14/10/23

godz.

19:00

WARIACJE ENIGMATYCZNE - spektakl

14/10/23

godz.

19:00

WARIACJE ENIGMATYCZNE - spektakl

kup bilety

W willi na wyspie Rosvannoy położonej na Morzu Norweskim, pod kręgiem polarnym, tuż przed nastaniem sześciomiesięcznej pory nocnej, spotykają się dwaj mężczyźni. Piotr Cyrwus i Piotr Dąbrowski koncertowo grają bohaterów sztuki Erica-Emmanuela Schmitta, którym w tle towarzyszy znamienny utwór - "Wariacje enigmatyczne" Edwarda Elgara. A emocje nie opadają ani na moment.

Przed nami pełne emocji spotkanie Abela Znorko - wybitnego pisarza, noblisty i odwiedzjącego go dziennikarza - Erika Larssena. Będziemy świadkami wspaniałej gry aktorskiej, emocjonującego pojedynku dwóch twardzieli, którzy okazują się jednak wrażliwcami, kiedy między nich wkracza kobieta. Zaskakujące zwroty akcji, napięcie graniczące z przemocą powodują, że nad sztuką unosi się wątek sensacyjny.

"Wariacje enigmatyczne"

Autor: Eric Emmanuel-Schmitt

Przekład: Barbara Grzegorzewska

Reżyseria: Piotr Dąbrowski

Występują:

  • Piotr Cyrwus jako Eric Larssen
  • Piotr Dąbrowski jako Abel Znorko

Premiera: 15 stycznia 2022, Nie Teatr

Eric-Emmanuel Schmitt o swojej sztuce:

Wariacje enigmatyczne" to niewątpliwie najbardziej autobiograficzna z moich sztuk. Tak jak Abel. poznałem zdradę, cierpiałem długotrwałe kłamstwa, osamotnienie. aż wreszcie znalazłem schronienie w pisaniu. Tak jak Erik, poznałem miłość prostą, skromną, codzienną, która towarzyszy ukochanej osobie w chorobie aż do śmierci. Tak jak obaj doświadczyłem -znosiłem - grę masek. zastępowanie tożsamości, miłość, która niekoniecznie idzie w parze z apetytem seksualnym, ten niepokój, tę utratę siebie, która pozwala, w końcu, znaleźć więcej niż samego siebie. Często użyczałem tym dwóm postaciom moich labiryntów uczuciowych.

fot. Krzysztof Karpiński

Artyści:

Piotr Cyrwus
Piotr Dąbrowski
Data:
14/10/2023
Czas trwania: około
80
min
Cena biletu:
85
Dlaczego warto zapisać się na newsletter? Poinformujemy Cię o nowościach w repertuarze, wydarzeniach specjalnych i innych aktywnościach realizowanych przez Nie Teatr. Same dobre wiadomości!

Pozostałe wydarzenia

zobacz wszystko
23/9/2023

Audiencja III czyli Raj Eskimosów - spektakl | Marcel Wiercichowski i Katarzyna Michalska

"Piszę sztuki dla marzycieli(...)" - mawiał autor "Raju Eskimosów", jeden z najbardziej odkrywczych współczesnych dramaturgów polskich. „ Audiencja III czyli Raj Eskimosów” powstała w 1964 roku, ale w dowcipny sposób zderza ludzi i sytuację, co czyni ją ponadczasową. Na scenie zobaczymy Marcela Wiercichowskiego, który uwiódł nas swoją rolą w spektaklu „El Credito” oraz Katarzynę Michalską, która spotka się z nami po raz pierwszy. Oboje po mistrzowsku opanowali technikę improwizacji, która obecna będzie w grze aktorskiej i muzycznej tej dwójki aktorów.

24/9/2023

KRZYSZTOF DAUKSZEWICZ

Krzysztof Daukszewicz stale aktualizuje zasób swoich piosenek i dowcipów, a ma ich pewnie setki. Satyryk opisuje i wyśmiewa od dziesięcioleci absurdy, do których dochodzi na co dzień w kraju nad Wisłą. Podczas wydarzenia artyście towarzyszyć będzie pianista Mieczysław Grochowski.

29/9/2023

MARTYNA JAKUBOWICZ - koncert "Dobrze"

Z okazji 40-lecia wydania debiutanckiej płyty „Maquillage” Martyna Jakubowicz wyrusza w trasę „Dobrze”. Jak to dobrze, że odwiedzi nas w Nie Teatrze! Intymna atmosfera i subiektywny wybór utworów wydanych dotychczas na 15 płytach sprawią, że w towarzystwie artystki i zaproszonych przez nią muzyków poczujemy się wyjątkowo.