26/3/22

godz.

17:30

WARIACJE ENIGMATYCZNE - spektakl

26/3/22

godz.

17:30

WARIACJE ENIGMATYCZNE - spektakl

kup bilety

W willi na wyspie Rosvannoy położonej na Morzu Norweskim, pod kręgiem polarnym, tuż przed nastaniem sześciomiesięcznej pory nocnej, spotykają się dwaj mężczyźni. Piotr Dąbrowski i Piotr Cyrwus koncertowo grają bohaterów sztuki Erica-Emmanuela Schmitta, którym w tle towarzyszy znamienny utwór - "Wariacje enigmatyczne" Edwarda Elgara. A emocje nie opadają ani na moment.

Przed nami pełne emocji spotkanie Abela Znorko - wybitnego pisarza, noblisty i odwiedzjącego go dziennikarza - Erika Larssena. Będziemy świadkami wspaniałej gry aktorskiej, emocjonującego pojedynku dwóch twardzieli, którzy okazują się jednak wrażliwcami, kiedy między nich wkracza kobieta. Zaskakujące zwroty akcji, napięcie graniczące z przemocą powodują, że nad sztuką unosi się wątek sensacyjny.

"Wariacje enigmatyczne"

Autor: Eric Emmanuel-Schmitt

Przekład: Barbara Grzegorzewska

Reżyseria: Piotr Dąbrowski

Występują:

  • Piotr Cyrwus jako Eric Larssen
  • Piotr Dąbrowski jako Abel Znorko

Premiera: 15 stycznia 2022, Nie Teatr

Eric-Emmanuel Schmitt o swojej sztuce:

Wariacje enigmatyczne" to niewątpliwie najbardziej autobiograficzna z moich sztuk. Tak jak Abel. poznałem zdradę, cierpiałem długotrwałe kłamstwa, osamotnienie. aż wreszcie znalazłem schronienie w pisaniu. Tak jak Erik, poznałem miłość prostą, skromną, codzienną, która towarzyszy ukochanej osobie w chorobie aż do śmierci. Tak jak obaj doświadczyłem -znosiłem - grę masek. zastępowanie tożsamości, miłość, która niekoniecznie idzie w parze z apetytem seksualnym, ten niepokój, tę utratę siebie, która pozwala, w końcu, znaleźć więcej niż samego siebie. Często użyczałem tym dwóm postaciom moich labiryntów uczuciowych.

fot. Krzysztof Karpiński

Artyści:

Piotr Cyrwus
Piotr Dąbrowski
Data:
26/3/2022
Czas trwania: około
80
min
Cena biletu:
85
Dlaczego warto zapisać się na newsletter? Poinformujemy Cię o nowościach w repertuarze, wydarzeniach specjalnych i innych aktywnościach realizowanych przez Nie Teatr. Same dobre wiadomości!

Pozostałe wydarzenia

zobacz wszystko
29/9/2022

Czarne i Białe - spektakl charytatywny | Teatr pod Orzełkiem

To wyjątkowe przedstawienie, na które nie ma biletów. Teatr pod Orzełkiem ofiarował swoją pomoc w zbiórce na pilną operację dla małej, dwuletniej białostoczanki, Marysi Lisiewicz. Podczas wydarzenia zbieramy do puszki, a dochód zostanie w całości przekazany na pomoc Marysi. Zbiórka trwa na wydarzeniach w Nie Teatrze już od 23 września, a spektakl "Czarne i Białe" zagramy 29 września. Bądźcie z nami.

30/9/2022

THE GOOD LIFE - premiera muzyczna

Wraz z Tomaszem Steciukiem – gwiazdą musicalu i dubbingu - zapraszamy na premierę muzyczną w Nie Teatrze. Artysta wykona po polsku największe przeboje amerykańskiego swingu. Towarzyszyć mu będzie trio muzyczne, a w repertuarze znajdą się hity Franka Sinatry, Nat King Cole’a, Tony’ego Bennetta czy Cole’a Portera.

1/10/2022

Trzech Tenorów

Ten koncert to spotkanie z klasyką, jakiego jeszcze w Nie Teatrze nie było. Na scenie pojawią się laureaci międzynarodowych konkursów muzycznych, głosy które rozbrzmiewają na światowych scenach.