W naszym repertuarze pojawiły się dwa nowe, niezwykle klimatyczne koncerty. To nasza propozycja na Sylwestra i Nowy Rok. W rytmie tanga pożegnamy zatem stary rok, a nowy przywitamy nucąc niezapomniane piosenki Władysława Szpilmana i Jerzego Petersburskiego. Zagrają dla nas Gang Tango oraz Lala Czaplicka z towarzyszeniem Orkiestry ADRIA.
Gang Tango – to założony przez Sebastiana Wypycha zespół, nawiązujący jako nieliczny, stylem gry do dawnych argentyńskich „Orquesta Tipica” oraz czerpiący inspiracje z zespołu „Quinteto Tango Nuevo” - Astora Piazzolli, ale też z tangowych zespołów przedwojennej Warszawy. Repertuar zespołu, będący kompilacją światowych kompozycji tangowych nawiązuje przede wszystkim do kolebki stylu tanga, czyli tanga argentyńskiego, jednak pielęgnuje także dorobek kompozytorów tanga w Polsce okresu międzywojennego (mówi się o około 3000 kompozycji z tego okresu).
Zespół Gang Tango tworzą najwybitniejsi muzycy/wirtuozi, polscy mistrzowie tanga, pod artystycznym kierownictwem Sebastiana Wypycha. Na gruncie tanga artyści mają za sobą wiele znaczących festiwali muzycznych, w tym m.in.: Festiwal Tanga w Paryżu ; Zelt-Music-Festival we Freiburgu – Niemcy ; Festiwal „Wieczory w Arsenale” – Wrocław ; Muzyczny Festiwal w Łańcucie ; JUVE AWARDS – Alte Oper Frankfurt 2008 ; EXPO 2008 – Saragossa ; Festiwal Skrzyżowanie Kultur 2008 ; Sezon Kultury Polskiej w Rosji – Kostroma 2009 ; III Międzynarodowy Festiwal Muzyki Kameralnej we Lwowie 2010; Snow and Symphony Music Festival St. Moritz 2010 oraz wiele występów telewizyjnych i radiowych.
Otwarta w 1931 roku w sercu Warszawy "Adria" stała się miejscem mającym sznyt europejskiej elegancji, tłumnie odwiedzanym przez elity. W pełnych przepychu wnętrzach, na obrotowym parkiecie nie brakowało chętnych do tańca. Przygrywały im trzy orkiestry, w tym Petersburskiego i Golda. We wnętrzach „Adrii” zrealizowano film „Jego ekscelencja subiekt” (1933) dzięki któremu jeszcze dziś skonfrontować można wyobrażenia z rzeczywistością.
Nawiązując do tego klimatu swoje koncerty wykonuje na polskich scenach Orkiestra ADRIA. Na program Orkiestry składają się utwory Władysława Szpilmana i Jerzego Petersburskiego – legendarnych twórców wielu niezapomnianych piosenek, które na stałe wpisały się w historię kultury XX wieku Polski i Świata.
W Orkiestrze piosenki wykonuje Lala Czaplicka - śpiewaczka i wokalistka, obdarzona unikatowym głosem o aksamitnej barwie, córka Jerzego Czaplickiego, światowej sławy śpiewaka, który w latach 30. ubiegłego stulecia śpiewał i nagrywał z orkiestrami Petersburskiego i Golda w legendarnej, przedwojennej Warszawskiej „Adrii”.
Więcej informacji:
Zapraszamy do wspólnego świętowania!
Niepełnosprawność nie zawsze jest widoczna na pierwszy rzut oka, ale często wpływa znacząco na życie osób, które jej doświadczają. Dlatego dołączyliśmy do projektu "(Nie)widzialni", aby wspierać osoby z niewidoczną niepełnosprawnością i budować świadomość społeczną.
Monika Maszkowska - malarka i architektka wnętrz. Urodziła się w 1980 roku w Białymstoku. Jak sama mówi, sztuka jest jej pasją od zawsze, a tematyką najnowszych obrazów jest głównie człowiek i wycinki z życia, dnia codziennego. Od 17 marca do 2 kwietnia w Nie Teatrze oglądać będziemy jej wystawę zatytułowaną FRAGMENTY, spójne w ekspresji wyrazu obrazy ludzi, zwierząt, a także pejzaże i abstrakcje.
Nagła choroba artystki spowodowała, że spektakl "Ja, córka Rasputina" obejrzymy dopiero 27 maja, ale nie lubimy, gdy Nie Teatr stoi pusty, więc 4 marca zapraszamy na wieczór zatytułowany "Związek ze sztuką: o relacjach i uczuciach", na który złożą się koncert Patryka Ołdziejewskiego, aktora Teatru Dramatycznego oraz spotkanie autorskie z Natalią Tur - blogerką i videoblogerką Nishki - wokół jej książki pt. "Związek na zakręcie".