31/12/21

godz.

19:30

KONCERT SYLWESTROWY - TANGA ŚWIATA

31/12/21

godz.

19:30

KONCERT SYLWESTROWY - TANGA ŚWIATA

kup bilety

Najpiękniejsze tanga argentyńskie i polskie usłyszymy podczas pierwszego koncertu sylwestrowego w Nie Teatrze. Potężny ładunek emocjonalny, oryginalna harmonia i rytm oraz wyrafinowanie tej muzyki wpływają na niespotykaną popularność tanga na cały świecie. Dlatego w tym rytmie chcemy zakończyć wspólnie z Państwem ten rok. Nie Teatr zaprasza na koncertowy wieczór sylwestrowy z "Tango Milonga" i "Libertango" oraz lampką szampana!

Gang Tango – to założony przez Sebastiana Wypycha zespół,  nawiązujący jako nieliczny, stylem gry  do dawnych argentyńskich „Orquesta Tipica” oraz czerpiący inspiracje z zespołu „Quinteto Tango Nuevo” - Astora Piazzolli, ale też z tangowych zespołów przedwojennej Warszawy. Repertuar zespołu, będący kompilacją światowych kompozycji tangowych nawiązuje przede wszystkim do kolebki stylu tanga, czyli tanga argentyńskiego, jednak pielęgnuje także dorobek kompozytorów tanga w Polsce okresu międzywojennego (mówi się o około 3000 kompozycji z tego okresu).

Zespół Gang Tango tworzą najwybitniejsi muzycy/wirtuozi, polscy mistrzowie tanga, pod artystycznym kierownictwem Sebastiana Wypycha. Na gruncie tanga artyści mają za sobą wiele znaczących festiwali muzycznych, w tym m.in.: Festiwal Tanga w Paryżu ; Zelt-Music-Festival we Freiburgu – Niemcy ; Festiwal „Wieczory w Arsenale” – Wrocław ; Muzyczny Festiwal w Łańcucie ; JUVE AWARDS – Alte Oper Frankfurt 2008 ; EXPO 2008 – Saragossa ; Festiwal Skrzyżowanie Kultur 2008 ; Sezon Kultury Polskiej w Rosji – Kostroma 2009 ; III Międzynarodowy Festiwal Muzyki Kameralnej we Lwowie 2010  ; Snow and Symphony Music Festival St. Moritz 2010 oraz wiele występów telewizyjnych i radiowych.

W programie najpiękniejsze tanga argentyńskie i polskie m.in. A. Piazzolli (Libertango, Oblivion, Adios Nonino, Decarissimo, Esqualo), J. Petersburskiego (To ostatnia niedziela, Tango milonga), a także klasyczne tanga (La cumparsita,Jalousie, Por na cabeza).

Koncert wykona zespół Gang Tango w składzie: Grzegorz Lalek – skrzypce, Piotr Kopietz – bandoneon, Mirosław Feldgebel – fortepian, Sebastian Wypych – kontrabas, kierownictwo artystyczne.

Udział gościnny: Lala Czaplicka – wokal

Artyści:

No items found.
Data:
31/12/2021
Czas trwania: około
75
min
Cena biletu:
120
Dlaczego warto zapisać się na newsletter? Poinformujemy Cię o nowościach w repertuarze, wydarzeniach specjalnych i innych aktywnościach realizowanych przez Nie Teatr. Same dobre wiadomości!

Pozostałe wydarzenia

zobacz wszystko
2/8/2024

Letnie granie: Wieczór z Chaplinem i Orkiestrą Ludwika Sarskiego

Zapraszamy na "Letnie granie" Nie Teatru w odsłonie filmowej! Pierwszy z dwóch zaplanowanych pokazów filmów z muzyką na żywo zainaugurują krótkie metraże z udziałem wybitnego aktora i ikony popkultury Charliego Chaplina. O oprawę muzyczną na żywo w rytmie tanga, swingu, jazzu, z nutką ragtime’u i muzyki klezmerskiej wybranych tytułów z kultowym Charlie Chaplinem zadba nietypowy duet – Orkiestra Ludwika Sarskiego. To będzie wieczór pod gwiazdami i w otoczeniu gwiazd. Przed projekcją muzycy uraczą nas dodatkowo autorskim recitalem.

11/8/2024

Letnie granie: Paris-Varsovie-En Voyage | Przebindowski & Dobrowolski

Tematy filmowe, znane doskonale z francuskiej kinematografii XX wieku, przeplatane piosenkami i melodiami w klimatach jazzu cygańsko - francuskiego manouche, usłyszymy podczas muzycznej podróży z Warszawy do Paryża. Na tarasie Astorii pojawią się wybitni muzycy: Karol Dobrowolski oraz Ygor Przebindowski. Przygotujcie się na prawdziwą ucztę dla duszy, ponieważ usłyszymy niezapomniane przeboje autorstwa wielkich postaci francuskiej muzyki, co gwarantuje wieczór pełen emocji, nostalgii i niezapomnianych melodii, które przeniosą nas w serce Francji, gdzie muzyka snuje opowieści pełne miłości, tęsknoty i pasji.

16/8/2024

GWIAZDY W MROKU - głos przeszłości we współczesnych aranżacjach muzycznych | koncert Shangri-La

Założeniem artystycznym koncertu parateatralnego Shangri-La dla Felicji R. jest popularyzacja historii poprzez muzykę: około rockową, współczesną: rock; ambient; ballad; emotional; big beat. Teksty piosenek oparte są na wierszach Felicji Raszkin Nowak i pochodzą z Tomu wierszy "Gwiazdy w Mroku". Wiersze powstały w niecodziennych warunkach i okolicznościach. Pisane były w kryjówce, na strychu wiejskiej stodoły. W przestrzeni tak małej, iż Felicja mogła tam ledwie siedzieć lub leżeć.