9/11/24

godz.

19:00

USŁUGA CZYSTO PLATONICZNA - spektakl muzyczny

9/11/24

godz.

19:00

USŁUGA CZYSTO PLATONICZNA - spektakl muzyczny

kup bilety

,,Usługa czysto platoniczna” to opowieść o tym, jak z samotności robi się biznes. Spektakl powstał na podstawie reportażu Oktawii Kromer o tym samym tytule. To opowieść o braku i zaskakujących sposobach na to, aby go wypełnić. Na scenie Nie Teatru sprawdzony zespół aktorski, który świetnie znamy ze spektaklu muzycznego „Nie piję, nie palę, chętnie zrobię z pani mamę”, a zatem to kolejna wsparta reportersko, mocna, ale nie pozbawiona humoru opowieść o świecie, w którym żyjemy.

Poznajemy trenera podrywu i zawodową swatkę ze swoimi kursantami. Zaglądamy do gabinetu przytulania i salonu terapii manualnej. Przyglądamy się szybkim randkom oraz innym sposobom na to, aby znaleźć przyjaciela, partnera, czy po prostu towarzystwo drugiej osoby. Czworo aktorów wciela się w ponad trzydzieści postaci.  Sceny przeplatane są znanymi piosenkami w nowych aranżacjach. Będzie bardzo śmiesznie, czasem smutno, na serio i z dużym dystansem, o miłości, strachu, nadziei, samotności, o potrzebach każdego z nas. Zapraszamy na spektakl, w którym przyjrzymy się naszej rzeczywistości i zjawiskom, o których nie mamy pojęcia. A może nie chcemy mieć?

Spektakl powstał na podstawie reportażu Oktawii Kromer (Wydawnictwo Czarne).

Dla widzów 16+.

Scenariusz:

Katarzyna Faszczewska

Robert Mróz Jr

Reżyseria zbiorowa

Konsultacje reżyserskie: Anna Gryszkówna

Muzyka

Aga Ozon

Adrian Kieroński

Występują

Katarzyna Faszczewska

Aga Ozon

Adrian Kieroński

Robert Mróz Jr

Produkcja

Katarzyna Faszczewska

Spektakl powstał podczas Rezydencji Artystycznej w Teatrze im. Stefana Jaracza w ramach programu „PRZESTRZENIE SZTUKI” finansowanego ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, realizowanego przez Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego oraz Narodowy Instytut Muzyki i Tańca, współfinansowane przez Samorząd Województwa Warmińsko-Mazurskiego.

Fot. Lulu Zubczyńska

Artyści:

Katarzyna Faszczewska
Robert Mróz Jr
Aga Ozon
Adrian Kieroński
Data:
9/11/2024
Czas trwania: około
90
min
Cena biletu:
85
Dlaczego warto zapisać się na newsletter? Poinformujemy Cię o nowościach w repertuarze, wydarzeniach specjalnych i innych aktywnościach realizowanych przez Nie Teatr. Same dobre wiadomości!

Pozostałe wydarzenia

zobacz wszystko
23/5/2024

FRANCJA ELEGANCJA - koncert przebojów muzyki francuskiej

[Wydarzenie przeniesione z 22 marca 2024]. Niezapomniane przeboje Edith Piaf, Charlesa Aznavoura, Jacquesa Brela, ale też nowe, pełne czaru aranżacje piosenek Yvesa Montanda, Pink Martini czy ZAZ czekają na Was podczas koncertu "Francja Elegancja", a z towarzyszeniem bandu i w doskonałym stylu wyśpiewa je artysta Teatru Muzycznego w Gdyni - Mateusz Deskiewicz.

24/5/2024

Historia Jakuba – spektakl Teatru Ateneum

Kim jestem, czyli „Historia Jakuba”. Monodram opowiada o życiu Wekslera-Waszkinela Romualda Jakuba. Żyjącego do dziś katolickiego księdza i doktora teologii, który już w wieku dojrzałym dowiedział się, że jest uratowanym z Holokaustu. Zawieszony pomiędzy dwoma światami, opowiada o swoim bogatym życiorysie. Łukasz Lewandowski w mistrzowski sposób opowiada historię żydowskiego księdza, wcielając się w główną postać i kilkanaście innych towarzyszących życiu Jakuba. Samotność na scenie wielkiego aktora powiększa w niezwykły sposób tragizm losu postaci.

25/5/2024

Księga Matek – spektakl

"Księga Matek" to poruszający spektakl o kobiecej codzienności, który splata realne doświadczenia z wirtualną rzeczywistością mediów społecznościowych. Aktorki - również matki - eksplorują różne wymiary macierzyństwa, balansując między oczekiwaniami a rzeczywistością. Inspiracją dla scenariusza były autentyczne historie oraz obserwacje z internetowych społeczności parentingowych. To wielogłosowa opowieść, która zachęca do refleksji nad współczesną kobiecością. Przekrocz próg Nie Teatru 25 maja i sprawdź czy Twój głos został usłyszany przez twórców spektaklu.