30/12/23

godz.

19:00

ZAKLĘTE W STRUNACH - Natalia Niemen&Michał Zator

30/12/23

godz.

19:00

ZAKLĘTE W STRUNACH - Natalia Niemen&Michał Zator

kup bilety

Końcówka roku w Nie Teatrze będzie magiczna, a to za sprawą wokalistki i altowiolistki Natalii Niemen oraz harfisty Michała Zatora. Oboje nie kryją miłości do muzyki celtyckiej. „Zaklęte w Strunach” to ich wspólny program, a zarazem podróż do zielonych krain niczym z serialu „Outlander”.

„Zaklęte w Strunach” to nowy, oryginalny projekt wokalistki i altowiolistki Natalii Niemen i harfisty Michała Zatora. Artyści zapraszają publiczność w podróż do ukochanych przez siebie magicznych krain muzyki celtyckiej, m.in. angielskiej, szkockiej czy irlandzkiej, zarówno tej tradycyjnej, jak i współczesnej. Podczas koncertu duet zaprezentuje utwory z repertuaru m.in. Petera Gabriela, Clannad, Loreeny McKennitt czy Josha Grobana. Nie zabraknie także słynnego utworu tytułowego z serialu Outlander – The Sky Boat Song.

Natalia Niemen - piosenkarka, altowiolistka, plastyczka, autorka muzyki i tekstów. Z muzyką związana jest od najmłodszych lat. Jest absolwentką warszawskiej szkoły muzycznej II stopnia im. Karola Szymanowskiego w klasie altówki. Zarówno w tworzeniu muzyki, jak i w wyrazie wokalnym artystka inspiruje się źródłowym rhytm’n’bluesem, rock’n’rollem, ekspresją pieśniarzy flamenco, ale także chorałem gregoriańskim i muzyką cerkiewną. Osobowość i głos artystki należą do jednych z najbardziej charakterystycznych i nietuzinkowych dzisiejszej muzyki polskiej.

Michał Zator -najprawdopodobniej jedyny harfista w Polsce i jeden z niewielu na świecie, który wykonuje na harfie autorski repertuar akompaniując sobie do śpiewu. W swoim repertuarze posiada pozycje klasyczne, jak i własne inspirowane muzyką celtycką i literaturą fantasy. W pracy pomaga mu rzetelne wykształcenie, które otrzymał na Akademii Muzycznej w Poznaniu. Spotkanie z muzycznym światem, o którym opowiada zaliczyć trzeba na pewno do przeżyć wyjątkowych i niezapomnianych.

Fot. do wydarzenia: Szafarnia-Mateusz Otremba

Artyści:

Natalia Niemen
Michał Zator
Data:
30/12/2023
Czas trwania: około
60
min
Cena biletu:
110
Dlaczego warto zapisać się na newsletter? Poinformujemy Cię o nowościach w repertuarze, wydarzeniach specjalnych i innych aktywnościach realizowanych przez Nie Teatr. Same dobre wiadomości!

Pozostałe wydarzenia

zobacz wszystko
2/8/2024

Letnie granie: Wieczór z Chaplinem i Orkiestrą Ludwika Sarskiego

Zapraszamy na "Letnie granie" Nie Teatru w odsłonie filmowej! Pierwszy z dwóch zaplanowanych pokazów filmów z muzyką na żywo zainaugurują krótkie metraże z udziałem wybitnego aktora i ikony popkultury Charliego Chaplina. O oprawę muzyczną na żywo w rytmie tanga, swingu, jazzu, z nutką ragtime’u i muzyki klezmerskiej wybranych tytułów z kultowym Charlie Chaplinem zadba nietypowy duet – Orkiestra Ludwika Sarskiego. To będzie wieczór pod gwiazdami i w otoczeniu gwiazd. Przed projekcją muzycy uraczą nas dodatkowo autorskim recitalem.

11/8/2024

Letnie granie: Paris-Varsovie-En Voyage | Przebindowski & Dobrowolski

Tematy filmowe, znane doskonale z francuskiej kinematografii XX wieku, przeplatane piosenkami i melodiami w klimatach jazzu cygańsko - francuskiego manouche, usłyszymy podczas muzycznej podróży z Warszawy do Paryża. Na tarasie Astorii pojawią się wybitni muzycy: Karol Dobrowolski oraz Ygor Przebindowski. Przygotujcie się na prawdziwą ucztę dla duszy, ponieważ usłyszymy niezapomniane przeboje autorstwa wielkich postaci francuskiej muzyki, co gwarantuje wieczór pełen emocji, nostalgii i niezapomnianych melodii, które przeniosą nas w serce Francji, gdzie muzyka snuje opowieści pełne miłości, tęsknoty i pasji.

16/8/2024

GWIAZDY W MROKU - głos przeszłości we współczesnych aranżacjach muzycznych | koncert Shangri-La

Założeniem artystycznym koncertu parateatralnego Shangri-La dla Felicji R. jest popularyzacja historii poprzez muzykę: około rockową, współczesną: rock; ambient; ballad; emotional; big beat. Teksty piosenek oparte są na wierszach Felicji Raszkin Nowak i pochodzą z Tomu wierszy "Gwiazdy w Mroku". Wiersze powstały w niecodziennych warunkach i okolicznościach. Pisane były w kryjówce, na strychu wiejskiej stodoły. W przestrzeni tak małej, iż Felicja mogła tam ledwie siedzieć lub leżeć.