20/1/24

godz.

20:00

USŁUGA CZYSTO PLATONICZNA - spektakl muzyczny | PREMIERA

20/1/24

godz.

20:00

USŁUGA CZYSTO PLATONICZNA - spektakl muzyczny | PREMIERA

kup bilety

,,Usługa czysto platoniczna” to opowieść o tym, jak z samotności robi się biznes. Spektakl powstał na podstawie reportażu Oktawii Kromer o tym samym tytule. To opowieść o braku i zaskakujących sposobach na to, aby go wypełnić. Na scenie Nie Teatru sprawdzony zespół aktorski, który świetnie znamy ze spektaklu muzycznego „Nie piję, nie palę, chętnie zrobię z pani mamę”, a zatem to kolejna wsparta reportersko, mocna, ale nie pozbawiona humoru opowieść o świecie, w którym żyjemy.

Poznajemy trenera podrywu i zawodową swatkę ze swoimi kursantami. Zaglądamy do gabinetu przytulania i salonu terapii manualnej. Przyglądamy się szybkim randkom oraz innym sposobom na to, aby znaleźć przyjaciela, partnera, czy po prostu towarzystwo drugiej osoby. Czworo aktorów wciela się w ponad trzydzieści postaci.  Sceny przeplatane są znanymi piosenkami w nowych aranżacjach. Będzie bardzo śmiesznie, czasem smutno, na serio i z dużym dystansem, o miłości, strachu, nadziei, samotności, o potrzebach każdego z nas. Zapraszamy na spektakl, w którym przyjrzymy się naszej rzeczywistości i zjawiskom, o których nie mamy pojęcia. A może nie chcemy mieć?

Spektakl na podstawie reportażu Oktawii Kromer (Wydawnictwo Czarne)

Scenariusz:

Katarzyna Faszczewska

Robert Mróz Jr

Reżyseria zbiorowa

Konsultacje reżyserskie: Anna Gryszkówna

Muzyka

Aga Ozon

Adrian Kieroński

Występują

Katarzyna Faszczewska

Aga Ozon

Adrian Kieroński

Robert Mróz Jr

Produkcja

Katarzyna Faszczewska

Spektakl powstał podczas Rezydencji Artystycznej w Teatrze im. Stefana Jaracza w ramach programu „PRZESTRZENIE SZTUKI” finansowanego ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, realizowanego przez Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego oraz Narodowy Instytut Muzyki i Tańca, współfinansowane przez Samorząd Województwa Warmińsko-Mazurskiego.

Fot. Lulu Zubczyńska

Artyści:

Katarzyna Faszczewska
Robert Mróz Jr
Aga Ozon
Adrian Kieroński
Data:
20/1/2024
Czas trwania: około
90
min
Cena biletu:
85
Dlaczego warto zapisać się na newsletter? Poinformujemy Cię o nowościach w repertuarze, wydarzeniach specjalnych i innych aktywnościach realizowanych przez Nie Teatr. Same dobre wiadomości!

Pozostałe wydarzenia

zobacz wszystko
8/12/2023

OSIECKA NA JAZZOWO

Współpracujący z Wolną Grupą Bukowiną Krzysztof Żesławski jest od wielu lat propagatorem twórczości Agnieszki Osieckiej, również jako kierownik muzyczny Festiwalu Twórczości Agnieszki Osieckiej „Bardzo Wielka Woda” we Wrocławiu. Razem z Olkiem Miśkiewiczem i niezwykle charyzmatyczną wokalistką Natalią Lubrano zagrają w Nie Teatrze koncert „Osiecka na jazzowo”.

8/12/2023

Spotkanie autorskie z Michałem Androsiukiem wokół powieści "Pełnia"

„Pełnia” zaczyna się historią miłości w Mińsku, po czym staje się wędrówką w głąb rodzinnego rodowodu, dogłębną analizą kodu genetycznego, próbą usłyszenia i zrozumienia przesłania minionych pokoleń, zapisanego na kręgach ściętych drzew." 8 grudnia zapraszamy na spotkanie z Michałem Androsiukiem, autorem powieści "Pełnia", wydanej w tłumaczeniu na język polski przez Fundację Sąsiedzi.

9/12/2023

KOLACJA NA CZTERY RĘCE - spektakl

„Kolacja na cztery ręce” to historia muzyczno-kulinarnej konfrontacji dwóch najwybitniejszych muzyków baroku: Jana Sebastiana Bacha (Piotr Dąbrowski) i Fryderyka Haendla (Mirosław Zbrojewicz) w formie słodko-gorzko-kwaśnej komedii. Na scenie ucztują mistrzowie, ale to wydarzenie jest także wytrawną teatralną ucztą dla widza.