Opowiemy Wam historię, która wydarzyła się zimą w samym sercu Hiszpanii. Pewnego dnia mały świetlik zauważył, że stracił swoje światełko. Co się wydarzyło dalej, gdzie zawędrujemy w ślad za nim, jakie melodie z kręgu kultury hiszpańskojęzycznej poznamy i wspólnie zanucimy z artystami projektu Muzyka Łączy? 17 grudnia zapraszamy na rodzinny koncert „W poszukiwaniu świątecznego światła”.
Gdy mały świetlik zorientował się, że traci swoje światełko, powiedziano mu, że musi odnaleźć gwiazdy, a wtedy jego światełko wróci. Świetlik postanowił wyruszyć w drogę. Podróż była wypełniona świąteczną muzyką pochodzącą z Hiszpanii i Ameryki Południowej. Jak potoczyły się losy świetlika? Bądźcie z nami i dowiedzcie się jaki był finał historii.
W trakcie koncertu usłyszycie jak w Hiszpanii i Ameryce Południowej spędza się święta Bożego Narodzenia. Muzyka Łączy swoją opowieść zilustruje dźwiękami fortepianu, skrzypiec, ukulele, cuatro i cajon. Na koniec powstanie wspólna orkiestra.
Gościem specjalnym koncertu będzie Alvaro Figuero, Hiszpan z krwi i kości!
Koncert rodzinny skierowany jest do rodzin z dziećmi w wieku 0-9 lat, a dzieci w wieku 0-1 nie potrzebują biletu.
Koncerty rodzinne, które proponuje grupa Muzyką Łączy to zawsze połączenie opowieści i muzyki klasycznej. Podczas koncertu zachęcamy całe rodziny do aktywnego przeżywania muzyki, wspólnego śpiewania, ruszania się i grania na instrumentach, a okres przedświąteczny dodatkowo zachęca, by znaleźć czas na wspólne śpiewanie i bycie razem.
W koncercie zagrają:
Alvaro Figuero – aktor, śpiew, ukulele
Małgorzata Myczkowska – skrzypce
oraz Muzyka Łączy w składzie:
Eva Piłat – fortepian, cuatro, perkusjonalia
Anna Martyniuk-Tofiluk – fortepian, perkusjonalia
Małgorzata Myczkowska - koncertująca skrzypaczka oraz pedagog muzyczny z szerokim doświadczeniem artystycznym i edukacyjnym. Jej pasja do muzyki znalazła wyraz w długotrwałej współpracy z orkiestrami symfonicznymi i kameralnymi. W karierze zawodowej współpracowała z takimi zespołami, jak Zespół Pieśni i Tańca “Mazowsze”, Royal Symphony Orchestra, Filharmonia Uniwersytecka Wrocław, Ricordanza, Santander Orchestra, oraz Festival Orchestra Berlin (koncertująca w Filharmonii Berlińskiej) i innymi. Ukończyła Akademię Muzyczną im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu, a także Royal Conservatory w Brukseli. Przez lata swoje umiejętności doskonaliła pod okiem takich pedagogów jak: Viktor Kuznetsov, Eric Robberecht, Gordan Nikolic, Stephan Picard, Roland Greutter, Barbara Doll, Bartosz Bryła, Krzysztof Bruczkowski, Piotr Tarcholik, Teresa Głąbówna, John Axelrod, Jerzy Maksymiuk, Krzysztof Penderecki, Václav Remeš, oraz Josef Klusoň. Obecnie jako pedagog kształci nowe pokolenia skrzypków, przekazując im zdobytą wiedzę oraz doświadczenie. Jest współzałożycielką kwartetu smyczkowego „Arteria”, z którym koncertowała w Polsce, jak i poza jej granicami (Niemcy, Szwecja, Szwajcaria, Białoruś, Włochy oraz Belgia). W roku 2016 zdobyli I nagrodę w "Val Tidone" Young Talent Competition we Włoszech. Ich praca została doceniona także na innych konkursach w Polsce. Ponadto muzyka rozrywkowa uzupełnia muzyczne doświadczenia Małgorzaty Myczkowskiej. Występowała w nagraniach dla programów TVP m.im. w „The Voice Senior" czy "Jaka to melodia", a także w wielu koncertach transmitowanych. Poza muzyką jest mamą oraz pasjonatką podróży, żeglarstwa i muzyki z płyt winylowych.
Alvaro Figuero Torralba - założyciel La NUBE hiszpański dla dzieci, charyzmatyczny nauczyciel hiszpańskiego i aktor. Alvaro jest absolwentem Escuela Nacional de Arte Dramático w Valladolid i po raz pierwszy przyjechał do Warszawy w 2011 roku jako aktor na festiwal teatralny. W Hiszpanii pracował jako aktor w spektaklach dramatycznych i lalkowych. Od 2013 roku Alvaro mieszka na stałe w Warszawie. W tym czasie pracował w przedszkolach i szkołach międzynarodowych. W 2018 roku założył własną szkołę- La NUBE - w której koncentruje się w 100% na nauczaniu hiszpańskiego dzieci i młodzieży. Poza nauczaniem Alvaro jest inicjatorem sobotniej szkoły dla dzieci hiszpańskojęzycznych. Alvaro tworzy też materiały edukacyjne dla najmłodszych: komponuje piosenki, gra na instrumentach, nagrywa filmy i prowadzi kanał na Youtube, dzięki któremu dzieli się swoimi materiałami z innymi nauczycielami hiszpańskiego.
Eva Piłat - urodziła się w Caracas w Wenezueli, gdzie ukończyła szkołę muzyczną II stopnia. Absolwentka Uniwersytetu Muzycznego im. F. Chopina w Warszawie w klasie fortepianu. Pianistka, akompaniatorka, muzykoterapeutka, pedagog muzyczny, autorka słuchowisk muzycznych dla dzieci. Koncertuje w różnych salach w kraju i za granicą jako solistka i w zespołach muzyki kameralnej. Jest założycielką Evana Studio prowadzącego działalność pedagogiczną i muzykoterapeutyczną. Od 2013 roku prowadzi interaktywne muzyczne wydarzenia (koncerty i warsztaty) dla dzieci i dorosłych tworząc grupę MUZYKA ŁĄCZY .
Anna Martyniuk-Tofiluk – pianistka, aranżerka, autorka słuchowisk i książek muzycznych dla dzieci. Absolwentka Uniwersytetu Muzycznego im. F .Chopina w Warszawie w klasie fortepianu. Koncertuje w różnych salach w kraju i za granicą. Bierze udział w wielu projektach muzycznych, związanych nie tylko z muzyką klasyczną. Od 2013 roku prowadzi interaktywne muzyczne wydarzenia (koncerty i warsztaty) dla dzieci i dorosłych tworząc grupę MUZYKA ŁĄCZY.
Muzyka Łączy i Alvaro Figuero podczas koncertu w Warszawie
Dlaczego warto zapisać się na newsletter? Poinformujemy Cię o nowościach w repertuarze, wydarzeniach specjalnych i innych aktywnościach realizowanych przez Nie Teatr. Same dobre wiadomości!
Współpracujący z Wolną Grupą Bukowiną Krzysztof Żesławski jest od wielu lat propagatorem twórczości Agnieszki Osieckiej, również jako kierownik muzyczny Festiwalu Twórczości Agnieszki Osieckiej „Bardzo Wielka Woda” we Wrocławiu. Razem z Olkiem Miśkiewiczem i niezwykle charyzmatyczną wokalistką Natalią Lubrano zagrają w Nie Teatrze koncert „Osiecka na jazzowo”.
Spotkanie autorskie z Michałem Androsiukiem wokół powieści "Pełnia"
„Pełnia” zaczyna się historią miłości w Mińsku, po czym staje się wędrówką w głąb rodzinnego rodowodu, dogłębną analizą kodu genetycznego, próbą usłyszenia i zrozumienia przesłania minionych pokoleń, zapisanego na kręgach ściętych drzew." 8 grudnia zapraszamy na spotkanie z Michałem Androsiukiem, autorem powieści "Pełnia", wydanej w tłumaczeniu na język polski przez Fundację Sąsiedzi.
„Kolacja na cztery ręce” to historia muzyczno-kulinarnej konfrontacji dwóch najwybitniejszych muzyków baroku: Jana Sebastiana Bacha (Piotr Dąbrowski) i Fryderyka Haendla (Mirosław Zbrojewicz) w formie słodko-gorzko-kwaśnej komedii. Na scenie ucztują mistrzowie, ale to wydarzenie jest także wytrawną teatralną ucztą dla widza.