22/12/23

godz.

17:30

20:00

ŚWIĄTECZNE MELODIE - Paulina Grochowska, Damian Aleksander, Jacek Szwaj | koncert

22/12/23

godz.

17:30

ŚWIĄTECZNE MELODIE - Paulina Grochowska, Damian Aleksander, Jacek Szwaj | koncert

kup bilety

Będzie to duchowa uczta przybrana w najpiękniejsze melodie, bo te świąteczne. W domach już pachnące choinki, a na naszej scenie pełen liryki i charyzmy wykonawców koncert. Zaśpiewają Paulina Grochowska i Damian Aleksander. Instrumentalnie przestrzeń wypełni pianista Jacek Szwaj. Na dwa dni przed Wigilią „Świąteczne melodie” wprowadzą nas w ten szczególny czas.

Paulina Grochowska urzekła nas swoją charyzmą, siłą głosu i swobodą interpretacji  podczas koncertu „Gdy musical spotyka….musical”, dlatego daliśmy się ponieść wyobraźni i zaprosiliśmy Paulinę wspólnie z Damianem Aleksandrem, by tak jak umieją najlepiej wprowadzili widzów Nie Teatru w świąteczny czas. W przedwigilijny piątek posłuchamy kolęd i pastorałek, na których wychowują się pokolenia, ale zabrzmią też świąteczne przeboje, od lat znajdujące się w kanonie świątecznego repertuaru. Zanuci też pewnie co nieco znakomity pianista, akompaniator i wokalista, Jacek Szwaj.

Paulina Grochowska jest absolwentką Państwowego Studium Wokalno - Aktorskiego im. D. Baduszkowej w Gdyni oraz Akademii Muzycznej im. S. Moniuszki w Gdańsku. Występuje na deskach teatrów muzycznych w całej Polsce jako aktorka musicalowa, dubbingowa oraz trener wokalny. Występowała na festiwalach teatralnych w Gruzji, Holandii oraz Litwie. Koncertowała we Włoszech, Niemczech i Izraelu. Laureatka I miejsca na 52. Studenckim Festiwalu Piosenki w Krakowie. Wystąpiła w 54. Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu. Została półfinalistką międzynarodowego konkursu piosenki International Songwriting Competition 2020.Jest uczestniczką programu „Bitwa tenorów na róże”. Występowała jako wokalistka orkiestry programu „Taniec z Gwiazdami”. Jest także wokalistką studia Accantus, z którym wystąpiła w trasach koncertowych „Accantus Live”. Obecnie pracuje nad własnym materiałem muzycznym.

Damian Aleksander należy do czołówki polskich artystów musicalowych, a rozpoznawalność przyniosły mu role w topowych produkcjach Teatru Muzycznego ROMA, jak „Upiór w operze” czy „Les Miserables”, ale także udział w 2. edycji telewizyjnego show „Idol”. Od tamtego czasu dba o to, by wciąż być na ścieżce zawodowego rozwoju, poszerzać wachlarz ról, ale także realizować autorskie pomysły koncertowe, jak cykl „Musical Melodies”, w którym śpiewa razem z Edytą Krzemień, a akompaniuje im Jacek Szwaj.

Jacek Szwaj - pianista, wokalista i kompozytor. Ukończył z wyróżnieniem studia w Akademii Muzycznej w Poznaniu, w klasie Fortepianu Jazzowego dra hab. Wojciecha Olszewskiego. Na poznańskiej uczelni studiował również Dyrygenturę Chóralną w klasie prof. Marka Gandeckiego. Obecnie jest wykładowcą w Katedrze Jazzu Akademii Muzycznej oraz w POSM II st.im Mieczysława Karłowicza w Poznaniu.
Koncertuje głownie solo oraz z projektem JACEK SZWAJ TRIO, który współtworzy wraz z Damianem Kostką (kontrabas) i Mateuszem Brzostowskim (perkusja). W ubiegłym roku ukazał się autorski album tej formacji - „Envoi”. Jacek Szwaj jest pianistą Hanny Banaszak, współpracuje w różnych projektach ze znakomitymi artystami sceny polskiej i międzynarodowej, między innymi: Leszkiem Możdżerem, Janem A.P. Kaczmarkiem, Krzesimirem Dębskim, Sławkiem Uniatowskim, Kasią Wilk, Chico Freemanem, Marcusem Wyattem, Sią Macuzeni, Vinxem, Krzysztofem Ścierańskim oraz tak znakomitymi artystami sceny musicalowej jak Edyta Krzemień i Damian Aleksander. Współtworzy także projekt jordańskiego wokalisty Humama Ammari

Artyści:

Paulina Grochowska
Damian Aleksander
Jacek Szwaj
Data:
22/12/2023
Czas trwania: około
70
min
Cena biletu:
110
Dlaczego warto zapisać się na newsletter? Poinformujemy Cię o nowościach w repertuarze, wydarzeniach specjalnych i innych aktywnościach realizowanych przez Nie Teatr. Same dobre wiadomości!

Pozostałe wydarzenia

zobacz wszystko
8/12/2023

OSIECKA NA JAZZOWO

Współpracujący z Wolną Grupą Bukowiną Krzysztof Żesławski jest od wielu lat propagatorem twórczości Agnieszki Osieckiej, również jako kierownik muzyczny Festiwalu Twórczości Agnieszki Osieckiej „Bardzo Wielka Woda” we Wrocławiu. Razem z Olkiem Miśkiewiczem i niezwykle charyzmatyczną wokalistką Natalią Lubrano zagrają w Nie Teatrze koncert „Osiecka na jazzowo”.

8/12/2023

Spotkanie autorskie z Michałem Androsiukiem wokół powieści "Pełnia"

„Pełnia” zaczyna się historią miłości w Mińsku, po czym staje się wędrówką w głąb rodzinnego rodowodu, dogłębną analizą kodu genetycznego, próbą usłyszenia i zrozumienia przesłania minionych pokoleń, zapisanego na kręgach ściętych drzew." 8 grudnia zapraszamy na spotkanie z Michałem Androsiukiem, autorem powieści "Pełnia", wydanej w tłumaczeniu na język polski przez Fundację Sąsiedzi.

9/12/2023

KOLACJA NA CZTERY RĘCE - spektakl

„Kolacja na cztery ręce” to historia muzyczno-kulinarnej konfrontacji dwóch najwybitniejszych muzyków baroku: Jana Sebastiana Bacha (Piotr Dąbrowski) i Fryderyka Haendla (Mirosław Zbrojewicz) w formie słodko-gorzko-kwaśnej komedii. Na scenie ucztują mistrzowie, ale to wydarzenie jest także wytrawną teatralną ucztą dla widza.