23/2/2022 15:48

"Bóg mordu" 5 marca - spektakl także dla widzów z dysfunkcjami wzroku

"Naszą ideą było przygotowanie spektaklu, który gwarantuje łodzianom równy dostęp do możliwości doświadczania teatru i zasobów, jakie oferuje kultura – powiedział Sebastian Nowicki, Fundacji Teatru Scena Poczekalnia, która wyprodukowała "Boga mordu". - To pierwszy raz, kiedy zrealizowaliśmy spektakl przygotowany specjalnie dla osób z dysfunkcją narządu wzroku". A my bardzo się cieszymy, że ta inscenizacja zagości na scenie Nie Teatru, bo naszą misją jest nie tylko różnorodność i otwartość na idee, ale także na potrzeby widzów.

Sztuka Yasminy Rezy powstała w 2006 roku i od tego czasu cieszy się niesłabnącą popularnością teatrów i widzów na całym świecie. Autorka jest chyba jedną z najbardziej uznanych współczesnych dramatopisarek francuskich. Jej sztuka została także przeniesiona na ekran, czego dokonał w 2011 roku Roman Polański. Jodie Foster, Kate Winslet, Christopher Waltza i John C. Reilly w filmie „Rzeź” są niezwykle charakterystyczni, a w pamięci zostaje także niezwykle intensywne zabarwienie komediowe filmu.

„Bóg mordu” to gra nerwów. Spektakl, w którym autorka, Yasmina Reza, obnaża w błyskotliwy sposób ludzkie słabości. To świetny materiał dla aktorów, którym sama autorka daje popalić już na poziomie tekstu, dlatego tak często teatry sięgają po ten dramat i wielu aktorów mierzy się z rolami rodziców, którzy przyszli TYLKO porozmawiać. Fabuła opiera się na spotkaniu i konfrontacji dwóch małżeństw, które chcą wyjaśnić bójkę swoich synów i omówić szczegóły zadośćuczynienia. Wszyscy próbują bardzo taktownie wyjaśnić tę nieprzyjemną sytuację, aby szybko i bezproblemowo wynagrodzić krzywdę i wrócić do swoich obowiązków. Jednak wszyscy bohaterowie uwikłani w rozmowę obnażają swoje problemy i frustracje, co w rezultacie prowadzi nas do nieuchronnej awantury.

Serdecznie zapraszamy wszystkich na ucztę teatralną, w której uczestniczyć możemy wspólnie mimo pozornych ograniczeń, które stara się niwelować współczesny teatr. "Bóg mordu" to świetna rozrywka i kawał dobrego teatru dla wymagającego widza.

Więcej szczegółów w zakładce Repertuar.

Inne aktualności

zobacz wszystkie
19/1/2024 15:29

"Zimowe Teatralia 2024" w Nie Teatrze - ostatnie miejsca

Od 22 do 26 stycznia wraz z Bernardem Banią zapraszamy wszystkich, którzy chcą przeżyć niezapomnianą teatralną przygodę podczas ferii. Na warsztaty zostało już kilka ostatnich miejsc.

Czytaj więcej
15/12/2023 13:30

Show karnawałowe i koktajl w paryskim stylu!

10 lutego zabieramy Was prosto do Moulin Rouge. Słynna paryska mekka rewii, kabaretu i burleski znajdzie swoje odzwierciedlenie na scenie Nie Teatru, a Show Burlesque Dance & Live Band zostaną z nami dłużej, by bawić nas podczas muzycznego koktajlu.

Czytaj więcej
19/10/2023 11:38

II DNI CZESKIE w Nie Teatrze!

Koncert czeskiej artystki Martiny Trchovej, spektakl "Nazywam się Szwejk. Józef Szwejk", oryginalne spektakle dla dzieci i spotkania wokół sztuki, wystawy, degustacje, wieczory tematyczne, kino, literatura, spotkanie z Teresą Drozdą, a na zakończenie czeski hit kinowy "Właściciele". Od 27 do 29 października czeska kultura znów zagości w Nie Teatrze!

Czytaj więcej