16/3/24

godz.

19:30

CELTIC TREE - koncert z okazji Dnia św. Patryka

16/3/24

godz.

19:30

CELTIC TREE - koncert z okazji Dnia św. Patryka

kup bilety

Z okazji Dnia św. Patryka gościć będziemy Celtic Tree. Zespół skupia się na śpiewie i wielogłosowym współbrzmieniu, wplatając w utwory tradycyjne melodie taneczne. Repertuar zespołu to zarówno zwinne irlandzkie utwory taneczne, pieśni drogi, starodawne ballady i dowcipne krotochwile – pieśni własne i czerpane z tradycji, wiernie tłumaczone i zawsze śpiewane na głosy po polsku. Każdy z prezentowanych utworów to kawałek historii, którą artyści przybliżą podczas koncertu 16 marca.

Na magiczną muzyczną miksturę, jaką jest Celtic Tree, składa się styl i puls celtyckiej muzyki tradycyjnej, wdzięk piosenki poetyckiej, włóczykijska tęsknota za drogą i oryginalna wyobraźnia nietuzinkowych muzyków, która łączy ich różne fascynacje. Charakterystyczne instrumentarium, grane zgodnie z prawidłami tradycyjnego stylu przywiezionego z Wysp – nadają ich muzyce autentyczny charakter, niekiedy określanej irlandzkim mianem „ceol nua”. Zespół koncertuje na scenach małych i dużych, kameralnych i widowiskowych, refleksyjnie i do folkowej potańcówki, od intymnych spotkań w górskiej głuszy po huczne festiwale.

Repertuar zespołu to zarówno zwinne irlandzkie utwory taneczne, pieśni drogi, starodawne ballady i dowcipne krotochwile – pieśni własne i czerpane z tradycji, wiernie tłumaczone i zawsze śpiewane na głosy po polsku.

W 2012 r dwie piosenki zespołu ukazały się na składance „W górach jest wszystko, co kocham VIII”. W marcu 2014 Celtic Tree wydało swój debiutancki album pt. „Listki”. W roku 2017 ukazuje się oczekiwana, druga płyta zespołu pt: „Wiatr i Deszcz”. Obecnie pracujemy nad naszym trzecim albumem. Założycielem i liderem zespołu jest Tomek Fojgt.

Usłyszymy utwory radosne, zawadiackie, romantyczne ballady, ale także patriotyczne rebel songi. Nie zabraknie muzyki do własnych tekstów czy polskich poetów z muzyką inspirowaną zieloną, irlandzką nutą.

Na scenie Nie Teatru wystąpią:

Tomasz Fojgt - lider i założyciel Celtic tree, śpiew, gitara celtycka, Irish bouzouki

Irlandia Matuszkiewicz - śpiew

Agnieszka Kalisz-Dzik - śpiew, skrzypce

Paweł Godlewski - harmonijki ustne

Artyści:

Celtic Tree
Data:
16/3/2024
Czas trwania: około
70
min
Cena biletu:
70
Dlaczego warto zapisać się na newsletter? Poinformujemy Cię o nowościach w repertuarze, wydarzeniach specjalnych i innych aktywnościach realizowanych przez Nie Teatr. Same dobre wiadomości!

Pozostałe wydarzenia

zobacz wszystko
2/8/2024

Letnie granie: Wieczór z Chaplinem i Orkiestrą Ludwika Sarskiego

Zapraszamy na "Letnie granie" Nie Teatru w odsłonie filmowej! Pierwszy z dwóch zaplanowanych pokazów filmów z muzyką na żywo zainaugurują krótkie metraże z udziałem wybitnego aktora i ikony popkultury Charliego Chaplina. O oprawę muzyczną na żywo w rytmie tanga, swingu, jazzu, z nutką ragtime’u i muzyki klezmerskiej wybranych tytułów z kultowym Charlie Chaplinem zadba nietypowy duet – Orkiestra Ludwika Sarskiego. To będzie wieczór pod gwiazdami i w otoczeniu gwiazd. Przed projekcją muzycy uraczą nas dodatkowo autorskim recitalem.

11/8/2024

Letnie granie: Paris-Varsovie-En Voyage | Przebindowski & Dobrowolski

Tematy filmowe, znane doskonale z francuskiej kinematografii XX wieku, przeplatane piosenkami i melodiami w klimatach jazzu cygańsko - francuskiego manouche, usłyszymy podczas muzycznej podróży z Warszawy do Paryża. Na tarasie Astorii pojawią się wybitni muzycy: Karol Dobrowolski oraz Ygor Przebindowski. Przygotujcie się na prawdziwą ucztę dla duszy, ponieważ usłyszymy niezapomniane przeboje autorstwa wielkich postaci francuskiej muzyki, co gwarantuje wieczór pełen emocji, nostalgii i niezapomnianych melodii, które przeniosą nas w serce Francji, gdzie muzyka snuje opowieści pełne miłości, tęsknoty i pasji.

16/8/2024

GWIAZDY W MROKU - głos przeszłości we współczesnych aranżacjach muzycznych | koncert Shangri-La

Założeniem artystycznym koncertu parateatralnego Shangri-La dla Felicji R. jest popularyzacja historii poprzez muzykę: około rockową, współczesną: rock; ambient; ballad; emotional; big beat. Teksty piosenek oparte są na wierszach Felicji Raszkin Nowak i pochodzą z Tomu wierszy "Gwiazdy w Mroku". Wiersze powstały w niecodziennych warunkach i okolicznościach. Pisane były w kryjówce, na strychu wiejskiej stodoły. W przestrzeni tak małej, iż Felicja mogła tam ledwie siedzieć lub leżeć.