23/3/24

godz.

19:00

TRZECIA GODZINA GRATIS - spektakl muzyczny

23/3/24

godz.

19:00

TRZECIA GODZINA GRATIS - spektakl muzyczny

kup bilety

Poruszające teksty, znakomita muzyka i niezwykłe umiejętności wokalno-aktorskie Wojana Trockiego sprawiają, że jego autorska opowieść wciąga i nie puszcza słuchacza. Wystarczy jeden krok, by wejść do rzeczywistości, która kryje się pod warstwą zabiegania i powierzchowności. "Trzecia godzina gratis" to spektakl na wskroś ludzki i szczery, choć autor zaprasza na opowieść... o psie.

TRZECIA GODZINA GRATIS to spektakl, którego akcja toczy się w post apokaliptycznej wizji miasta. Poznajemy różne zakamarki, bohaterów, którzy gubią się i odnajdują w tym nocnym anturażu. Zgrabnie skomponowana całość ma absolutnie blues-rockową duszę, ale wdziera się do tej przestrzeni grecka tragedia, czyli chór – kilka postaci komentujących i wchodzących w polemikę z bohaterami. Ludzka tragedia to czas, którego wiecznie brakuje, który ucieka, który rozmieniamy na drobne. Podarujcie sobie godzinę z Wojanem Trockim i zespołem. Do ceny biletu dorzucamy gratis radość z przeżywania muzyki na żywo ;)

Głównym bohaterem i narratorem jest Wojan Trocki. Wcielając się w postać Chudego Psa tworzy dynamiczne i bezpretensjonalne opowiadanie. Towarzyszy mu Hipolit Woźniak (gitara). Jego wyjątkowa muzyka jest w ciągłej interakcji ze słowami padającymi ze sceny. W ten sposób muzyk – kompozytor staje się także - pierwszoplanową postacią. Muzykę na żywo współtworzą również Jan Woźniak na kontrabasie, Artur Zajączkowski na perkusji i Robert Bielak na skrzypcach. Klimat spektaklu z pewnością docenią fani Toma Waitsa - usłyszymy covery utworów tego artysty.

WOJAN TROCKI

Aktor, autor piosenek, piosenkarz. Występował na wielu scenach w Warszawie, współpracuje z teatrem Dada von Bzdulow przy spektaklu „Koniec Wielkiej Wojny”. Urodził się w 1986 roku w Złotoryi. Syn poety i nauczycielki szybko zaczął zdobywać pierwsze sukcesy na scenie dzięki piosenkom. Doceniony przez Wojciecha Młynarskiego wygrał Festiwal Piosenki Francuskiej. Ukończył warszawską Akademię Teatralną im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie, następnie zmierzył się z postacią samego Bułhakowa w Mistrzu i Małgorzacie w Teatrze Nowym w Łodzi, gdzie wcielił się też i w Mistrza. Po wielu kolejnych kreacjach teatralnych, telewizyjnych, radiowych, szczątkowo i filmowych, podróżował przez rok po Francji, gdzie gromadził inspiracje i pisał piosenki. Utalentowany, zdeterminowany pasjonat, humanista, meloman, charyzmatyczny artysta z nieprzeciętną wyobraźnią i wrażliwością wobec świata został doceniony niejednokrotnie przez krytykę teatralną, a wykaz jego ról i możliwości, choć pokaźny, to jest jeszcze nieskończony.

HIPOLIT WOŹNIAK

Hipolit Woźniak rocznik 84, kompozytor, gitarzysta, multiinstrumentalista. Gitarzysta w zespołach: Wojan Trocki, Zavoyama Quartet, Maryna C., Nic Wielkiego, W.A.J.K Blisko współpracuje z Adamem Strugiem w jego zespołach: "Monodia Polska" oraz "Adam Strug Kompania", w którym gra zamiennie na mandolinie i kontrabasie. Prowadził młodzieżowy zespół muzyczny "Open Heart" przy fundacji "Otwarte Serce". Pomysłodawca i organizator wydarzenia muzycznego "Spontańce". Skomponował muzykę do spektakli dla teatru Guliwer ("Legenda o Syrence", "Choinka") oraz wielu spotów multimedialnych. Kompozytor oprawy muzycznej do gry komputerowej "Dr. Livingston i presume?" studia Vulpesoft. Autor muzyki do przedstawienia „Trzecia godzina gratis”. Ojciec trójki pociech.

JAN WOŹNIAK

Prekursor MILONGI, nauczyciel Tanga, miłośnik latynoamerykańskich rytmów, kontrabasista i starszy brat Hipolita. Współpracuje z Adamem Strugiem w jego zespołach: "Monodia Polska" oraz "Adam Strug Kompania". Gra z Wojanem Trockim od 2015 roku. Ojciec 3 pociech, a może 4, bo kontrabas o imieniu Lucjan też jest oczkiem w głowie Janka.

ARTUR ZAJĄCZKOWSKI

Artur Zajączkowski- perkusja, instrumenty perkusyjne. Grę na perkusji rozpoczął w 2004r. Kształcił się pod okiem najlepszych polskich perkusistów m.in.: Tomasza Łosowskiego, Kazimierza Jonkisza i Przemysława Kuczyńskiego. Poza aktywnością sceniczną i studyjną od 2012r. zajmuje się również działalnością edukacyjną. Jest współzałożycielem zespołu Zavoyama Quartet wykonującego akustyczny jazz, obecnie współpracuje również z zespołami: Wojan Trocki, Carmen Azuar, Bluemantic, Gant&Sawa, Noel Horta Sanchez, My River.

ROBERT BIELAK

Skrzypek, gitarzysta, kompozytor, aranżer, wizjoner. Art director CABARET dada Go. Absolwent mistrzowskiej klasy skrzypiec Antoniego Hoffmana olsztyńskiej PSSM. Studiował Animację Społeczno-Kulturalną na Wydziale Pedagogiki Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie. 

Laureat  (skrzypek) trzech Grand Prix polskich Festiwali Piosenki Francuskiej: Lubin, Poznań i Warszawa. Laureat Grand Prix Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Aktorskiej –współtowarzysząc (skrzypce) Dariuszowi Siastaczowi ( aktor Scen Trójmiejskich –Teatr Muzyczny w Gdyni, Teatr Miejski - obecnie aktor filmowy i serialowy ).Laureat Grand Prix Ogólnopolskiego Przeglądu Piosenki Autorskiej (skrzypek).Twórca i szef muzyczny grupy literacko-muzycznej SCENA BABEL (1999-2006 ).Kierownik muzyczny olsztyńskiego Teatru „Jaracza" za dyrektury JanuszaKijowskiego (2005-2007). W ciągu trzech sezonów napisał dla teatru 13ilustracji muzycznych i produkcji teatralnych (m. inn.: największa olsztyńska śpiewogra w historii olsztyńskiego "Jaracza" pt: " NIECH ŻYJEBAL...". Certyfikowany jako Marymoncki Muzyk Tunelowy (przez Jerzego Maksymiuka). Współpracował z warszawskimi teatrami ( m.in.: Teatr Roma, Współczesny, Studio, Rampa, Polski ). Artystycznie był związany
lub współpracował z wieloma Artystami : Marek Ałaszewski i grupą KLAN, Mirosław Gil (Believe), Janusz Stasiak (ex-vocal grupy KORPUS),  Marek Piekarczyk, Maciej Zembaty, ( koncerty i płyta „Wolność – znaczy freedom” ), Danuta Błażejczyk, Marta Andrzejczyk, Anna Czartoryska (koncerty i płyta „Morfina” ), Roman Kołakowski i Jego Teatr Piosenki(wieloletni szef PPA, tłumacz piosenek Nicka Cave'a, Toma Waitsa czy Leonarda Cohena),  Teatr ES Waldemara Koperkiewicza - działający przy CKiS w Siedlcach - współpraca m. inn.: przy spektaklach i nagraniach płytowych "Herbertorium", "W tancbudzie tango",  Question Mark z Bydgoszczy – grupa alternatywnego rocka ( na koncie kilka płyt ), Joanna Mioduchowska – stołeczna pieśniarka z kręgu piosenki literackiej, Agnieszka Symołon – olsztyńska wszechstronna wokalistka soulowo – jazzowa. Miłośnik piosenki z tzw „tekstem". Wizjoner muzyczny. Opracował autorski system nauki gry na gitarze i skrzypcach. Juror, teoretyk i zarazem czynny i koncertujący muzyk. Posiada ogromne doświadczenie w dziedzinie nauki na instrumentach strunowych oraz prowadzi warsztaty w zakresie interpretacji piosenki i improwizacji instrumentalnej. Jego hobby to poezja, słowo i scena. Uwielbia wszystko, co świeci i "błyszczy się". Produkuje i realizuje wszelkiego rodzaju projekty muzyczne i estradowo-teatralne, ( Cabaret dada Go).

Ciekawostka:

Był pierwszym wokalistą metalowej grupy VADER, a płyta doom- metalowej grupy NEOLITHIC, na której zamieścił swoje wizje odnosiły ogromne sukcesy we Francji, Skandynawii i Japonii.

Artyści:

Wojan Trocki
Hipolit Woźniak
Robert Bielak
Jan Woźniak
Artur Zajączkowski
Data:
23/3/2024
Czas trwania: około
80
min
Cena biletu:
85
Dlaczego warto zapisać się na newsletter? Poinformujemy Cię o nowościach w repertuarze, wydarzeniach specjalnych i innych aktywnościach realizowanych przez Nie Teatr. Same dobre wiadomości!

Pozostałe wydarzenia

zobacz wszystko
4/7/2025

LETNIE GRANIE: Arturo El Polaco Flamenco Trio | feat. Carmen Fernández & Alexis Valles Delisle [sold out!]

Arturo El Polaco Muszyński to gitarzysta i lider grupy LOS PAYOS skupiającej najwybitniejszych artystów z kręgu sztuki flamenco. W cyklu letnich koncertów usłyszymy go w projekcie FLAMENCO TRIO. Obok niego na scenie pojawi się wybitna hiszpańska śpiewaczka Carmen Fernández oraz kubański trębacz Alexis Valles Delisle. Trójka przyjaciół zabierze słuchaczy na wspaniałą muzyczną podróż inspirowaną kulturą Andaluzji, gdzie nie zabraknie latynoskich wpływów.

11/7/2025

LETNIE GRANIE: Adam Kalinowski solo act

Koncert Solo Act Adama Kalinowskiego w cyklu LETNIE GRANIE to energetyczna podróż muzyczna, w której artysta zaprezentuje swoje autorskie utwory, covery światowych hitów oraz polskie piosenki w angielskich wersjach. W kameralnej atmosferze, z gitarą i mikrofonem, Adam tworzy niezapomnianą letnią atmosferę, idealną na ciepłe wieczory.

17/7/2025

LETNIE GRANIE: Folk na tarasie | Crane Days

Folkowe dźwięki gitary i głos, który otula jak koc w chłodny wieczór – zapraszamy na koncert Crane Days w Nie Teatrze. W samym sercu lata usłyszymy utwory z najnowszej płyty Winter Sowing oraz inne muzyczne historie utkane z czułości, poezji i subtelnej melancholii.