23/2/2022 15:48

"Bóg mordu" 5 marca - spektakl także dla widzów z dysfunkcjami wzroku

"Naszą ideą było przygotowanie spektaklu, który gwarantuje łodzianom równy dostęp do możliwości doświadczania teatru i zasobów, jakie oferuje kultura – powiedział Sebastian Nowicki, Fundacji Teatru Scena Poczekalnia, która wyprodukowała "Boga mordu". - To pierwszy raz, kiedy zrealizowaliśmy spektakl przygotowany specjalnie dla osób z dysfunkcją narządu wzroku". A my bardzo się cieszymy, że ta inscenizacja zagości na scenie Nie Teatru, bo naszą misją jest nie tylko różnorodność i otwartość na idee, ale także na potrzeby widzów.

Sztuka Yasminy Rezy powstała w 2006 roku i od tego czasu cieszy się niesłabnącą popularnością teatrów i widzów na całym świecie. Autorka jest chyba jedną z najbardziej uznanych współczesnych dramatopisarek francuskich. Jej sztuka została także przeniesiona na ekran, czego dokonał w 2011 roku Roman Polański. Jodie Foster, Kate Winslet, Christopher Waltza i John C. Reilly w filmie „Rzeź” są niezwykle charakterystyczni, a w pamięci zostaje także niezwykle intensywne zabarwienie komediowe filmu.

„Bóg mordu” to gra nerwów. Spektakl, w którym autorka, Yasmina Reza, obnaża w błyskotliwy sposób ludzkie słabości. To świetny materiał dla aktorów, którym sama autorka daje popalić już na poziomie tekstu, dlatego tak często teatry sięgają po ten dramat i wielu aktorów mierzy się z rolami rodziców, którzy przyszli TYLKO porozmawiać. Fabuła opiera się na spotkaniu i konfrontacji dwóch małżeństw, które chcą wyjaśnić bójkę swoich synów i omówić szczegóły zadośćuczynienia. Wszyscy próbują bardzo taktownie wyjaśnić tę nieprzyjemną sytuację, aby szybko i bezproblemowo wynagrodzić krzywdę i wrócić do swoich obowiązków. Jednak wszyscy bohaterowie uwikłani w rozmowę obnażają swoje problemy i frustracje, co w rezultacie prowadzi nas do nieuchronnej awantury.

Serdecznie zapraszamy wszystkich na ucztę teatralną, w której uczestniczyć możemy wspólnie mimo pozornych ograniczeń, które stara się niwelować współczesny teatr. "Bóg mordu" to świetna rozrywka i kawał dobrego teatru dla wymagającego widza.

Więcej szczegółów w zakładce Repertuar.

Inne aktualności

zobacz wszystkie
6/6/2024 12:17

Co robimy latem? GRAMY! Przed nami Letnie granie vol. 3

W samym sercu miasta, na tarasie Astorii, już po raz trzeci gra letnia scena Nie Teatru! W klimatycznych okolicznościach zachodu słońca będziemy przenosić się w różne muzyczne światy. Nie zabraknie dobrego folku, alternatywnych brzmień, popu w najlepszym wydaniu, a będzie też... filmowo.

Czytaj więcej
22/3/2024 16:29

Międzynarodowy Dzień Teatru - zapraszamy do wspólnego świętowania 27 marca

Nie Teatr to miejsce nieszablonowe i nieoczywiste. W naszym repertuarze odnajdziecie różne formy sceniczne i muzyczne, ale to zawsze emocje i oczekiwania naszych widzów są dla nas najważniejsze. I choć Nie Teatr skutecznie wymyka się standardowej definicji teatru, to zawsze z nieskrywaną radością obchodzimy Międzynarodowy Dzień Teatru!

Czytaj więcej
18/3/2024 12:43

Zmiana lokalizacji kasy Nie Teatru

Kasa oraz biuro Nie Teatru zostały przeniesione na 1. piętro budynku Astoria Business&Leisure  – jeszcze bliżej Nie Teatru!

Czytaj więcej