Boże Narodzenie po Hiszpańsku? Dlaczego nie! Eva, pochodząca z Wenezueli i Alvaro z Hiszpanii, opowiedzą jak wyglądały Święta w ich domach. Czy to prawda, że w Wenezueli kolędy są tańczone, a w Hiszpanii hucznie świętuje się Święto Trzech Króli? Koncert pełen muzyki i uruchamiających wyobraźnię opowieści, a przy okazji mała lekcja hiszpańskiego. Zapraszamy 17 grudnia!
17 grudnia zapraszamy na świąteczny koncert, który łączyć w sobie będzie kilka elementów: różnorodną muzykę, wspólne kolędowanie, opowieści z innych krajów i jeszcze wystarczy miejsca na krótką lekcję hiszpańskiego. Nasi goście z projektu Muzyka Łączy zabiorą Was w muzyczną podróż po krajach iberoamerykańskich. Opowiedzą, jak powstawały kolędy i co mają wspólnego z muzyką klasyczną. Eva pochodząca z Wenezueli i Alvaro z Hiszpanii będą przewodnikami po świątecznych tradycjach, które kultywowali w swoich domach. Razem z nimi poczujemy w świąteczny klimat chwilę przed świętami w Polsce, będzie to wielokulturowe spotkanie, na które zapraszamy bez względu na wiek i zainteresowania. Będzie odkrywczo i wielopokoleniowo.
Zaśpiewają i zagrają:
Alvaro Figuero – aktor, śpiew, ukulele
Alvaro Figuero Torralba - założyciel La NUBE hiszpański dla dzieci, charyzmatyczny nauczyciel hiszpańskiego i aktor. Alvaro jest absolwentem Escuela Nacional de Arte Dramático w Valladolid i po raz pierwszy przyjechał do Warszawy w 2011 roku jako aktor na festiwal teatralny. W Hiszpanii pracował jako aktor w spektaklach dramatycznych i lalkowych. Od 2013 roku Alvaro mieszka na stałe w Warszawie. W tym czasie pracował w przedszkolach i szkołach międzynarodowych. W 2018 roku założył własną szkołę- La NUBE - w której koncentruje się w 100% na nauczaniu hiszpańskiego dzieci i młodzieży. Poza nauczaniem Alvaro jest inicjatorem sobotniej szkoły dla dzieci hiszpańskojęzycznych. Alvaro tworzy też materiały edukacyjne dla najmłodszych: komponuje piosenki, gra na instrumentach, nagrywa filmy i prowadzi kanał na Youtube, dzięki któremu dzieli się swoimi materiałami z innymi nauczycielami hiszpańskiego.
Małgorzata Myczkowska - koncertująca skrzypaczka oraz pedagog muzyczny z szerokim doświadczeniem artystycznym i edukacyjnym. Jej pasja do muzyki znalazła wyraz w długotrwałej współpracy z orkiestrami symfonicznymi i kameralnymi. W karierze zawodowej współpracowała z takimi zespołami, jak Zespół Pieśni i Tańca “Mazowsze”, Royal Symphony Orchestra, Filharmonia Uniwersytecka Wrocław, Ricordanza, Santander Orchestra, oraz Festival Orchestra Berlin (koncertująca w Filharmonii Berlińskiej) i innymi. Ukończyła Akademię Muzyczną im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu, a także Royal Conservatory w Brukseli. Przez lata swoje umiejętności doskonaliła pod okiem takich pedagogów jak: Viktor Kuznetsov, Eric Robberecht, Gordan Nikolic, Stephan Picard, Roland Greutter, Barbara Doll, Bartosz Bryła, Krzysztof Bruczkowski, Piotr Tarcholik, Teresa Głąbówna, John Axelrod, Jerzy Maksymiuk, Krzysztof Penderecki, Václav Remeš, oraz Josef Klusoň. Obecnie jako pedagog kształci nowe pokolenia skrzypków, przekazując im zdobytą wiedzę oraz doświadczenie. Jest współzałożycielką kwartetu smyczkowego „Arteria”, z którym koncertowała w Polsce, jak i poza jej granicami (Niemcy, Szwecja, Szwajcaria, Białoruś, Włochy oraz Belgia). W roku 2016 zdobyli I nagrodę w "Val Tidone" Young Talent Competition we Włoszech. Ich praca została doceniona także na innych konkursach w Polsce. Ponadto muzyka rozrywkowa uzupełnia muzyczne doświadczenia Małgorzaty Myczkowskiej. Występowała w nagraniach dla programów TVP m.im. w „The Voice Senior" czy "Jaka to melodia", a także w wielu koncertach transmitowanych. Poza muzyką jest mamą oraz pasjonatką podróży, żeglarstwa i muzyki z płyt winylowych.
oraz Muzyka Łączy w składzie:
Eva Piłat - urodziła się w Caracas w Wenezueli gdzie ukończyła szkołę muzyczną II stopnia. Absolwentka Uniwersytetu Muzycznego im.F.Chopina w Warszawie w klasie fortepianu. Pianistka, akompaniatorka, muzykoterapeutka, pedagog muzyczny, autorka słuchowisk muzycznych dla dzieci. Koncertuje w różnych salach w kraju i za granicą jako solistka i w zespołach muzyki kameralnej. Jest założycielką Evana Studio prowadzącego działalność pedagogiczną i muzykoterapeutyczną. Od 2013 roku prowadzi interaktywne muzyczne wydarzenia (koncerty i warsztaty) dla dzieci i dorosłych tworząc grupę MUZYKA ŁĄCZY .
Anna Martyniuk-Tofiluk – pianistka, aranżer, autorka słuchowisk i książek muzycznych dla dzieci. Absolwentka Uniwersytetu muzycznego im. F . Chopina w Warszawie w klasie fortepianu. Koncertuje w różnych salach w kraju i za granicą. Bierze udział w wielu projektach muzycznych, związanych nie tylko z muzyką klasyczną. Od 2013 roku prowadzi interaktywne muzyczne wydarzenia (koncerty i warsztaty) dla dzieci i dorosłych tworząc grupę MUZYKA ŁĄCZY.
Dlaczego warto zapisać się na newsletter? Poinformujemy Cię o nowościach w repertuarze, wydarzeniach specjalnych i innych aktywnościach realizowanych przez Nie Teatr. Same dobre wiadomości!
Kabaret, spektakl i koncert w jednym. Z tekstami Osieckiej, Przybory, Andrusa, muzyką Pucciniego, Chopina czy Wasowskiego. Trzy wyjątkowe kobiety spełniając swoje zawodowe marzenia zapraszają na nietuzinkowy program muzyczno-kabaretowy, który wykreował w swym kabaretowo-muzycznym uniwersum sam Filip Jaślar z Grupy MoCarta. Tuż przed początkiem kalendarzowej jesieni, zapraszamy na dużą dawkę humoru i pozytywnej energii!
Krzysztof Daukszewicz to śpiewający satyryk jedyny w swoim rodzaju, dlatego nie dziwi nas, że w Białymstoku cieszy się niesłabnącą popularnością – a my z przyjemnością gościmy artystę po raz kolejny na naszej scenie! Satyryk wystąpi w najnowszym programie "Hrabia wrócił", w którym w swoim niebanalnym stylu opisuje i wyśmiewa absurdy, do których dochodzi na co dzień w kraju nad Wisłą.
SIŁA JEST KOBIETĄ 3 | organizator: Fundacja Wysoka Świadomość
3 edycja inspirującego spotkania dla kobiet pod hasłem „Siła jest Kobietą” w Białymstoku. To Mocne Warsztaty, Wspaniałe prelegentki i jeszcze więcej merytorycznych narzędzi, ćwiczeń i informacji, które pozwolą w pełni zmienić świadomość każdej uczestniczki, poprawić komfort życia, poznać własne możliwości jak i odkryć swój potencjał.