15/1/22

godz.

17:30

Wariacje enigmatyczne - PREMIERA spektaklu

15/1/22

godz.

17:30

Wariacje enigmatyczne - PREMIERA spektaklu

kup bilety

W willi na wyspie Rosvannoy położonej na Morzu Norweskim, pod kręgiem polarnym, tuż przed nastaniem sześciomiesięcznej pory nocnej, spotykają się dwaj mężczyźni. Piotr Dąbrowski i Piotr Cyrwus premierowo i koncertowo zagrają bohaterów sztuki Erica-Emmanuela Schmitta!

Przed nami pełne emocji spotkanie Abela Znorko - wybitnego pisarza, noblisty i odwiedzjącego go dziennikarza - Erika Larssena. Będziemy świadkami wspaniałej gry aktorskiej, emocjonującego pojedynku dwóch twardzieli, którzy okazują się jednak wrażliwcami, kiedy między nich wkracza kobieta. Zaskakujące zwroty akcji, napięcie graniczące z przemocą powodują, że nad sztuką unosi się wątek sensacyjny.

"Wariacje enigmatyczne"

Autor: Eric Emmanuel-Schmitt

Przekład: Barbara Grzegorzewska

Reżyseria: Piotr Dąbrowski

Występują:

  • Piotr Cyrwus jako Eric Larssen
  • Piotr Dąbrowski jako Abel Znorko

Eric-Emmanuel Schmitt o swojej sztuce:

Wariacje enigmatyczne" to niewątpliwie najbardziej autobiograficzna z moich sztuk. Tak jak Abel. poznałem zdradę, cierpiałem długotrwałe kłamstwa, osamotnienie. aż wreszcie znalazłem schronienie w pisaniu. Tak jak Erik, poznałem miłość prostą, skromną, codzienną, która towarzyszy ukochanej osobie w chorobie aż do śmierci. Tak jak obaj doświadczyłem -znosiłem - grę masek. zastępowanie tożsamości, miłość, która niekoniecznie idzie w parze z apetytem seksualnym, ten niepokój, tę utratę siebie, która pozwala, w końcu, znaleźć więcej niż samego siebie. Często użyczałem tym dwóm postaciom moich labiryntów uczuciowych.

Fot. profilowe Piotra Cyrwusa - Szymon Szcześniak

Artyści:

Piotr Dąbrowski
Piotr Cyrwus
Data:
15/1/2022
Czas trwania: około
80
min
Cena biletu
100
Dlaczego warto zapisać się na newsletter? Poinformujemy Cię o nowościach w repertuarze, wydarzeniach specjalnych i innych aktywnościach realizowanych przez Nie Teatr. Same dobre wiadomości!

Pozostałe wydarzenia

zobacz wszystko
21/1/2022

Czesław Jakubiec - KOMIK W OPERZE

Jego występy to zaskakujące połączenie muzyki klasycznej i humoru. Śpiewająco operuje żartem, swobodnie nawiązuje bezpośredni kontakt z widzami i sprawia, że każdy z nich staje się integralną częścią występu. Czesław Jakubiec Solo – to forma „One Man Show” z udziałem pianisty jako akompaniatora, w której z pozoru mało dostępna i zabawna klasyka staje się nieprzebranym źródłem rozrywki.

22/1/2022

RAPORT PANIKA - spektakl

"Raport Panika" to spektakl z elementami stand-upu, performance'u i wideo artu, oparty na motywach "Dziennika panicznego" Rolanda Topora i tekstach własnych artysty. Artysta to Arti Grabowski, doktor habilitowany sztuki, malarz, performer, aktor i reżyser teatralny. Nie cacka się z widzem. Zabija czujność przygodną interakcją, swobodnym stylem narracji, a potem niepostrzeżenie i z premedytacją wprowadza w zakłopotanie i co tu kryć, często zawstydza.

Karol Kopiec- standuper - ubrany w dżinsową koszulę mówi do mikrofonu na tle czerwonej teatralnej kurtyny. Mikrofon w prawej ręce, lewa ręka uniesiona, zgięta w łokciu dłonią skierowana do widza.
23/1/2022

Karol Kopiec AUTODIAGNOZA stand-up

Najnowszy program Karola Kopca nosi tytuł Autodiagnoza i bynajmniej nie będzie to stand-up o warsztatach samochodowych. Będzie to próba odnalezienia siebie w tych jakże ciekawych czasach. Czasach, które odarły nas ze złudzeń. O sobie, o świecie i o wartościach jakie wyznajemy. No i będzie też o remontach, gołębiach i nachosach.