21/9/24

godz.

19:00

Być jak Charlie Chaplin - monodram muzyczny

21/9/24

godz.

19:00

Być jak Charlie Chaplin - monodram muzyczny

kup bilety

„Być jak Charlie Chaplin” to brawurowa próba zmierzenia się z legendą. Najsłynniejszy komik kina niemego stał się ikoną popkultury już bardzo dawno temu. Jego znakiem rozpoznawczym były melonik, laseczka oraz charakterystyczny wąsik i to jest pewne. Potem pojawiają się już tylko pytania i wątpliwości. Nieprzypadkowo w konkursie na sobowtórów Charlie Chaplina sam Charlie Chaplin zajął… 3 miejsce, jak mówi jedna z najsłynniejszych anegdot związanych z reżyserem filmu „Dyktator”. Do dziś nie wiemy, kim był z pochodzenia i gdzie się urodził ten genialny aktor, scenarzysta i reżyser.

Oryginalny scenariusz Piotra Wyszomirskiego napisany współczesnym językiem, konfrontuje osobę i twórczość Chaplina z kondycją dzisiejszego aktora. Porusza nieoczywiste tematy, nie stroniąc od krytycznego spojrzenia na rzeczywistość. Tekst w formie monodramu przygotowany został pod konkretnego aktora i daje szerokie pole do ukazania jego scenicznych możliwości. Autor za medium i partnera nieprzypadkowo wybrał aktora teatru muzycznego.

„Być jak Charlie Chaplin” to wulkan energii, w którym Mateusz Deskiewicz z Teatru Muzycznego w Gdyni pokazuje pełen wachlarz swych umiejętności: tańczy, śpiewa, wzrusza, rozśmiesza i prowokuje do refleksji.

Spektakl pokazywany był zarówno na krajowych, jak i zagranicznych festiwalach teatralnych, m.in. w Armenii (Erywań), Ukrainie(Kijów) oraz na Litwie (Wilno, Visaginas).

Nagrody dla spektaklu: Nagroda Aktorska na 20. Festiwalu Sztuki Teatralnej w Rybniku, Nagroda Aktorska na 13. Festiwalu Teatrów Niewielkich w Lublinie, Statuetka „Strzała Północy” na 3. Koszalińskich Dniach Monodramu – Debiuty, Nagroda Jury oraz Nagroda Honorowa na 3. Olsztyńskich Spotkaniach Teatrów Jednego Aktora Solo.

Mateusz Deskiewicz

Mateusz Deskiewicz – aktor musicalowy, jego dorobek obejmuje także role w spektaklach dramatycznych, filmach i serialach. Solista Teatru Muzycznego w Gdyni, gdzie zagrał m.in. w musicalach: Dziewczyny z kalendarza, Mistrz i Małgorzata, Hairspray, Księga Dżungli, Avenue Q, Chłopi, Lalka, Zły, Shrek, Kiss Me, Kate!, Klatka wariatek, Spamalot, Piękna i Bestia oraz spektaklach muzycznych: Chopin Wiwisekcja, Brzechwa dla dzieci, Pchła Szachrajka, Klub Kawalerów, Kumernis…, Być Marilyn, Roxi Bar, Tlen, Bal w Operze.

Współpracował z wieloma teatrami w kraju: Teatrem Muzycznym w Łodzi (Les Misérables),Krakowskim Teatrem Variété (Opera za trzy grosze), Teatrem Syrena w Warszawie (Hallo Szpicbródka),Teatrem 6. Piętro w Warszawie (Bromba w sieci), Teatrem Wybrzeże w Gdańsku (Zmierzch bogów), Operą na Zamku w Szczecinie (Rent),Teatrem Muzycznym w Toruniu (Tajemnica Tomka Sawyera, Zbrodnia i karaoke, Paryski wieczór).

Można go było zobaczyć w serialach: Kuchnia, Sługa narodu, Tylko nie piątek!, Ludzkie sprawy, Sąsiedzi. Zagrał również role w filmach kina niezależnego.

W swoim dorobku ma także dwa recitale: z piosenkami Wojciecha Młynarskiego Róbmy swoje! oraz z przebojami muzyki francuskiej Francja Elegancja.

___

Być jak Charlie Chaplin.
Scenariusz: Piotr Wyszomirski
Reżyseria: Mateusz Deskiewicz, Piotr Wyszomirski
opr. muzyczne: Artur Guza
Wideo: Łukasz Czerwiński
Wykonanie: Mateusz Deskiewicz
Premiera: 9 grudnia 2014, godz.19.00, Teatr Gdynia Główna)

Artyści:

No items found.
Data:
21/9/2024
Czas trwania: około
70
min
Cena biletu:
85
Dlaczego warto zapisać się na newsletter? Poinformujemy Cię o nowościach w repertuarze, wydarzeniach specjalnych i innych aktywnościach realizowanych przez Nie Teatr. Same dobre wiadomości!

Pozostałe wydarzenia

zobacz wszystko
15/6/2024

Polska prapremiera spektaklu „Zaprzysiężone dziewice” – Teatr BaWiMo

Spektakl "Zaprzysiężone dziewice" Teatru BaWiMo przenosi widzów w głąb tradycji i kultury Albanii. Sztuka Michaiła Olega Michajłowa opowiada historię jednego z najbardziej fascynujących i tajemniczych zwyczajów tego regionu - obietnicy, która zobowiązuje do honorowego zachowania, a jednocześnie stanowi wyraz głębokiego szacunku wobec drugiej osoby. Sztukę zobaczymy po raz pierwszy w języku polskim - będzie to polska prapremiera w Nie Teatrze i druga premiera Teatru BaWiMo na naszej scenie.

17/6/2024

Pippi, po prostu Pippi | pokaz finałowy PRO ARTE START

Grupa teatralna, która przez cały rok uczestniczyła w warsztatach BERNART BERNARD BANIA w Nie Teatrze, stoi przed swoim wielkim momentem - finałowym pokazem. Zaprezentują się w sztuce inspirowanej jedną z najsłynniejszych opowieści dla dzieci. Zobaczymy interpretację historii Pippi - tej zadziornej rudowłosej dziewczynki, która nieustannie przekracza granice konwencji i przyzwyczajeń. To będzie opowieść o odkrywaniu własnej odwagi i siły, które kryją się w sercach najmłodszych.

18/6/2024

I jak tu być normalnym... | pokaz finałowy grupy PRO ARTE

18 czerwca na scenie Nie Teatru zobaczymy efekty warsztatów młodzieży, która przez cały rok pod okiem wprawionego prowadzącego i zarazem czynnego aktora Bernarda Bani pracowała nad przygotowaniem spektaklu "I jak tu być normalnym...". To oparta na tekście Petra Zelenki wyjątkowa podróż przez absurdy życia i ludzkiej egzystencji.