23/2/2022 15:48

"Bóg mordu" 5 marca - spektakl także dla widzów z dysfunkcjami wzroku

"Naszą ideą było przygotowanie spektaklu, który gwarantuje łodzianom równy dostęp do możliwości doświadczania teatru i zasobów, jakie oferuje kultura – powiedział Sebastian Nowicki, Fundacji Teatru Scena Poczekalnia, która wyprodukowała "Boga mordu". - To pierwszy raz, kiedy zrealizowaliśmy spektakl przygotowany specjalnie dla osób z dysfunkcją narządu wzroku". A my bardzo się cieszymy, że ta inscenizacja zagości na scenie Nie Teatru, bo naszą misją jest nie tylko różnorodność i otwartość na idee, ale także na potrzeby widzów.

Sztuka Yasminy Rezy powstała w 2006 roku i od tego czasu cieszy się niesłabnącą popularnością teatrów i widzów na całym świecie. Autorka jest chyba jedną z najbardziej uznanych współczesnych dramatopisarek francuskich. Jej sztuka została także przeniesiona na ekran, czego dokonał w 2011 roku Roman Polański. Jodie Foster, Kate Winslet, Christopher Waltza i John C. Reilly w filmie „Rzeź” są niezwykle charakterystyczni, a w pamięci zostaje także niezwykle intensywne zabarwienie komediowe filmu.

„Bóg mordu” to gra nerwów. Spektakl, w którym autorka, Yasmina Reza, obnaża w błyskotliwy sposób ludzkie słabości. To świetny materiał dla aktorów, którym sama autorka daje popalić już na poziomie tekstu, dlatego tak często teatry sięgają po ten dramat i wielu aktorów mierzy się z rolami rodziców, którzy przyszli TYLKO porozmawiać. Fabuła opiera się na spotkaniu i konfrontacji dwóch małżeństw, które chcą wyjaśnić bójkę swoich synów i omówić szczegóły zadośćuczynienia. Wszyscy próbują bardzo taktownie wyjaśnić tę nieprzyjemną sytuację, aby szybko i bezproblemowo wynagrodzić krzywdę i wrócić do swoich obowiązków. Jednak wszyscy bohaterowie uwikłani w rozmowę obnażają swoje problemy i frustracje, co w rezultacie prowadzi nas do nieuchronnej awantury.

Serdecznie zapraszamy wszystkich na ucztę teatralną, w której uczestniczyć możemy wspólnie mimo pozornych ograniczeń, które stara się niwelować współczesny teatr. "Bóg mordu" to świetna rozrywka i kawał dobrego teatru dla wymagającego widza.

Więcej szczegółów w zakładce Repertuar.

Inne aktualności

zobacz wszystkie
11/8/2022 11:21

TEATR NIE DO BANI - całoroczne warsztaty teatralne dla dorosłych!

TEATR NIE DO BANI! To nasza nowa inicjatywa i nowy sposób na dotknięcie teatru.

To zaproszenie do teatru dla każdego, kto od zawsze marzył, by nie tylko być widzem, a stanąć po drugiej stronie, na scenie. To być może też pomysł, który właśnie w tej chwili zainspiruje Was, by swoją energię, kreatywność i wewnętrzną potrzebę zrealizować w nietypowej grupie, bo w grupie teatralnej.

Czytaj więcej
8/8/2022 12:38

Joga na tarasie - NOWOŚĆ!

Absolutna premiera! NIE TEATR zaprasza na cykl wyjątkowych spotkań na tarasie, tym razem koncerty zamieniamy na sesje jogi z Anią Chomczyk, Joginką w podróży i nauczycielką jogi w Yoga Shala Białystok

Proponujemy sesję wieczorną już 12 sierpnia, a sesję poranną 27 sierpnia. A po relaksacyjno-medytacyjnych zajęciach zapraszamy na porcję pysznej lemoniady

Czytaj więcej
15/7/2022 14:30

LETNIE GRANIE - koncerty na tarasie

Od 29 lipca do 26 sierpnia zapraszamy na cykl niepowtarzalnych koncertów niemal pod chmurką, bo na tarasie Astoria Business&Leisure z udziałem znakomitych artystów, którzy zadbają o artystycznie różnorodny klimat naszych letnich spotkań w tej wyjątkowej lokalizacji. Aby nie czekać na jesień, spotkajmy się w letniej aurze :)

Czytaj więcej