19/3/23

godz.

18:00

ZIELONO MI - koncert Moniki Dryl

19/3/23

godz.

18:00

ZIELONO MI - koncert Moniki Dryl

kup bilety

"Zielono mi" to koncert piosenek czołowych polskich kompozytorów i "poetów" piosenki, Osieckiej, Kofty, Niemena, Gaertner. Zaśpiewa fenomenalna wokalistka, białostoczanka z urodzenia – Monika Dryl!

Recital Moniki Dryl to podróż sentymentalna płynąca na fali pięknych melodii i mądrych tekstów, nie pozbawiona jednakże pazura i pozytywnej energii. O głosie Moniki mówi się, że jest „potężny jak Mount Everest i subtelny jak walijski strumyk". Usłyszymy m. in. „Wielką wodę”, „Kobiety, których nie ma”, „Śpiewam, bo muszę” czy „Dziwny jest ten świat”.

Monice towarzyszyć będą:

Jacek Cichocki - piano

Piotr Filipowicz - bas

Marcin Gańko - saksofon

Marcin Słomiński - perkusja

Monika Dryl - wychowanka Studia Piosenki Jerzego Tomzika w Białymstoku. Ukończyła Akademię Teatralną w Warszawie w 2002 roku. Uczyła się też w Szkole Muzycznej II st. w Warszawie, w klasie śpiewu.

Jest aktorką Teatru Narodowego w Warszawie. W 2001 roku została laureatką III nagrody Przeglądu Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu oraz I nagrody festiwalu Pamiętajmy o Osieckiej
Jest założycielką i wokalistką zespołu Themonika quintet. Wzięła udział w nagraniu płyty Herbaciane Nonsensy w radiowym studiu Trójki im. Agnieszki Osieckiej u boku m.in. Ewy Bem, Grażyny Łobaszewskiej, Anny Serafińskiej, Grzegorza Turnaua, Andrzeja Dąbrowskiego. W 2008 wzięła udział w trzeciej edycji programu Jak oni śpiewają, w którym zajęła 8. miejsce. Jesienią 2015 roku brała udział w czwartej edycji programu rozrywkowego "Twoja twarz brzmi znajomo". Wygrała 2. odcinek programu, w którym wcieliła się we Freddiego Mercury’ego. Po dziewięciu odcinkach dotarła do finału, gdzie zajęła ostatecznie 3. miejsce.

 

fot. Michał Gromada

Artyści:

Monika Dryl
Data:
19/3/2023
Czas trwania: około
65
min
Cena biletu:
80
Dlaczego warto zapisać się na newsletter? Poinformujemy Cię o nowościach w repertuarze, wydarzeniach specjalnych i innych aktywnościach realizowanych przez Nie Teatr. Same dobre wiadomości!

Pozostałe wydarzenia

zobacz wszystko
28/6/2026

JAKA TO ROZKOSZ PISAĆ DO CIEBIE LIST - Anna Romantowska, Wojciech Wysocki, Piotr Kajetan Matczuk | spektakl

Zapraszamy na poruszający wieczór, podczas którego Anna Romantowska i Wojciech Wysocki przywołają niezwykłą relację Wisławy Szymborskiej i Zbigniewa Herberta. To sentymentalna podróż przez ich wieloletnią, pełną czułości i błyskotliwego humoru korespondencję oraz ponadczasową poezję. Całość dopełni wykonywana na żywo muzyka Piotra Kajetana Matczuka, tworząc niezapomniany nastrój literackiej przyjaźni. Partnerem projektu jest Miasto Białystok.

3/7/2026

LETNIE GRANIE | DUSZA PORTUGALII: koncert fado [sold out!]

Poczuj saudade - magiczny splot tęsknoty i miłości w tradycyjnych pieśniach fado. Intymny dialog głosu z wirtuozerską gitarą fingerstyle w sercu lata. Na scenie Kinga Rataj - pierwsza wokalistka fado w Polsce i Janek Pentz - wirtuoz gitary akustycznej. [SOLD OUT!]

10/7/2026

LETNIE GRANIE | AMERICAN GREATS: Dylan / Presley / Cash

Kultowe ballady legend Ameryki w autentycznym brzmieniu gitary i głosu. Muzyczna wyprawa przez bezdroża klasyki z muzycznym włóczykijem - Kubą Kęsym.