27/3/22

godz.

12:30

POPIELUSZKA - spektakl familijny

27/3/22

godz.

12:30

POPIELUSZKA - spektakl familijny

kup bilety

Tu stara tradycja opowiadania baśni łączy się ze współczesnym teatrem, gdzie jest przestrzeń na performens, muzykę, taniec ludowy, a nawet twórczy recykling. Z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru zapraszamy na familijne spotkanie ze starą baśnią, która będzie świetnie spędzonym wspólnym czasem dla najmłodszych, starszych i tych w sile wieku, a muzyka na żywo będzie wspaniałym doznaniem dla wszystkich. Zapraszamy na „Popieluszkę”!

Kto z nas nie zna baśni o Kopciuszku spisanej przez braci Grimm. Niewiele jednak osób wie, że jest również polska wersja tej historii, napisana z ogromnym kunsztem przez Janinę Porazińską. I właśnie baśń „Popieluszka” z tomu „U złotego źródła” stała się inspiracją do stworzenia całkiem nowej, eksperymentalnej formy teatralnej. To widowisko zawierające elementy performansu, tradycyjnego opowiadania baśni, muzyki i tańca ludowego oraz teatru ożywionej formy. „Popieluszka” wibruje śpiewem, tańcem i muzyką wykonywaną na żywo, przez Zbigniewa Rusiłowicza oraz Marka Papaja. Spektakl ubarwiają sceny z wykorzystaniem lalek zrobionych z przedmiotów użytku codziennego. Zaś osią widowiska jest opowieść snuta przez aktorki: Kamilę Papaj oraz Paulinę Karczewską.

Projekt „Popieluszka” odwołuje się do starej tradycji opowiadania baśni, kiedy to całe rodziny zbierały się razem przy świeczce i słuchały opowieści pełnych przygód, a każda z obecnych tam osób znajdowała w niej coś dla siebie. Historie pełne symboli i archetypów oferowały bogactwo znaczeń, zarówno dla starszyzny, jak też dla najmłodszych członków rodu. Wspólne uczestnictwo w tym wydarzeniu pomagało tworzyć więź między pokoleniami i budować tożsamość osobistą na bazie tożsamości społecznej.  

„Pospólne, rodowe pole mamy” – mówi jeden z bohaterów Popieluszki. My zaś, chcąc zadbać o takie rodowe pole, zapraszamy na to widowisko wszystkich, niezależnie od wieku, statusu społecznego i poglądów.

Występują:

Paulina Karczewska

Kamila Papaj          

Marek Papaj          

Zbigniew Rusiłowicz

Spektakl rekomendowany dla dzieci powyżej 5 r. ż.

Artyści:

No items found.
Data:
27/3/2022
Czas trwania: około
60
min
Cena biletu:
30
Dlaczego warto zapisać się na newsletter? Poinformujemy Cię o nowościach w repertuarze, wydarzeniach specjalnych i innych aktywnościach realizowanych przez Nie Teatr. Same dobre wiadomości!

Pozostałe wydarzenia

zobacz wszystko
29/9/2022

Czarne i Białe - spektakl charytatywny | Teatr pod Orzełkiem

To wyjątkowe przedstawienie, na które nie ma biletów. Teatr pod Orzełkiem ofiarował swoją pomoc w zbiórce na pilną operację dla małej, dwuletniej białostoczanki, Marysi Lisiewicz. Podczas wydarzenia zbieramy do puszki, a dochód zostanie w całości przekazany na pomoc Marysi. Zbiórka trwa na wydarzeniach w Nie Teatrze już od 23 września, a spektakl "Czarne i Białe" zagramy 29 września. Bądźcie z nami.

30/9/2022

THE GOOD LIFE - premiera muzyczna

Wraz z Tomaszem Steciukiem – gwiazdą musicalu i dubbingu - zapraszamy na premierę muzyczną w Nie Teatrze. Artysta wykona po polsku największe przeboje amerykańskiego swingu. Towarzyszyć mu będzie trio muzyczne, a w repertuarze znajdą się hity Franka Sinatry, Nat King Cole’a, Tony’ego Bennetta czy Cole’a Portera.

1/10/2022

Trzech Tenorów

Ten koncert to spotkanie z klasyką, jakiego jeszcze w Nie Teatrze nie było. Na scenie pojawią się laureaci międzynarodowych konkursów muzycznych, głosy które rozbrzmiewają na światowych scenach.