1/4/2022 11:09

WSPÓŁGRAMY - Unia Teatrów Niezależnych na rzecz Ukrainy

Unia Teatrów Niezależnych zrzesza różne teatry. Jednak w obliczu sytuacji, z którą mamy dziś do czynienia, wszystkie stały się bardzo do siebie podobne. Działamy tak samo – każdy pomaga, ale na różne sposoby. Chcielibyśmy, wraz z platformą eBilet.pl, docenić i podkreślić te działania. WSPÓŁGRAMY ze sobą, ale przede wszystkim z Widzami, dzięki którym organizowane przez teatry akcje pomocowe, przynoszą realne skutki. Dziękujemy Wam.

Zachęcamy do zapoznania się z działaniami na rzecz pomocy Ukrainie teatrów UTN. Poniżej znajdziecie informacje dotyczące poszczególnych teatrów.


Teatr Capitol
5 zł od każdego kupionego przez Państwa biletu, trafi na działania prowadzone przez Fundację Dziedzictwo Kresowe. (https://teatrcapitol.pl/serce-dla-ukrainy/)

Teatr Gudejko
Całkowity zysk teatru oraz honoraria za spektakl „Niespodziewany powrót” zagrany 13 marca, przekazaliśmy fundacji Polska Misja Medyczna, z przeznaczeniem na pomoc Ukrainie.
(https://www.facebook.com/gudejkoteatr/posts/2121710637985997)

Teatr IMKA
Organizujemy zbiórki pieniędzy oraz przekazujemy bezpłatne bilety, m.in. dla dzieci z Ukrainy.
(https://www.teatr-imka.pl/pula-bezplatnych-biletow-dla-dzieci-z-ukrainy/)

Fundacja Kamila Maćkowiaka
Całkowity dochód z dwóch spektakli przekazaliśmy do do Punktu Pomocy Humanitarnej przy ul. Piotrkowskiej 87.
(https://www.fundacjamackowiaka.org/teatr-dla-ukrainy/)

Teatr MY
W foyer miejsc, w których gramy nasze spektakle w Polsce, zbierane są pieniądze do puszek. Ponadto przeznaczyliśmy dary w postaci ubrań, kosmetyków, środków czystości, maseczek, baterii, herbat, koców, ręczników i papieru toaletowego na zbiórkę do Centrum Kultury w Wilanowie.

Nie Teatr
Współorganizowaliśmy kiermasz „SERCEM Z UKRAINĄ. Białostocki kiermasz – na pomoc Ukrainie”, mający na celu utworzenie domu pomocy dla uchodźców na Podlasiu oraz realizowanie bieżących potrzeb Fundacji Dialog związanych z pomocą uchodźcom z Ukrainy. Ponadto 10% ze sprzedaży marcowych spektakli trafi na konto fundacji działającej na rzecz pomocy Ukrainie.
(https://www.nieteatr.pl/aktualnosci/sercem-z-ukraina-bialostocki-kiermasz-na-pomoc-ukrainie-w-niedziele-13-marca)

Scena Relax
Razem z Fundacją Po Oparzeniu, zbieramy środki na zakup opatrunków hydrożelowych i hemostatycznych. W zależności od wydarzenia, przeznaczamy na ten cel środki ze sprzedaży programów lub złotówki od biletów.
(https://www.facebook.com/scenarelax/posts/478921487059828)

Teatr WARSawy
Organizujemy zbiórki do puszek podczas spektakli. Od zeszłego roku gramy także spektakle z napisami w języku ukraińskim.

Teatr Scena 96
Razem z Warszawskim Towarzystwem Muzycznym im. Stanisława Moniuszki zorganizowaliśmy zbiórki najpotrzebniejszych rzeczy dla najmłodszych uchodźców i ich rodziców.
(https://www.facebook.com/teatrscena96/posts/3147811852146121)

spektaklove (TITO Productions)
1% przychodu ze spektakli w marcu przeznaczyliśmy na wsparcie Ukraińskiego Domu w Warszawie.
(https://www.spektaklove.pl/aktualnosc/30/czytaj)

Teatr Polonia i Och-Teatr
Organizujemy zbiórki w trakcie spektakli na rzecz Polskiej Akcji Humanitarnej. Opiekujemy się rodziną, której udostępniliśmy mieszkanie teatralne. Wzięliśmy udział w koncercie na rzecz Ukrainy. Zorganizowaliśmy wśród pracowników zbiórkę środków medycznych, które zostały przewiezione na granicę.
(https://teatrpolonia.pl/pr/728013/solidarni-i-solidarne-z-ukraina)

Teatr Piccolo
Wspieramy finansowo grupę Ukrainek pracujących przy teatrze, koordynujących pomoc dla kobiet z dziećmi przyjeżdżających do Łodzi. Zapewniamy tłumaczenia spektakli dla dzieci oraz zapraszamy mamy z dziećmi z Ukrainy na wszystkie spektakle gratis. Organizujemy zbiórki i przeznaczamy pieniądze ze sprzedaży biletów na rzecz Polskiej Akcji Humanitarnej.
(https://www.facebook.com/piccoloteatr/posts/5524160167594533)

Teatr Wolandejski
Nasi aktorzy i aktorki będą robić nieodpłatne warsztaty językowe dla dzieci i dorosłych z podstaw polskiego.
Będziemy również organizować warsztaty teatralne dla dzieci z udziałem psychologa i tłumacza, tak by Mamy Ukrainki miały choć chwilę wytchnienia i czasu dla siebie. Tak jak wszyscy, również i nasz Zespół i Administracja – przewozi, przyjmuje, pomaga, koordynuje, wymienia się informacjami.
(http://www.wolandejski.pl/ukraino-pamietaj-w-ostatnim-akcie-tyran-upadnie/)

Unia Teatrów Niezależnych powstała z prawdziwej potrzeby solidarności wobec faktycznego kryzysu, który nastąpił w związku z pandemią w roku 2020. Dzisiaj ta potrzeba jest równie silna. Jako Unia promujemy, dbamy o wspólnotę, chronimy prawa i interesy jej członków, w szacunku do autonomii zarządzania teatrem. Serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych do dołączania do Unii Teatrów Niezależnych i uczestniczenia w wydarzeniach, które obecnie wspierają osoby w kryzysie uchodźczym z Ukrainy.

Inne aktualności

zobacz wszystkie
18/7/2024 14:50

III Dni Czeskie w Nie Teatrze

III Dni Czeskie w Nie Teatrze przechodzą z fazy planowania do rzeczywistości – przed nami trzy październikowe dni pełne fascynującej czeskiej kultury. Poznajcie harmonogram wydarzeń! Tegoroczna edycja to okazja, aby zanurzyć się w czeskiej literaturze, muzyce, filmie i sztuce, a także posmakować czeskiego humoru i absurdu. Dołączcie do nas, aby wspólnie celebrować różnorodność i bogactwo czeskiej kultury w sercu naszego miasta.

Czytaj więcej
18/6/2024 14:11

WAKACYJNE TEATRALIA 2024 - ostatnie dni zapisów!

Odkryj wartość kultowych Wakacyjnych Teatraliów! Zapisz swoje dziecko na tegoroczną, XII edycję i obserwuj, jak rozwija skrzydła pod okiem doświadczonych aktorów Teatru Dramatycznego w Białymstoku. Wakacyjne Teatralia oferują niepowtarzalną okazję do odkrywania siebie, przełamywania barier, pokonywania niepewności i przede wszystkim, tworzenia niezapomnianych wspomnień. Dowodem na to są nasi stali uczestnicy, którzy wracają, aby ponownie zanurzyć się w tej wyjątkowej przygodzie. Kolejna edycja odbędzie się od 1 do 14 lipca - rekrutacja trwa do 28 czerwca 2024, o ile wcześniej nie zostanie wyczerpana liczba miejsc.

Czytaj więcej
6/6/2024 12:17

Co robimy latem? GRAMY! Przed nami Letnie granie vol. 3

W samym sercu miasta, na tarasie Astorii, już po raz trzeci gra letnia scena Nie Teatru! W klimatycznych okolicznościach zachodu słońca będziemy przenosić się w różne muzyczne światy. Nie zabraknie dobrego folku, alternatywnych brzmień, popu w najlepszym wydaniu, a będzie też... filmowo.

Czytaj więcej