22/5/22

godz.

19:00

Waldemar Malicki. Klasycznie

22/5/22

godz.

19:00

Waldemar Malicki. Klasycznie

kup bilety

To uczta nie tylko dla wytrawnych melomanów! Najpopularniejszy polski pianista, laureat trzech Fryderyków, współtwórca projektu „Filharmonia Dowcipu” tym razem oferuje publiczności klasyczny repertuar, w którym jest szczerze zakochany, a przy tym niezmienną dawkę humoru. Łączy wirtuozowską potęgę brzmienia fortepianu ze wzruszeniem i intymnością.

Słynny utwór "Carmina Burana" Carla Orffa wymaga obecności 200 wykonawców. Jak jeden fortepian może ich zastąpić? Sztuka muzyczna wymaga brawury i desperackiej wirtuozerii poprzedzonej miesiącami ćwiczeń. W tym przypadku pandemia okazała się dla artysty przydatna…

Waldemar Malicki podczas spotkania zabierze publiczność  w podróż przez porywające fortepianowe fantazje na temat wielkich przebojów muzyki. „Carmina Burana”, „Lacrimosa Mozarta”, „Jezioro łabędzie”, „W grocie króla gór", a nawet „I will survive” i „Lubię wracać” Zbigniewa Wodeckiego w oszałamiających, wirtuozowskich aranżacjach na fortepian i wiolonczelę.  A jedna z piosenek Skaldów nawet szczególnie na wiolonczelę…

Wystąpią:

Waldemar Malicki - fortepian i komentarz

Małgorzata Krzyżanowicz  -  wiolonczela

Artyści:

Waldemar Malicki
Data:
22/5/2022
Czas trwania: około
90
min
Cena biletu:
130
Dlaczego warto zapisać się na newsletter? Poinformujemy Cię o nowościach w repertuarze, wydarzeniach specjalnych i innych aktywnościach realizowanych przez Nie Teatr. Same dobre wiadomości!

Pozostałe wydarzenia

zobacz wszystko
20/5/2022

Osiecka po męsku - Marcin Januszkiewicz

Śpiewa genialnie. W repertuarze Osieckiej prowadzi nas od radości, optymizmu, nawet żartu muzycznego do głęboko refleksyjnych tonów. Nie daje się terroryzować tekstom, a szuka dla nich nowego wyrazu, dzięki czemu czujemy, że to spotkanie z Osiecką jest zupełnie nowe, świeże, dotychczas nieznane. Do świata męskiej wrażliwości, jak to ujął Artur Andrus, zaprasza nas Marcin Januszkiewicz!

21/5/2022

Dziennik przebudzenia - Adam Ferency i Joanna Kosierkiewicz

„Jeden but taki, drugi taki. Jeden zimowy, drugi letni. Oba na szczęście czarne. Oba na zgubę na moich nogach” - jeśli brakuje nam teatralnych uniesień mamy szansę to zmienić za sprawą spektaklu „Dziennik przebudzenia” w reżyserii Adama Ferencego. Scenariusz na motywach „Dziennika” i „Drugiego dziennika” Jerzego Pilcha napisała Magda Kupryjanowicz, na scenie zobaczymy reżysera oraz Joannę Kosierkiewicz.

26/5/2022

Matka Polka Terrorystka - Aneta Todorczuk

Monolog matki Polki to prawdziwa mieszanka wybuchowa: komizm sytuacyjny przeplata się tu z mrożącymi krew w żyłach zwrotami akcji. Wzruszające chwile szczerości kontrastują z błyskotliwymi, pełnymi humoru monologami. Absurdy otaczającej nas rzeczywistości zostają zdemaskowane, a nieoczekiwanym zmianom przestrzeni towarzyszy oryginalna playlista. Wszystko to, by poznać tajemnicę kobiety…A odkrywać ją przed nami będzie pochodząca z Białegostoku aktorka - Aneta Todorczuk.