17/11/23

godz.

17:00

WRITTEN IN THE STARS - Natalia Piotrowska-Paciorek, Kamil Zięba, Karina Komendera | Musical Jam Live IX

17/11/23

godz.

17:00

WRITTEN IN THE STARS - Natalia Piotrowska-Paciorek, Kamil Zięba, Karina Komendera | Musical Jam Live IX

kup bilety

Znają się od 14 lat, razem studiowali i spotykają się raz na jakiś czas w Studiu Accantus. Tym razem na zaproszenie Kariny Komendery i Nie Teatru staną wspólnie na białostockiej scenie, by w ramach cyklu Musical Jam Live opowiedzieć muzyką o swojej przyjaźni i niezwykłym doświadczeniu musicalowym. 17 listopada wystąpią u nas Natalia Piotrowska - Paciorek i Kamil Zięba.

Musical Jam Live to formuła łącząca zarówno widzów, jak iartystów. Autorka koncepcji, Karina Komendera, z racji swoich wszechstronnych zainteresowań musicalowych i obowiązków zawodowych poznaje pełen przekrój musicalowych artystów i umiejętnie łączy ich w porywające, a częstokroć zaskakujące duety. Tym razem na naszej scenie spotkają się Natalia Piotrowska-Paciorek i Kamil Zięba. Jak sami mawiają, „znają się jak łyse konie”, a to za sprawą lat spędzonych wspólnie na studiach i wieloletniej przyjaźni. Wspólnie wystąpili w "Wonderful Town"w Filharmonii Bałtyckiej, co było także debiutem Kamila na dużej scenie. Goście dziewiątej odsłony cyklu zaśpiewają utwory, które z powodzeniem wykonują w dużych produkcjach, jak i w warunkach kameralnych czy studyjnych. Natalię można było oglądać m. in w „Aidzie” czy „Jesus Christ Superstar”, zaś Kamila chociażby w "Rodzinie Addamsów" czy ostatnio w świetnej scenicznej parodii „Friends – The Musical Parody” w Teatrze Muzycznym w Toruniu, ale w swoim dorobku mają znaczni więcej ról scenicznych i dubbingowych, o czym poczytacie w ich biogramach.

Zapraszamy w niezwykła muzyczną podróż, pełną ciepła, przyjaźni i niezapomnianych melodii.

NATLIA PIOTROWSKA-PACIOREK

- wokalistka i aktorka musicalowa i dubbingowa, absolwentka Wydziału Wokalno – Aktorskiego Akademii Muzycznej w Gdańsku (spec. musical), wokalistka Studia Accantus

 - najważniejsze role teatralne:

* Aida w musicalu „Aida” w Teatrze Muzycznym ROMA w Warszawie

* Scaramouche w musicalu „We will rock you” w Teatrze Muzycznym ROMA w Warszawie

* Maria Magdalena w musicalu „Jesus Christ Superstar” w Teatrze Rampa w Warszawie i OiFP w Białymstoku

* Marisa w musicalu „Kobiety na skraju załamania nerwowego” w Teatrze Rampa w Warszawie

* Ida w spektaklu muzycznym „Rapsodia z demonem” w Teatrze Rampa w Warszawie

* Serena/Enid w musicalu „Legalna blondynka” w Teatrze Variete w Krakowie

 - najważniejsze koncerty:

* „The Best of Broadway”, „Broadway Exclusive”

* “Karuzela gna” (trasa koncertowa)

* „Accantus Symfonicznie”(trasa koncertowa), “Accantus Live” (trasa koncertowa)

 - najważniejsze role dubbingowe:      

* Dżasmina w filmie „Aladyn” W. Disneya (2019)

* Lady w filmie „Zakochanykundel” W. Disneya (2019)

* Isabela w filmie animowanym „Nasze magiczne Encanto” (2021)

KAMIL ZIĘBA

Aktor i wokalista, absolwent Wydziału Wokalno-Aktorskiego (specjalność – Musical) Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku. Swoją artystyczną edukację rozpoczął w wieku 18 lat w Rzeszowskiej szkole Centrum Sztuki Wokalnej i dzięki zdobytym tam umiejętnościom pojawił się na scenach Teatru im. Wandy Siemaszkowej oraz w Teatrze Maska w Rzeszowie. Po ukończeniu studiów kreował główną rolę w musicalu Wonderful Town Leonarda Bernsteina, który powstał przy współpracy Filharmonii Bałtyckiej i Gdańskiej Akademii Muzycznej. Współpracował z Teatrem Miejskim w Gdyni, z Teatrem Muzycznym „Tintilo” oraz Sopockim Teatrem Atelier. Jest laureatem wielu ogólnopolskich festiwali piosenki estradowej i aktorskiej. Brał udział w nagraniach dla Telewizji Polskiej i współpracował ze studiem SDI odpowiedzialnym za dubbing w najważniejszych filmach Walta Disneya. Prowadzi zajęcia i warsztaty teatralne oraz wokalne, założył działalność mającą na celu umożliwienie zorganizowania takich zajęć dla dzieci i młodzieży mieszkającej w małych miejscowościach. Współpracował z warszawskim Studiem Accantus oraz jest solistą w programach edukacyjnych Filharmonii Narodowej.  Obecnie można go zobaczyć na scenach wielu Teatrów Muzycznych, m.in Teatrem NOWA SCENA w Bydgoszczy, Teatr Syrena w Warszawie (spektakle: Czarownice z Eastwick, Rodzina Addamsów, Rock of Ages, Kajko i Kokosz) i Teatr Muzyczny w Poznaniu (musical Rodzina Addamsów), Mazowiecki Teatr Muzyczny (Awantura w MollDurze) oraz Teatr Muzyczny w Toruniu (Friends - The Musical Parody).

KARINA KOMENDERA

Pianistka Orkiestry symfonicznej Opery i Filharmonii Podlaskiej, akompaniatorka i korepetytorka wokalna, saksofonistka Big Bandu OiFP, wreszcie wykładowczyni na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina – Wydziale w Białymstoku. Z musicalem zetknęła się podczas pracy w Operze i Filharmonii Podlaskiej i stał się jej niegasnącą miłością. Jest absolwentką Państwowej Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej I i II st. w Bielsku-Białej w klasach fortepianu i saksofonu, Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w klasie fortepianu prof. P. Skrzypka oraz Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego, a także doktorem sztuki w dyscyplinie artystycznej instrumentalistyka, w specjalizacji – fortepian (2018).Jest laureatką ogólnopolskich i międzynarodowych konkursów pianistycznych. Nagradzana stypendiami Prezesa Rady Ministrów, Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz wydziału kultury i sztuki rodzinnego Bielska-Białej za wybitne osiągnięcia naukowe i artystyczne. W latach 2007–2009stypendystka Gold Country Piano Institute w Californii (USA). Jako solistka i kameralistka koncertowała na scenach w Polsce, Austrii, Włoszech, Rumunii, Litwie, Rosji, Szwajcarii, Norwegii, Japonii i USA. W 2010 r. zadebiutowała jako solistka na scenie La MaMa Theatre w Nowym Jorku w spektaklu „Chopin – an Impression”, rozpoczynając międzynarodową trasę koncertową. W 2016 r. wystąpiła wraz z Kwartetem im. A. Tansmana na koncercie w San Anton Palace na Malcie, jako gość Prezydent Malty i korpusu dyplomatycznego. Od 2016 r. jest oficjalnym akompaniatorem Międzynarodowego Konkursu Instrumentów Dętych „Finalis”. Współpracuje również z solistami teatrów muzycznych w całym kraju, wykonując recitale z repertuarem musicalowym, m.in. na zaproszenie agencji „Broadway w Polsce”. Uczestniczy w nagraniach płytowych i medialnych. Warsztat pianistyczny doskonaliła m.in. u G. Scotta, T. Hechta, J. Perry’ego, J. Larsena, K. Kennera i wielu polskich artystów. Uczestniczyła w festiwalach i kursach interpretacji takich, jak Gaetano Zinetti Chamber Music w Veronie, Poland-Norway Piano Duo Cultural Bridge w Trondheim i GCPI w Nevada City.

Artyści:

Natalia Piotrowska - Paciorek
Kamil Zięba
Karina Komendera
Data:
17/11/2023
Czas trwania: około
90
min
Cena biletu:
80
Dlaczego warto zapisać się na newsletter? Poinformujemy Cię o nowościach w repertuarze, wydarzeniach specjalnych i innych aktywnościach realizowanych przez Nie Teatr. Same dobre wiadomości!

Pozostałe wydarzenia

zobacz wszystko
2/8/2024

Letnie granie: Wieczór z Chaplinem i Orkiestrą Ludwika Sarskiego

Zapraszamy na "Letnie granie" Nie Teatru w odsłonie filmowej! Pierwszy z dwóch zaplanowanych pokazów filmów z muzyką na żywo zainaugurują krótkie metraże z udziałem wybitnego aktora i ikony popkultury Charliego Chaplina. O oprawę muzyczną na żywo w rytmie tanga, swingu, jazzu, z nutką ragtime’u i muzyki klezmerskiej wybranych tytułów z kultowym Charlie Chaplinem zadba nietypowy duet – Orkiestra Ludwika Sarskiego. To będzie wieczór pod gwiazdami i w otoczeniu gwiazd. Przed projekcją muzycy uraczą nas dodatkowo autorskim recitalem.

11/8/2024

Letnie granie: Paris-Varsovie-En Voyage | Przebindowski & Dobrowolski

Tematy filmowe, znane doskonale z francuskiej kinematografii XX wieku, przeplatane piosenkami i melodiami w klimatach jazzu cygańsko - francuskiego manouche, usłyszymy podczas muzycznej podróży z Warszawy do Paryża. Na tarasie Astorii pojawią się wybitni muzycy: Karol Dobrowolski oraz Ygor Przebindowski. Przygotujcie się na prawdziwą ucztę dla duszy, ponieważ usłyszymy niezapomniane przeboje autorstwa wielkich postaci francuskiej muzyki, co gwarantuje wieczór pełen emocji, nostalgii i niezapomnianych melodii, które przeniosą nas w serce Francji, gdzie muzyka snuje opowieści pełne miłości, tęsknoty i pasji.

16/8/2024

GWIAZDY W MROKU - głos przeszłości we współczesnych aranżacjach muzycznych | koncert Shangri-La

Założeniem artystycznym koncertu parateatralnego Shangri-La dla Felicji R. jest popularyzacja historii poprzez muzykę: około rockową, współczesną: rock; ambient; ballad; emotional; big beat. Teksty piosenek oparte są na wierszach Felicji Raszkin Nowak i pochodzą z Tomu wierszy "Gwiazdy w Mroku". Wiersze powstały w niecodziennych warunkach i okolicznościach. Pisane były w kryjówce, na strychu wiejskiej stodoły. W przestrzeni tak małej, iż Felicja mogła tam ledwie siedzieć lub leżeć.