17/11/23

godz.

17:00

WRITTEN IN THE STARS - Natalia Piotrowska-Paciorek, Kamil Zięba, Karina Komendera | Musical Jam Live IX

17/11/23

godz.

17:00

WRITTEN IN THE STARS - Natalia Piotrowska-Paciorek, Kamil Zięba, Karina Komendera | Musical Jam Live IX

kup bilety

Znają się od 14 lat, razem studiowali i spotykają się raz na jakiś czas w Studiu Accantus. Tym razem na zaproszenie Kariny Komendery i Nie Teatru staną wspólnie na białostockiej scenie, by w ramach cyklu Musical Jam Live opowiedzieć muzyką o swojej przyjaźni i niezwykłym doświadczeniu musicalowym. 17 listopada wystąpią u nas Natalia Piotrowska - Paciorek i Kamil Zięba.

Musical Jam Live to formuła łącząca zarówno widzów, jak iartystów. Autorka koncepcji, Karina Komendera, z racji swoich wszechstronnych zainteresowań musicalowych i obowiązków zawodowych poznaje pełen przekrój musicalowych artystów i umiejętnie łączy ich w porywające, a częstokroć zaskakujące duety. Tym razem na naszej scenie spotkają się Natalia Piotrowska-Paciorek i Kamil Zięba. Jak sami mawiają, „znają się jak łyse konie”, a to za sprawą lat spędzonych wspólnie na studiach i wieloletniej przyjaźni. Wspólnie wystąpili w "Wonderful Town"w Filharmonii Bałtyckiej, co było także debiutem Kamila na dużej scenie. Goście dziewiątej odsłony cyklu zaśpiewają utwory, które z powodzeniem wykonują w dużych produkcjach, jak i w warunkach kameralnych czy studyjnych. Natalię można było oglądać m. in w „Aidzie” czy „Jesus Christ Superstar”, zaś Kamila chociażby w "Rodzinie Addamsów" czy ostatnio w świetnej scenicznej parodii „Friends – The Musical Parody” w Teatrze Muzycznym w Toruniu, ale w swoim dorobku mają znaczni więcej ról scenicznych i dubbingowych, o czym poczytacie w ich biogramach.

Zapraszamy w niezwykła muzyczną podróż, pełną ciepła, przyjaźni i niezapomnianych melodii.

NATLIA PIOTROWSKA-PACIOREK

- wokalistka i aktorka musicalowa i dubbingowa, absolwentka Wydziału Wokalno – Aktorskiego Akademii Muzycznej w Gdańsku (spec. musical), wokalistka Studia Accantus

 - najważniejsze role teatralne:

* Aida w musicalu „Aida” w Teatrze Muzycznym ROMA w Warszawie

* Scaramouche w musicalu „We will rock you” w Teatrze Muzycznym ROMA w Warszawie

* Maria Magdalena w musicalu „Jesus Christ Superstar” w Teatrze Rampa w Warszawie i OiFP w Białymstoku

* Marisa w musicalu „Kobiety na skraju załamania nerwowego” w Teatrze Rampa w Warszawie

* Ida w spektaklu muzycznym „Rapsodia z demonem” w Teatrze Rampa w Warszawie

* Serena/Enid w musicalu „Legalna blondynka” w Teatrze Variete w Krakowie

 - najważniejsze koncerty:

* „The Best of Broadway”, „Broadway Exclusive”

* “Karuzela gna” (trasa koncertowa)

* „Accantus Symfonicznie”(trasa koncertowa), “Accantus Live” (trasa koncertowa)

 - najważniejsze role dubbingowe:      

* Dżasmina w filmie „Aladyn” W. Disneya (2019)

* Lady w filmie „Zakochanykundel” W. Disneya (2019)

* Isabela w filmie animowanym „Nasze magiczne Encanto” (2021)

KAMIL ZIĘBA

Aktor i wokalista, absolwent Wydziału Wokalno-Aktorskiego (specjalność – Musical) Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku. Swoją artystyczną edukację rozpoczął w wieku 18 lat w Rzeszowskiej szkole Centrum Sztuki Wokalnej i dzięki zdobytym tam umiejętnościom pojawił się na scenach Teatru im. Wandy Siemaszkowej oraz w Teatrze Maska w Rzeszowie. Po ukończeniu studiów kreował główną rolę w musicalu Wonderful Town Leonarda Bernsteina, który powstał przy współpracy Filharmonii Bałtyckiej i Gdańskiej Akademii Muzycznej. Współpracował z Teatrem Miejskim w Gdyni, z Teatrem Muzycznym „Tintilo” oraz Sopockim Teatrem Atelier. Jest laureatem wielu ogólnopolskich festiwali piosenki estradowej i aktorskiej. Brał udział w nagraniach dla Telewizji Polskiej i współpracował ze studiem SDI odpowiedzialnym za dubbing w najważniejszych filmach Walta Disneya. Prowadzi zajęcia i warsztaty teatralne oraz wokalne, założył działalność mającą na celu umożliwienie zorganizowania takich zajęć dla dzieci i młodzieży mieszkającej w małych miejscowościach. Współpracował z warszawskim Studiem Accantus oraz jest solistą w programach edukacyjnych Filharmonii Narodowej.  Obecnie można go zobaczyć na scenach wielu Teatrów Muzycznych, m.in Teatrem NOWA SCENA w Bydgoszczy, Teatr Syrena w Warszawie (spektakle: Czarownice z Eastwick, Rodzina Addamsów, Rock of Ages, Kajko i Kokosz) i Teatr Muzyczny w Poznaniu (musical Rodzina Addamsów), Mazowiecki Teatr Muzyczny (Awantura w MollDurze) oraz Teatr Muzyczny w Toruniu (Friends - The Musical Parody).

KARINA KOMENDERA

Pianistka Orkiestry symfonicznej Opery i Filharmonii Podlaskiej, akompaniatorka i korepetytorka wokalna, saksofonistka Big Bandu OiFP, wreszcie wykładowczyni na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina – Wydziale w Białymstoku. Z musicalem zetknęła się podczas pracy w Operze i Filharmonii Podlaskiej i stał się jej niegasnącą miłością. Jest absolwentką Państwowej Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej I i II st. w Bielsku-Białej w klasach fortepianu i saksofonu, Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w klasie fortepianu prof. P. Skrzypka oraz Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego, a także doktorem sztuki w dyscyplinie artystycznej instrumentalistyka, w specjalizacji – fortepian (2018).Jest laureatką ogólnopolskich i międzynarodowych konkursów pianistycznych. Nagradzana stypendiami Prezesa Rady Ministrów, Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz wydziału kultury i sztuki rodzinnego Bielska-Białej za wybitne osiągnięcia naukowe i artystyczne. W latach 2007–2009stypendystka Gold Country Piano Institute w Californii (USA). Jako solistka i kameralistka koncertowała na scenach w Polsce, Austrii, Włoszech, Rumunii, Litwie, Rosji, Szwajcarii, Norwegii, Japonii i USA. W 2010 r. zadebiutowała jako solistka na scenie La MaMa Theatre w Nowym Jorku w spektaklu „Chopin – an Impression”, rozpoczynając międzynarodową trasę koncertową. W 2016 r. wystąpiła wraz z Kwartetem im. A. Tansmana na koncercie w San Anton Palace na Malcie, jako gość Prezydent Malty i korpusu dyplomatycznego. Od 2016 r. jest oficjalnym akompaniatorem Międzynarodowego Konkursu Instrumentów Dętych „Finalis”. Współpracuje również z solistami teatrów muzycznych w całym kraju, wykonując recitale z repertuarem musicalowym, m.in. na zaproszenie agencji „Broadway w Polsce”. Uczestniczy w nagraniach płytowych i medialnych. Warsztat pianistyczny doskonaliła m.in. u G. Scotta, T. Hechta, J. Perry’ego, J. Larsena, K. Kennera i wielu polskich artystów. Uczestniczyła w festiwalach i kursach interpretacji takich, jak Gaetano Zinetti Chamber Music w Veronie, Poland-Norway Piano Duo Cultural Bridge w Trondheim i GCPI w Nevada City.

Artyści:

Natalia Piotrowska - Paciorek
Kamil Zięba
Karina Komendera
Data:
17/11/2023
Czas trwania: około
90
min
Cena biletu:
80
Dlaczego warto zapisać się na newsletter? Poinformujemy Cię o nowościach w repertuarze, wydarzeniach specjalnych i innych aktywnościach realizowanych przez Nie Teatr. Same dobre wiadomości!

Pozostałe wydarzenia

zobacz wszystko
24/2/2024

THE TRICK Rotowski&Słomka - spektakl z elementami iluzji

Na ile trik powstaje w dłoniach iluzjonisty, a na ile w głowach widzów? Jak umiejętnie oszukiwać zmysły? Jak kontrolować uwagę i usypiać czujność? Czy łatwiej jest zwodzić oko czy mózg? Odpowiedzią na te pytania jest ,,The Trick”. Połączenie teatru, pokazu iluzji, stand-upu, a nawet kabaretu, które przygotowali Wojciech Rotowski i Roman Słomka. Spektakl demaskuje sztuczki i otwiera oczy na manipulacyjne pułapki jakie czekają na nas każdego dnia.

25/2/2024

Musical PINOKIO | Białostocka Akademia Musicalowa - spektakl familijny

Nie Teatr zaprasza na niezwykłą produkcję Białostockiej Akademii Musicalowej. "Pinokio" to piękna, pouczająca historia, którą dzieciom opowiedzą....dzieci, czyli najmłodsi słuchacze Akademii. Zapraszamy na rodzinne spotkanie w Nie Teatrze.

25/2/2024

MAGDA UMER - Bezsenna noc

Magda Umer to mistrzyni interpretacji piosenki literackiej. Perfekcyjne łączenie muzyki ze słowem sprawiło, że w latach 70-tych ubiegłego stulecia śpiewane przez nią piosenki stały się przebojami, a Agnieszka Osiecka mawiała, że jej wykonania wprawiają publikę niemal w hipnozę. Magda Umer, jak sama mówi „opowiada piosenki”. Tym razem usłyszymy te, które znalazły się przede wszystkim na płycie „Bezsenna noc”. Artystce 25 lutego towarzyszyć będzie Bohdan Hołownia.