje dżentelmenów polskiej piosenki: Zauchy, Wodeckiego, Szczepanika, Ciechowskiego czy Krawczyka. Piosenki zostały nowocześnie przearanżowane z użyciem elektroniki i podane w zupełnie zaskakujący sposób, jak chociażby "Za Tobą pójdę jak na bal", która przybrała formę pięknej ballady.

"Lubię wracać tam, gdzie byłem", "Zacznij od Bacha", "Kochać", "Bądź moim natchnieniem", "Parostatek", to tylko niektóre z wielkich przebojów które wybrzmią na deskach Nie Teatru.

JACEK SZWAJ - pianista, wokalista i kompozytor. Ukończył z wyróżnieniem studia w Akademii Muzycznej w Poznaniu, w klasie Fortepianu Jazzowego dra hab. Wojciecha Olszewskiego. Na poznańskiej uczelni studiował również Dyrygenturę Chóralną w klasie prof. Marka Gandeckiego. Obecnie jest wykładowcą w Katedrze Jazzu Akademii Muzycznej oraz w POSM II st.im Mieczysława Karłowicza w Poznaniu.
Koncertuje głownie solo oraz z projektem JACEK SZWAJ TRIO, który współtworzy wraz z Damianem Kostką (kontrabas) i Mateuszem Brzostowskim (perkusja). W ubiegłym roku ukazał się autorski album tej formacji - „Envoi”. Jacek Szwaj jest pianistą Hanny Banaszak, współpracuje w różnych projektach ze znakomitymi artystami sceny polskiej i międzynarodowej, między innymi: Leszkiem Możdżerem, Janem A.P. Kaczmarkiem, Krzesimirem Dębskim, Sławkiem Uniatowskim, Kasią Wilk, Chico Freemanem, Marcusem Wyattem, Sią Macuzeni, Vinxem, Krzysztofem Ścierańskim oraz tak znakomitymi artystami sceny musicalowej jak Edyta Krzemień i Damian Aleksander. Współtworzy także projekt jordańskiego wokalisty Humama Ammari

Jego aktywność wykracza daleko poza obszary jazzowego mainstreamu. Intensywnie działa na polu twórczości związanej z muzyką klasyczną, musicalem i filmem. Z programem jazzowych opracowań fortepianowych dzieł klasycznych koncertował m. in w Sofii, Paryżu i Barcelonie. Współpracował z Mazowieckim Instytutem Kultury, Mazowieckim Teatrem Muzycznym, Operą i Filharmonią Podlaską oraz Filharmonią Poznańską. Od kilku lat współpracuje z kompozytorem Bartoszem Chajdeckim, czego owocem są choćby nagrania do kilku polskich produkcji serialowych (m.in. Belle Epoque, Wojenne Dziewczyny)

Jacek Szwaj jest laureatem wielu prestiżowych nagród, m.in: zdobywcą Pierwszej Nagrody i tytułu Transatlantyk Instant Composer 2012, na konkursie Instant Composition Contest 2012 w ramach Międzynarodowego Festiwalu Filmu i Muzyki Transatlantyk. Ten doroczny konkurs natychmiastowej improwizacji do obrazu, jest do dzisiaj jedynym tego typu wydarzeniem na świecie.

 

MATEUSZ BRZOSTOWSKI - urodzony 4 listopada 1990 roku w Poznaniu. Polski perkusista sesyjny, producent. Absolwent wydziału jazzu i muzyki estradowej na Wrocławskiej Akademii Muzycznej. Laureat głównych nagród na dwóch największych festiwalach perkusyjnych w Polsce. Współpracuje z wieloma polskimi i zagranicznymi muzykami. Ma w swoim dorobku wiele nagranych płyt. Zarządza własnym studiem nagrań specjalizującym się w rejestracji instrumentów perkusyjnych. Poza działalnością koncertową i nagraniową prowadzi lekcje oraz warsztaty z gry na perkusji. Od 2019 jest wykładowcą Akademii Muzycznej im. I.J. Paderewskiego w Poznaniu.

 • I miejsce     solista/ instrumentalista na Blue Note Jazz Competition (2018)
 • Grand Prix     Warsawa Drummer Festival (2015)
 • Grand Prix     festiwalu „Niemen Non Stop” w duecie z Dominiką Barabas / Słupsk (2015)
 • Laureat     konkursu „Klucz do kariery” z projektem Agaty Rożankowskiej / Gorzów     Wielkopolski (2015)
 • II nagroda w     konkursie Polskiego Radia „Przebojem na antenę” z zespołem Dominiki     Barabas / Hajnówka (2015)
 • I miejsce     Ogólnopolskiego Konkursu Piosenek Jeremiego Przybory „Stacja Kutno” w     duecie z Dominiką Barabas / Kutno (2014)
 • Nagroda     Publiczności na Chanson Festival – duet z Dominiką Barabas / Köln (2013)
 • III miejsce     Festiwalu Artystycznych Poszukiwań „Przystań” z zespołem Formoza / Górzno     (2012)
 • Nagroda     Specjalna III Festiwalu Piosenki i Ballady Filmowej z zespołem Dominiki     Barabas / Toruń (2012)
 • Grand Prix     Międzynarodowego Konkursu Perkusyjnego Drum Fest / Opole (2010)
 • II miejsce     Ogólnopolskiego Przeglądu Zespołów Perkusyjnych z zespołem perkusyjnym /     Warszawa (2008)
 • I miejsce     Ogólnopolskiego Przeglądu Perkusistów klasycznych / Wrocław (2007)

Artyści:

Jacek Szwaj
Mateusz Brzostowski
Data:
26/5/2024
Czas trwania: około
65
min
Cena biletu:
85
Dlaczego warto zapisać się na newsletter? Poinformujemy Cię o nowościach w repertuarze, wydarzeniach specjalnych i innych aktywnościach realizowanych przez Nie Teatr. Same dobre wiadomości!

Pozostałe wydarzenia

zobacz wszystko
15/6/2024

Polska prapremiera spektaklu „Zaprzysiężone dziewice” – Teatr BaWiMo

Spektakl "Zaprzysiężone dziewice" Teatru BaWiMo przenosi widzów w głąb tradycji i kultury Albanii. Sztuka Michaiła Olega Michajłowa opowiada historię jednego z najbardziej fascynujących i tajemniczych zwyczajów tego regionu - obietnicy, która zobowiązuje do honorowego zachowania, a jednocześnie stanowi wyraz głębokiego szacunku wobec drugiej osoby. Sztukę zobaczymy po raz pierwszy w języku polskim - będzie to polska prapremiera w Nie Teatrze i druga premiera Teatru BaWiMo na naszej scenie.

17/6/2024

Pippi, po prostu Pippi | pokaz finałowy PRO ARTE START

Grupa teatralna, która przez cały rok uczestniczyła w warsztatach BERNART BERNARD BANIA w Nie Teatrze, stoi przed swoim wielkim momentem - finałowym pokazem. Zaprezentują się w sztuce inspirowanej jedną z najsłynniejszych opowieści dla dzieci. Zobaczymy interpretację historii Pippi - tej zadziornej rudowłosej dziewczynki, która nieustannie przekracza granice konwencji i przyzwyczajeń. To będzie opowieść o odkrywaniu własnej odwagi i siły, które kryją się w sercach najmłodszych.

18/6/2024

I jak tu być normalnym... | pokaz finałowy grupy PRO ARTE

18 czerwca na scenie Nie Teatru zobaczymy efekty warsztatów młodzieży, która przez cały rok pod okiem wprawionego prowadzącego i zarazem czynnego aktora Bernarda Bani pracowała nad przygotowaniem spektaklu "I jak tu być normalnym...". To oparta na tekście Petra Zelenki wyjątkowa podróż przez absurdy życia i ludzkiej egzystencji.