22/10/22

godz.

19:00

TRZECIA GODZINA GRATIS - spektakl muzyczny

22/10/22

godz.

19:00

TRZECIA GODZINA GRATIS - spektakl muzyczny

kup bilety

Poruszające teksty, znakomita muzyka i niezwykłe umiejętności wokalno-aktorskie Wojana Trockiego sprawiają, że jego autorska opowieść wciąga i nie puszcza słuchacza. Wystarczy jeden krok, by wejść do rzeczywistości, która kryje się pod warstwą zabiegania i powierzchowności. "Trzecia godzina gratis" to spektakl na wskroś ludzki i szczery, choć autor zaprasza na opowieść... o psie.

TRZECIA GODZINA GRATIS to autorskie przedstawienie muzyczne o psie. Tworzą je oryginalne piosenki pokazujące konkretne sytuacje z których powstała spójna całość. To opowiadanie o delikatnych aspektach codziennego życia, które zmusza większość z nas do różnych form prostytucji. Najmniej chodzi tutaj o dramat polegający na sprzedaży własnego ciała. Współczesny świat jest, bowiem pełen sytuacji, w których ludzie sprzedają o wiele więcej niż tylko ciało. Za pieniądze znikają myśli i marzenia. Całe rodziny żyją i giną w rytm pracy korporacji. Artystą jest ten, kto ma ładny „neon” na głowie i dobrze płatną etykietkę. Większość ludzi sprzedaje po prostu życie, wszystko co mają, i także wszystko to, czego nigdy nie zdobędą. To właśnie rzeczywistość trzeciej godziny i kolejnych, kiedy już pierwsze dwie sprzedane. Trudno się odzwyczaić. A jednak sprzedaż to nie miłość, chałtura to nie sztuka. Czas to nie pieniądz, bo czas to czas i po prostu znika.

Głównym bohaterem i narratorem jest Wojan Trocki. Wcielając się w postać Chudego Psa tworzy dynamiczne i bezpretensjonalne opowiadanie. Towarzyszy mu Hipolit Woźniak (gitara). Jego wyjątkowa muzyka jest w ciągłej interakcji ze słowami padającymi ze sceny. W ten sposób muzyk – kompozytor staje się także - pierwszoplanową postacią. Muzykę na żywo współtworzą również Jan Woźniak na kontrabasie, Artur Zajączkowski na perkusji i Robert Bielak na skrzypcach.

WOJAN TROCKI

Aktor, autor piosenek, piosenkarz. Występował na wielu scenach w Warszawie, rozwijał się aktorsko w trupie Pożar w Burdelu, a ostatnio współpracuje z teatrem Dada von Bzdulow przy spektaklu „Koniec Wielkiej Wojny” Urodził się w 1986 roku w Złotoryi. Syn poety i nauczycielki szybko zaczął zdobywać pierwsze sukcesy na scenie dzięki piosenkom. Doceniony przez Wojciecha Młynarskiego wygrał Festiwal Piosenki Francuskiej. Ukończył warszawską Akademię Teatralną im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie, następnie zmierzył się z postacią samego Bułhakowa w Mistrzu i Małgorzacie w Teatrze Nowym w Łodzi, gdzie wcielił się też i w Mistrza. Po wielu kolejnych kreacjach teatralnych, telewizyjnych, radiowych, szczątkowo i filmowych, podróżował przez rok po Francji, gdzie gromadził inspiracje i pisał piosenki. Utalentowany, zdeterminowany pasjonat, humanista, meloman, charyzmatyczny artysta z nieprzeciętną wyobraźnią i wrażliwością wobec świata został doceniony niejednokrotnie przez krytykę teatralną, a wykaz jego ról i możliwości, choć pokaźny, to jest jeszcze nieskończony.

HIPOLIT WOŹNIAK

Hipolit Woźniak rocznik 84, kompozytor, gitarzysta, multiinstrumentalista. Gitarzysta w zespołach: Wojan Trocki, Zavoyama Quartet, Maryna C., Nic Wielkiego, W.A.J.K Blisko współpracuje z Adamem Strugiem w jego zespołach: "Monodia Polska" oraz "Adam Strug Kompania", w którym gra zamiennie na mandolinie i kontrabasie. Prowadził młodzieżowy zespół muzyczny "Open Heart" przy fundacji "Otwarte Serce". Pomysłodawca i organizator wydarzenia muzycznego "Spontańce". Skomponował muzykę do spektakli dla teatru Guliwer ("Legenda o Syrence", "Choinka") oraz wielu spotów multimedialnych. Kompozytor oprawy muzycznej do gry komputerowej "Dr. Livingston i presume?" studia Vulpesoft. Autor muzyki do przedstawienia „Trzecia godzina gratis”. Ojciec trójki pociech.

JAN WOŹNIAK

Prekursor MILONGI, nauczyciel Tanga, miłośnik latynoamerykańskich rytmów, kontrabasista i starszy brat Hipolita. Współpracuje z Adamem Strugiem w jego zespołach: "Monodia Polska" oraz "Adam Strug Kompania". Gra z Wojanem Trockim od 2015 roku. Ojciec 3 pociech, a może 4, bo kontrabas o imieniu Lucjan też jest oczkiem w głowie Janka.

ARTUR ZAJĄCZKOWSKI

Artur Zajączkowski- perkusja, instrumenty perkusyjne. Grę na perkusji rozpoczął w 2004r. Kształcił się pod okiem najlepszych polskich perkusistów m.in.: Tomasza Łosowskiego, Kazimierza Jonkisza i Przemysława Kuczyńskiego. Poza aktywnością sceniczną i studyjną od 2012r. zajmuje się również działalnością edukacyjną. Jest współzałożycielem zespołu Zavoyama Quartet wykonującego akustyczny jazz, obecnie współpracuje również z zespołami: Wojan Trocki, Carmen Azuar, Bluemantic, Gant&Sawa, Noel Horta Sanchez, My River.

ROBERT BIELAK

Skrzypek, gitarzysta, kompozytor, aranżer, wizjoner. Art director CABARET dada Go. Absolwent mistrzowskiej klasy skrzypiec Antoniego Hoffmana olsztyńskiej PSSM. Studiował Animację Społeczno-Kulturalną na Wydziale Pedagogiki Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie. 

Laureat  (skrzypek) trzech Grand Prix polskich Festiwali Piosenki Francuskiej: Lubin, Poznań i Warszawa. Laureat Grand Prix Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Aktorskiej –współtowarzysząc (skrzypce) Dariuszowi Siastaczowi ( aktor Scen Trójmiejskich –Teatr Muzyczny w Gdyni, Teatr Miejski - obecnie aktor filmowy i serialowy ).Laureat Grand Prix Ogólnopolskiego Przeglądu Piosenki Autorskiej (skrzypek).Twórca i szef muzyczny grupy literacko-muzycznej SCENA BABEL (1999-2006 ).Kierownik muzyczny olsztyńskiego Teatru „Jaracza" za dyrektury JanuszaKijowskiego (2005-2007). W ciągu trzech sezonów napisał dla teatru 13ilustracji muzycznych i produkcji teatralnych (m. inn.: największa olsztyńska śpiewogra w historii olsztyńskiego "Jaracza" pt: " NIECH ŻYJEBAL...". Certyfikowany jako Marymoncki Muzyk Tunelowy (przez Jerzego Maksymiuka). Współpracował z warszawskimi teatrami ( m.in.: Teatr Roma, Współczesny, Studio, Rampa, Polski ). Artystycznie był związany
lub współpracował z wieloma Artystami : Marek Ałaszewski i grupą KLAN, Mirosław Gil (Believe), Janusz Stasiak (ex-vocal grupy KORPUS),  Marek Piekarczyk, Maciej Zembaty, ( koncerty i płyta „Wolność – znaczy freedom” ), Danuta Błażejczyk, Marta Andrzejczyk, Anna Czartoryska (koncerty i płyta „Morfina” ), Roman Kołakowski i Jego Teatr Piosenki(wieloletni szef PPA, tłumacz piosenek Nicka Cave'a, Toma Waitsa czy Leonarda Cohena),  Teatr ES Waldemara Koperkiewicza - działający przy CKiS w Siedlcach - współpraca m. inn.: przy spektaklach i nagraniach płytowych "Herbertorium", "W tancbudzie tango",  Question Mark z Bydgoszczy – grupa alternatywnego rocka ( na koncie kilka płyt ), Joanna Mioduchowska – stołeczna pieśniarka z kręgu piosenki literackiej, Agnieszka Symołon – olsztyńska wszechstronna wokalistka soulowo – jazzowa. Miłośnik piosenki z tzw „tekstem". Wizjoner muzyczny. Opracował autorski system nauki gry na gitarze i skrzypcach. Juror, teoretyk i zarazem czynny i koncertujący muzyk. Posiada ogromne doświadczenie w dziedzinie nauki na instrumentach strunowych oraz prowadzi warsztaty w zakresie interpretacji piosenki i improwizacji instrumentalnej. Jego hobby to poezja, słowo i scena. Uwielbia wszystko, co świeci i "błyszczy się". Produkuje i realizuje wszelkiego rodzaju projekty muzyczne i estradowo-teatralne, ( Cabaret dada Go). Od stycznia 2022 wraz z Agą Symołon - tekściarką, kompozytorką, pedagożką wokalną współtworzy nowy team artystyczno-muzyczny o nazwie "2FIRES" , który już umieścił w mediach streamingowych swój premierowy utwór pt: "Lost time of hearts".

Ciekawostka:

Był pierwszym wokalistą metalowej grupy VADER, a płyta doom- metalowej grupy NEOLITHIC (na której zamieścił swoje wizje odnosiły ogromne sukcesy we Francji, Skandynawii i Japonii.

Artyści:

Wojan Trocki
Hipolit Woźniak
Robert Bielak
Jan Woźniak
Artur Zajączkowski
Data:
22/10/2022
Czas trwania: około
65
min
Cena biletu:
60
Dlaczego warto zapisać się na newsletter? Poinformujemy Cię o nowościach w repertuarze, wydarzeniach specjalnych i innych aktywnościach realizowanych przez Nie Teatr. Same dobre wiadomości!

Pozostałe wydarzenia

zobacz wszystko
29/7/2022

Letnie granie: Woch&Guzik feat. Kaja Mianowana

Adam Woch i Robert Guzik to para przyjaciół, których połączyła pasja do muzyki. Jak mówią o sobie: ”najwięcej radości sprawia nam kontakt z publicznością i zarażanie miłością do latin jazzu i szeroko pojętej world music". W cyklu "Letnie granie" wystąpią wspólnie ze znakomitą wokalistką Kają Mianowaną.

4/8/2022

Letnie granie: ZALIA duo

Zalia otworzyła tegoroczny Orange Warsaw Festival i jest zaliczana do wschodzących gwiazd popu na polskiej scenie, zobaczymy ją także na Open'er Festival czy Green Festival w Olsztynie. To główne sceny, na których zagra, a wśród pomniejszych znajdzie się także scena na tarasie w Białymstoku, gdzie wystąpi w duecie. Zalia, czyli Julia Zarzecka, to 21-letnia wokalistka i kompozytorka, kolorowa i wyrazista postać z mocnym soulowym głosem, który usłyszymy na letniej scenie Nie Teatru 4 sierpnia.

13/8/2022

Letnie granie: NIEBØ

NIEBØ to duet, który tworzą Aga Ozon i Adrian Kieroński. Pracę nad wspólnym projektem rozpoczęli w 2020 roku. Aga i Adrian są wykształconymi wokalistami oraz instrumentalistami. To indie pop dla tych, którzy mimo zamiłowania do prostych, chwytliwych melodii, szukają w utworze głębszego znaczenia.