29/10/21

godz.

17:30

20:00

Silesian Tango Quintet & Kinga Rataj

29/10/21

godz.

17:30

Silesian Tango Quintet & Kinga Rataj

kup bilety

„Yo Soy Maria de Buenos Aires” to porywający koncert w hołdzie Astorowi Piazolli. Z okazji 100. rocznicy urodzin kompozytora zapraszamy w niezwykle zmysłową i emocjonującą podróż muzyczną.

Wirtuozerski akordeon, polska mistrzyni fado, znakomici muzycy i taniec. Nie Teatr zaprasza na wieczór z argentyńskim tangiem. Wybitny kompozytor Astor Piazolla (1921-1992) zrewolucjonizował narodowy klejnot Argentyny, łącząc tango argentyńskie, jazz i muzykę klasyczną w jedną niepowtarzalną całość - Tango Nuevo, styl który do dziś inspiruje muzyków i słuchaczy na całym świecie. Najpiękniejsze utwory selektywnie złożone w całość, łączą w sobie emocjonujące dźwięki kwintetu instrumentalnego, ekspresję wokalistki wykonującej utwory w oryginalnych językach: hiszpańskim, francuskim, angielskim oraz zmysłowość tancerzy. Wyboru najpopularniejszych kompozycji Astora Piazzolli, ich transkrypcji i aranżacji dokonała Małgorzata Maliszczak, dla upamiętnienia setnej rocznicy urodzin kompozytora oraz 30. rocznicy jego śmierci, przypadającej na rok 2022. Odkryjmy więc dla siebie coś nowego. Zapraszamy do tanga.

Na scenie Nie Teatru wystąpią:

Kinga Rataj - wokal

Silesian Tango Quintet w składzie:

Małgorzata Maliszczak – piano

Jakub Mietła – akordeon

Wojciech Barteczek – skrzypce

Piotr Domagała – gitara

Piotr Górka – kontrabas

Artyści:

Kinga Rataj
Silesian Tango Quintet
Data:
29/10/2021
Czas trwania: około
70
min
Cena biletu
110
Dlaczego warto zapisać się na newsletter? Poinformujemy Cię o nowościach w repertuarze, wydarzeniach specjalnych i innych aktywnościach realizowanych przez Nie Teatr. Same dobre wiadomości!

Pozostałe wydarzenia

zobacz wszystko
Dorota Miśkiewicz - wokalistka jazzowa i Henryk Miśkiewicz - saksofonista jazzowy. Światło reflektora pada na nich z góry. Henryk trzyma saksofon.
8/10/2021

Dorota Miśkiewicz i Henryk Miśkiewicz

Koncert „Nasza Miłość” otworzy uroczyście Nie Teatr. Chcemy, abyście się zakochali w nowym miejscu, a pomoże w tym jedyny w swoim rodzaju rodzinny duet: Dorota Miśkiewicz i Henryk Miśkiewicz.

Aktorka Katarzyna Zielińska - Jaworska. W ustach balon z gumy balonowej. Na głowie kolorowy kaptur.
9/10/2021

Rewolucja balonowa

Co tak naprawdę pamiętamy z lat dziewięćdziesiątych? Kolorowe produkty w sklepach? Mydełko Fa? Koło Fortuny? Stana Tymińskiego? A może po prostu smak gumy balonowej?

Satyryk i stand uper Krzysztof Skiba. Stoi na dachu w czapce z daszkiem. Trzyma za poły kurtki. W tle dźwigi stoczniowe.
10/10/2021

Krzysztof Skiba

Krzysztof Skiba słynie z ciętego języka i zabawnych komentarzy. Stand Up Comedy to forma kabaretowa w sam raz skrojona dla niego.