19/6/24

godz.

19:00

Wiza do Wuja Sama | pokaz finałowy grupy PRO ARTE PLUS

19/6/24

godz.

19:00

Wiza do Wuja Sama | pokaz finałowy grupy PRO ARTE PLUS

kup bilety

Grupa Teatralna PRO ARTE PLUS, która w ramach warsztatów teatralnych cały rok spędziła pod czujnym okiem aktora Teatru Dramatycznego im. A. Węgierki, Bernarda Bani, zaprezentuje widzom efekty swojej pracy, czyli spektakl "Wiza do Wuja Sama" na podstawie sztuki Janusza Głowackiego.

„…Mateczko! Mateczko! …Mateczka przecież wie, że ja mam dwie lewe nogi i do tańca klasycznego się pod żadnym względem nie nadaję. Ale ojciec się uparł, a jak się uprze, to mateczka go zna. Ale na szczęście z Bożą pomocą, znowu zaczął pić, nie zapłacił i mnie wyrzucili. Ojciec to ukrywa przede mną po pierwsze, bo się wstydzi, a po drugie, bo się boi, żebym się nie zabiła… Aaa… No... och żesz, znowu zapomniałam o wizie, bo przecież jest prośba z tymi wizami, których nam odmówili. A wujaszek nas zaprasza na Brooklyn. Więc, żeby mateczka wymodliła, bo jej łatwiej. Ale to już w następnym baloniku…”

 

Czy marzenia się spełniają? Tak, w amerykańskich filmach… Gorzki komediodramat na podstawie sztuki Janusza Głowackiego, z którym zmierzą się uczestnicy najstarszej grupy BERNART BERNARD BANIA.

OBSADA

Wiera:

Urszula Dobrogowska

Natalia Powichrowska

Daria Wyszyńska

Tania:

Julia Gudewicz

Nika Pawłowska

Ines Sznurkowska

Katia:

Agnieszka Klimaszewska

Amelia Łuksza

Gabriela Perkowska

Generał, Iwan Pietrowicz Pietrow:

Mikołaj Ulinowicz

Babuszka:

Antonina Woroniecka

Kola, Sonia Oniszczenko:

Aleksandra Jurgilewicz

John Freeman, Kostia, Stiopa:

Bartłomiej Wieliczko

Jurij Aleksiejewicz, Misza:

Maciej Sawwa

Spektakl przeznaczony dla widzów od 15 roku życia.

Artyści:

BernArt Bernard Bania
Data:
19/6/2024
Czas trwania: około
70
min
Cena biletu:
30
Dlaczego warto zapisać się na newsletter? Poinformujemy Cię o nowościach w repertuarze, wydarzeniach specjalnych i innych aktywnościach realizowanych przez Nie Teatr. Same dobre wiadomości!

Pozostałe wydarzenia

zobacz wszystko
15/6/2024

Polska prapremiera spektaklu „Zaprzysiężone dziewice” – Teatr BaWiMo

Spektakl "Zaprzysiężone dziewice" Teatru BaWiMo przenosi widzów w głąb tradycji i kultury Albanii. Sztuka Michaiła Olega Michajłowa opowiada historię jednego z najbardziej fascynujących i tajemniczych zwyczajów tego regionu - obietnicy, która zobowiązuje do honorowego zachowania, a jednocześnie stanowi wyraz głębokiego szacunku wobec drugiej osoby. Sztukę zobaczymy po raz pierwszy w języku polskim - będzie to polska prapremiera w Nie Teatrze i druga premiera Teatru BaWiMo na naszej scenie.

17/6/2024

Pippi, po prostu Pippi | pokaz finałowy PRO ARTE START

Grupa teatralna, która przez cały rok uczestniczyła w warsztatach BERNART BERNARD BANIA w Nie Teatrze, stoi przed swoim wielkim momentem - finałowym pokazem. Zaprezentują się w sztuce inspirowanej jedną z najsłynniejszych opowieści dla dzieci. Zobaczymy interpretację historii Pippi - tej zadziornej rudowłosej dziewczynki, która nieustannie przekracza granice konwencji i przyzwyczajeń. To będzie opowieść o odkrywaniu własnej odwagi i siły, które kryją się w sercach najmłodszych.

18/6/2024

I jak tu być normalnym... | pokaz finałowy grupy PRO ARTE

18 czerwca na scenie Nie Teatru zobaczymy efekty warsztatów młodzieży, która przez cały rok pod okiem wprawionego prowadzącego i zarazem czynnego aktora Bernarda Bani pracowała nad przygotowaniem spektaklu "I jak tu być normalnym...". To oparta na tekście Petra Zelenki wyjątkowa podróż przez absurdy życia i ludzkiej egzystencji.