23/2/2022 15:48

"Bóg mordu" 5 marca - spektakl także dla widzów z dysfunkcjami wzroku

"Naszą ideą było przygotowanie spektaklu, który gwarantuje łodzianom równy dostęp do możliwości doświadczania teatru i zasobów, jakie oferuje kultura – powiedział Sebastian Nowicki, Fundacji Teatru Scena Poczekalnia, która wyprodukowała "Boga mordu". - To pierwszy raz, kiedy zrealizowaliśmy spektakl przygotowany specjalnie dla osób z dysfunkcją narządu wzroku". A my bardzo się cieszymy, że ta inscenizacja zagości na scenie Nie Teatru, bo naszą misją jest nie tylko różnorodność i otwartość na idee, ale także na potrzeby widzów.

Sztuka Yasminy Rezy powstała w 2006 roku i od tego czasu cieszy się niesłabnącą popularnością teatrów i widzów na całym świecie. Autorka jest chyba jedną z najbardziej uznanych współczesnych dramatopisarek francuskich. Jej sztuka została także przeniesiona na ekran, czego dokonał w 2011 roku Roman Polański. Jodie Foster, Kate Winslet, Christopher Waltza i John C. Reilly w filmie „Rzeź” są niezwykle charakterystyczni, a w pamięci zostaje także niezwykle intensywne zabarwienie komediowe filmu.

„Bóg mordu” to gra nerwów. Spektakl, w którym autorka, Yasmina Reza, obnaża w błyskotliwy sposób ludzkie słabości. To świetny materiał dla aktorów, którym sama autorka daje popalić już na poziomie tekstu, dlatego tak często teatry sięgają po ten dramat i wielu aktorów mierzy się z rolami rodziców, którzy przyszli TYLKO porozmawiać. Fabuła opiera się na spotkaniu i konfrontacji dwóch małżeństw, które chcą wyjaśnić bójkę swoich synów i omówić szczegóły zadośćuczynienia. Wszyscy próbują bardzo taktownie wyjaśnić tę nieprzyjemną sytuację, aby szybko i bezproblemowo wynagrodzić krzywdę i wrócić do swoich obowiązków. Jednak wszyscy bohaterowie uwikłani w rozmowę obnażają swoje problemy i frustracje, co w rezultacie prowadzi nas do nieuchronnej awantury.

Serdecznie zapraszamy wszystkich na ucztę teatralną, w której uczestniczyć możemy wspólnie mimo pozornych ograniczeń, które stara się niwelować współczesny teatr. "Bóg mordu" to świetna rozrywka i kawał dobrego teatru dla wymagającego widza.

Więcej szczegółów w zakładce Repertuar.

Inne aktualności

zobacz wszystkie
8/12/2022 23:36

ISTOTNE PRZEMIANY - wystawa malarstwa i grafik Władysława Zalenskiego

Istotne wydarzenia w świecie znajdują odzwierciedlenie na płótnach artystów. Można zaryzykować stwierdzenie, że obecnie większość dzieł sztuki współczesnej ma (powinno) mieć społeczny charakter. Zaangażowani w twórczość ludzie nie mogą nie reagować na wydarzenia społeczno-polityczne. Białoruski artysta Władysław Zalenski nie jest wyjątkiem.

Czytaj więcej
16/11/2022 15:28

JA FRIDA - twórczy warsztat plastyczny po spektaklu FRIDA LA VIDA!

Postać Fridy Kahlo inspiruje – z punktu widzenia jej twórczości, jak i biografii. Spektakl FRIDA LA VIDA! Teatru Fraktal zainspirował z kolei nas, by przedłużyć spotkanie z Fridą, przejrzeć się w jej historii, a używając wyobraźni, sięgając do własnych emocji wspólnie stworzyć osobisty i zarazem zbiorowy portret Fridy Kahlo.

Czytaj więcej
20/10/2022 13:21

"Między nami" - wernisaż prac Marty Pawełko

Do 6 listopada w Nie Teatrze będzie można oglądać prace Marty Pawełko i dowiedzieć się, co się dzieje między bohaterami jej obrazów, a może po prostu "między nami". Wernisaż wystawy już w piatek 21 października o 18:30 w siedzibie Nie Teatru, na 2. piętrze Astoria Business&Leisure.

Czytaj więcej