NIErepertuar

Archiwum wydarzeń
Resetuj
Thank you! Your submission has been received!
Oops! Something went wrong while submitting the form.
December
8
Friday
godz.
19:00

OSIECKA NA JAZZOWO

Współpracujący z Wolną Grupą Bukowiną Krzysztof Żesławski jest od wielu lat propagatorem twórczości Agnieszki Osieckiej, również jako kierownik muzyczny Festiwalu Twórczości Agnieszki Osieckiej „Bardzo Wielka Woda” we Wrocławiu. Razem z Olkiem Miśkiewiczem i niezwykle charyzmatyczną wokalistką Natalią Lubrano zagrają w Nie Teatrze koncert „Osiecka na jazzowo”.

December
8
Friday
godz.
17:30

Spotkanie autorskie z Michałem Androsiukiem wokół powieści "Pełnia"

„Pełnia” zaczyna się historią miłości w Mińsku, po czym staje się wędrówką w głąb rodzinnego rodowodu, dogłębną analizą kodu genetycznego, próbą usłyszenia i zrozumienia przesłania minionych pokoleń, zapisanego na kręgach ściętych drzew." 8 grudnia zapraszamy na spotkanie z Michałem Androsiukiem, autorem powieści "Pełnia", wydanej w tłumaczeniu na język polski przez Fundację Sąsiedzi.

December
9
Saturday
godz.
19:00

KOLACJA NA CZTERY RĘCE - spektakl

„Kolacja na cztery ręce” to historia muzyczno-kulinarnej konfrontacji dwóch najwybitniejszych muzyków baroku: Jana Sebastiana Bacha (Piotr Dąbrowski) i Fryderyka Haendla (Mirosław Zbrojewicz) w formie słodko-gorzko-kwaśnej komedii. Na scenie ucztują mistrzowie, ale to wydarzenie jest także wytrawną teatralną ucztą dla widza.

December
10
Sunday
godz.
18:00

An Act of God - boska komedia | Teatr Druga Strefa

Bóg postanawia przynieść ludziom nowe 10 przykazań. To pomysł Davida Javerbauma, amerykańskiego twórcy znanego między innymi z serialu „The Kominsky Method”. Napisał boską komedię „An Act of God”, którą wziął na warsztat Teatr Druga Strefa, jedyna scena w Polsce, która mieści się w dawnym warsztacie samochodowym. Jakiego Boga zobaczymy? Czy będzie dobrze wszystkim znanym, umęczonym starcem z listą wymagań? Czy może przemyślał to i owo i ma nam do zaproponowania coś nowego? Bardziej nas rozśmieszy czy skłoni do myślenia?

December
14
Thursday
godz.
19:00

SKOWYT - monodram Marcina Tomkiela | premiera

"Skowyt" to nowy twór. Monodram Marcina Tomkiela opowiada o sylwetce zawieszonej gdzieś pomiędzy współczesnym światem, a własną głową. Spektakl lalkowy dla dorosłych na podstawie tekstów Maliki Tomkiel, z muzyką na żywo autorstwa Jakuba Olszewskiego będzie miał swoją premierę w Nie Teatrze 14 grudnia.

December
15
Friday
godz.
19:00

World Music Night: VOŁOSI

Polska grupa VOŁOSI jest fenomenem na światowej scenie muzycznej. Powstała w wyniku niespodziewanego spotkania tradycyjnych i współczesnych artystów w samym sercu polskich gór. Ich opierający się na dialogu styl muzyczny łączy w sobie elementy rocka, jazzu, muzyki filmowej, ambientu, world music. To z jednej strony najwyższa jakość, z drugiej wyjątkowa przystępność. Klasa sama w sobie.

December
16
Saturday
godz.
16:00
19:00

GRACE I GLORIA | Stanisława Celińska i Lucyna Malec - spektakl

Brawurowa gra Stanisławy Celińskiej i Lucyny Malec w spektaklu GRACE I GLORIA tworzy widowisko pełne wdzięku i refleksji. To spotkanie z doświadczonymi artystkami teatru, które opowiedzą nam barwną, a zarazem przejmującą opowieść o dwóch dojrzałych kobietach. Spektakl powstał z okazji jubileuszu Stanisławy Celińskiej.

December
17
Sunday
godz.
13:30

Przytulisko: IDĄ ŚWIĘTA - warsztaty dla dzieci

To ostatnie chwile na przygotowanie świątecznych bibelotów i ozdób, dlatego zapraszamy najmłodszych widzów Nie Teatru, aby wyzwolić swoją kreatywność na warsztatach w Przytulisku. Efekty działań będą jak zwykle wyjątkowe, bo starannie wypracowane pod okiem prowadzącej Kasi Mikiewicz.

December
17
Sunday
godz.
15:00

Muzyka Łączy: W POSZUKIWANIU ŚWIĄTECZNEGO ŚWIATŁA - koncert dla dzieci

Opowiemy Wam historię, która wydarzyła się zimą w samym sercu Hiszpanii. Pewnego dnia mały świetlik zauważył, że stracił swoje światełko. Co się wydarzyło dalej, gdzie zawędrujemy w ślad za nim, jakie melodie z kręgu kultury hiszpańskojęzycznej poznamy i wspólnie zanucimy z artystami projektu Muzyka Łączy? 17 grudnia zapraszamy na rodzinny koncert „W poszukiwaniu świątecznego światła”.

December
17
Sunday
godz.
17:30

ŚWIĄTECZNA MUZYCZNA PODRÓŻ do Hiszpanii i Wenezueli - koncert

Boże Narodzenie po Hiszpańsku? Dlaczego nie! Eva, pochodząca z Wenezueli i Alvaro z Hiszpanii, opowiedzą jak wyglądały Święta w ich domach. Czy to prawda, że w Wenezueli kolędy są tańczone, a w Hiszpanii hucznie świętuje się Święto Trzech Króli? Koncert pełen muzyki i uruchamiających wyobraźnię opowieści, a przy okazji mała lekcja hiszpańskiego. Zapraszamy 17 grudnia!

December
20
Wednesday
godz.
17:00
19:30

Musical SCROOGE - ŚWIĄTECZNA OPOWIEŚĆ | Białostocka Akademia Musicalowa - premiera

Musical „Scrooge- świąteczna opowieść” to przedświąteczna premiera Białostockiej Akademii Musicalowej. Przesłanie płynące z opowiadania Charlesa Dickensa „Opowieść Wigilijna” jest od pokoleń aktualne i ważne, dlatego tak chętnie do niego wracamy i zapraszamy na nową inscenizację, w której zagrają słuchacze Akademii.

December
21
Thursday
godz.
19:00

Janek Traczyk - ŚWIĄTECZNIE...Tour | Białystok

Janek Traczyk powraca do Nie Teatru w świątecznej aurze. Znamy i cenimy jego artystyczną wrażliwość, dlatego koncert „Świątecznie” będzie dla nas prawdziwym przedświątecznym prezentem. Podczas koncertu usłyszymy kolędy i pastorałki nawiązujące w swoim duchu do muzyki filmowej, klasyki czy współczesnego popu.

December
22
Friday
godz.
17:30
20:00

ŚWIĄTECZNE MELODIE - Paulina Grochowska, Damian Aleksander, Jacek Szwaj | koncert

Będzie to duchowa uczta przybrana w najpiękniejsze melodie, bo te świąteczne. W domach już pachnące choinki, a na naszej scenie pełen liryki i charyzmy wykonawców koncert. Zaśpiewają Paulina Grochowska i Damian Aleksander. Instrumentalnie przestrzeń wypełni pianista Jacek Szwaj. Na dwa dni przed Wigilią „Świąteczne melodie” wprowadzą nas w ten szczególny czas.

December
23
Saturday
godz.
12:00

Musical SCROOGE - ŚWIĄTECZNA OPOWIEŚĆ | Białostocka Akademia Musicalowa

Musical „Scrooge- świąteczna opowieść” to przedświąteczna premiera Białostockiej Akademii Musicalowej. Przesłanie płynące z opowiadania Charlesa Dickensa „Opowieść Wigilijna” jest od pokoleń aktualne i ważne, dlatego tak chętnie do niego wracamy i zapraszamy na nową inscenizację, w której zagrają słuchacze Akademii.

December
29
Friday
godz.
20:00

Nie piję, nie palę, chętnie zrobię z pani mamę - spektakl muzyczny

„Nie piję, nie palę, chętnie zrobię z pani mamę” – spektakl na miarę naszych czasów, czasów dystansu społecznego, czasów, gdy wychowani na zwycięzców 30-latkowie zaczynają dorastać, a życie? Okazuje się nie być bajką. Raczej bańką internetową, poza którą bardzo trudno o prawdziwe, głębokie relacje, zaufanie i wiarę w drugiego człowieka. A przecież w środku tyle marzeń i nadziei…Zapraszamy na poruszający musical.

December
30
Saturday
godz.
19:00

ZAKLĘTE W STRUNACH - Natalia Niemen&Michał Zator

Końcówka roku w Nie Teatrze będzie magiczna, a to za sprawą wokalistki i altowiolistki Natalii Niemen oraz harfisty Michała Zatora. Oboje nie kryją miłości do muzyki celtyckiej. „Zaklęte w Strunach” to ich wspólny program, a zarazem podróż do zielonych krain niczym z serialu „Outlander”.

December
31
Sunday
godz.
19:00

SYLWESTER W NIE TEATRZE: The Great Gatsby Party - Show Burlesque Dance Live Band

W Sylwestra Nie Teatr zaprasza na jedyne takie show w Polsce, które łączy muzykę, taniec oraz występy królowej europejskiej burleski, miss piękności i showgirl Lillet L’amour. Show Burlesque Dance Live Band przeniesie nas w atmosferę prohibicji i wszechobecnego charlestona, w klimacie inspirowanym filmem "The Great Gatsby". W drugiej części wieczoru, już poza sceną Nie Teatru, ale wciąż w klimatycznych przestrzeniach na 2. piętrze, zapraszamy na przyjęcie koktajlowe i odliczanie godzin do Nowego Roku w rytmie Hitów Stulecia. To wieczór z otwartym barem, przekąskami i gorącym parkietem, który rozgrzewać będą nasi wokaliści, konferansjerzy i Live Band.

January
5
Friday
godz.
19:00

Orkiestra Ludwika Sarskiego GRA DO FILMU "Młody Sherlock" Bustera Keatona

Pierwszy weekend w Nowym Roku na scenie Nie Teatru zainauguruje nietypowy duet – Orkiestra Ludwika Sarskiego. Muzycy w rytmie tanga, swingu, jazzu, z nutką ragtime’u i muzyki klezmerskiej zagrają do wspaniałej, pełnej gagów i popisów kaskaderskich komedii Bustera Keatona „Młody Sherlock” z 1924 roku. Po projekcji muzycy uraczą nas dodatkowo autorskim recitalem.

January
12
Friday
godz.
19:00

ŻYWIOŁAK - koncert

Szamański klimat i słowiańska mitologia w połączeniu z niezwykłą folk-rockową energią to znak firmowy Żywiołaka i obietnica niezapomnianego wieczoru w Nie Teatrze. Ostatnia płyta zespołu to kolejna artystyczna próba zmierzenia się z wierzeniami praprzodków, świeżość brzmień i radość ze wspólnego muzykowania, którą czuje i docenia publiczność w całym kraju. Żywiołak w Białymstoku już 12 stycznia!

January
13
Saturday
godz.
19:00

CZAS DLA NAS - trio wokalno-kabaretowe na Sylwestra juliańskiego

Kabaret, spektakl i koncert w jednym. Z tekstami Osieckiej, Przybory, Andrusa, muzyką Pucciniego, Chopina czy Wasowskiego. Trzy wyjątkowe kobiety spełniając swoje zawodowe marzenia zapraszają na nietuzinkowy program muzyczno-kabaretowy, który wykreował w swym kabaretowo-muzycznym uniwersum sam Filip Jaślar z Grupy MoCarta. W sam raz na powtórkę wieczoru sylwestrowego, oczywiście wg kalendarza juliańskiego

January
14
Sunday
godz.
14:30
17:00

ILUZJONISTA Paweł Kwiecień | Spektakl prawdziwej magii

Szukasz niesamowitych doznań i niezwykłej rozrywki na rodzinne popołudnie? Zanurz się z nami w magicznym świecie iluzji i przygotuj się na spektakularny pokaz. Poznaj tajemnice, których nie da się wytłumaczyć! Utalentowany iluzjonista Paweł Kwiecień sprawi, że Wasze zmysły oszaleją, a wyobraźnia odżyje na nowo! Już 14 stycznia w Nie Teatrze.

January
15
Monday
godz.
9:00
11:00

ILUZJONISTA Paweł Kwiecień | Spektakl prawdziwej magii - dla szkół

Zapraszamy szkoły na spektakularny pokaz i spotkanie w magicznym świecie iluzji. Poznajcie z nami tajemnice, których nie da się wytłumaczyć! Utalentowany iluzjonista Paweł Kwiecień sprawi, że zmysły i wyobraźnia małych widzów oszaleją. 15 stycznia o 9:00 i 11:00. Rezerwacje pod adresem zapisy@nieteatr.pl

January
19
Friday
godz.
18:00

Faceci - BRYNDAL/BORATYN | koncert

Faceci nie mają w zasadzie już nic do stracenia. Doświadczenia pielęgnują w sobie, jak kwiaty na parapecie mieszkania, w którym przyszło im akurat się obudzić. W spektaklu składającym się z piosenek, wierszy, przypowieści i anegdot, potrafią opowiedzieć w niepowtarzalny sposób o tym, co nas otacza. Każdy ich występ to coś więcej niż koncert. BRYNDAL BORATYN to projekt muzyczny oparty na piosenkach stworzonych przez Darka Boratyna (muzyka) i Rafała Bryndala (tekst). Już 19 stycznia w Nie Teatrze.

January
20
Saturday
godz.
20:00

USŁUGA CZYSTO PLATONICZNA - spektakl muzyczny | PREMIERA

,,Usługa czysto platoniczna” to opowieść o tym, jak z samotności robi się biznes. Spektakl powstał na podstawie reportażu Oktawii Kromer o tym samym tytule. To opowieść o braku i zaskakujących sposobach na to, aby go wypełnić. Na scenie Nie Teatru sprawdzony zespół aktorski, który świetnie znamy ze spektaklu muzycznego „Nie piję, nie palę, chętnie zrobię z pani mamę”, a zatem to kolejna wsparta reportersko, mocna, ale nie pozbawiona humoru opowieść o świecie, w którym żyjemy.

January
21
Sunday
godz.
16:00

KACPER KUSZEWSKI - Album rodzinny | retro recital z humorem

Recital aktora Kacpra Kuszewskiego „Album rodzinny" to pełna humoru podróż do epoki lat 20. i 30. XX wieku ujęta w formę kilkunastu piosenek. Klimat międzywojnia i muzyka, w której pobrzmiewają rytmy fokstrota, swingu, charlestona i tanga. Idealna propozycja dla miłośników epoki, jak również na wspólne wyjście z okazji Dnia Babci i Dziadka.

January
26
Friday
godz.
19:00

CELEBRATION - Ewa Kłosowicz, Marcin Franc, Karina Komendera | Musical Jam Live X

W cyklu MUSICAL JAM LIVE słyszeliśmy już mnóstwo oryginalnych i pięknych utworów, ale jak dotąd nigdy nie wybrzmiała piosenka Esmeraldy, a także Pilota z „Catch Me If You Can”. Nowy tytuł musicalowy w dorobku Marcina Franca to „tik, tik… BUM!”, więc skoro nas odwiedzi będziemy celebrować i z tym tytułem. Na scenie także Ewa Kłosowicz, z którą razem grali w „Waitress” i „Aidzie”. 26 stycznia wydarzy się magia! Po raz 10-ty!

January
27
Saturday
godz.
19:00

ADAM SNOPEK - Show Przy Fortepianie

Charyzmatyczny pianista i showman Adam Snopek zabiera nas na brawurową jazdę przez wieki z największymi przebojami muzyki. „Od Bacha do AC/DC czyli o muzyce na wesoło” z absolutnie niezbędnym, aktywnym udziałem publiczności, która będzie śmiać się i wzruszać, a nawet chwytać za głowę z wrażenia!

January
28
Sunday
godz.
18:00

PROMIENIOWANIE. Sceny z życia ... | Ewa Wencel - PRZENIESIONY Z 25 LISTOPADA

Z przyczyn niezależnych od Nie Teatru informujemy o konieczności przeniesienia spektaklu na 28 stycznia. Na spotkanie z historią jednej z najważniejszych kobiet w historii musimy zatem poczekać, mamy nadzieję, że i Państwo z nami poczekają z podobną ekscytacją, którą towarzyszyła nam od kilku dni.

February
2
Friday
godz.
19:00

Musical Melodies IV | WIELKI POWRÓT - Edyta Krzemień, Damian Aleksander, Jacek Szwaj

Odkąd Edyta Krzemień wyruszyła po międzynarodową przygodę i została artystką Cirque de Soleil, w Polsce nie jest łatwo uchwytna, dlatego, gdy pojawiła się szansa postanowiliśmy zaprosić ją wspólnie z Damianem Aleksandrem z czwartą odsłoną ich cyklu Musical Melodies. Będą u nas 2 lutego. Sprawdźcie, co zaproponują i jakie muzyczne niespodzianki przygotują!

February
3
Saturday
godz.
18:00

SENTYMENTY AGNIESZKI OSIECKIEJ - recital Eleny Rutkowskiej

Agnieszka Osiecka zafascynowana twórczością wschodnich bardów – Wysockiego, Okudżawy, Wertyńskiego - przetłumaczyła wiele ich piosenek. „Sentymenty Agnieszki Osieckiej” stał się absolutnym hitem w repertuarze estradowym Eleny Rutkowskiej i podbił serca wielu słuchaczy. Już 3 lutego wraz z muzykami Piwnicy pod Baranami Elena Rutkowska wystąpi z tym poruszającym repertuarem.

February
4
Sunday
godz.
18:00

BELFER - spektakl z udziałem Marka Cichuckiego

„Belfer” to spektakl, który nie traci z latami aktualności, bo stawia pytanie, co znaczy być nauczycielem, jak nie stracić ideałów, jak się nie poddawać. I nie jest dedykowany tylko nauczycielom, miłośnicy teatru znajdą olbrzymią przyjemność oglądając w tytułowej roli nagradzanego za tę kreację Marka Cichuckiego.

February
11
Sunday
godz.
18:00

Zubek&Pentz PIAZZOLLA DUO - koncert

Piotr Zubek to wokalista o niezwykłym, głębokim brzmieniu głosu, także autor tekstów, kompozytor, aktor i radiowiec. Janek Pentz to wybitny gitarzysta, który poświęca się technice fingerstyle. Razem postanowili na nowo odkryć dla siebie i słuchaczy twórczość Astora Piazzolli. Zachwycili słuchaczy Letniego grania na tarasie Astorii, teraz powracają, by w sali teatralnej zagrać i opowiedzieć o Piazzolli w niepowtarzalnej aurze i skupieniu.

February
14
Wednesday
godz.
18:00
20:00

MIŁOŚĆ CI WSZYSTKO WYPACZY - Musicalowa Rewia Absurdu | Walentynki

Panie i Panowie! Zapowiada się jedyny taki wieczór w roku. Usiądźcie wygodnie i zanurzcie się w wyjątkowej atmosferze rodem ze starych klubów pełnych dymu ze zdobionych papierośnic, gdzie miłość ma wiele odcieni. „Miłość Ci wszystko wypaczy” to spektakl utrzymany w konwencji nieco absurdalnej musicalowej rewii, realizowany przez trójkę artystów młodej sceny musicalowej. Zabrzmią w nim songi z musicali takich jak Cabaret, Chicago, A Chorus Line, czy The Producers, okraszone choreografiami w iście broadwayowskim stylu. To idealna propozycja na Walentynki.

February
16
Friday
godz.
19:00

FRIDA LA VIDA! - spektakl Teatru Fraktal

FRIDA LA VIDA! to spektakl inspirowany życiem i twórczością Fridy Kahlo. Dzięki niezwykłym i mało znanym tekstom artystki oraz dziennikowi, który prowadziła przez niemal 10 lat zaglądamy wręcz do wnętrza Fridy. Cierpienia przekuwała w intensywną sztukę. Zobaczmy co kryje się pod popkulturowym wizerunkiem tej artystki i jak to prezentuje to w swoim spektaklu Teatr Fraktal.

February
17
Saturday
godz.
19:00

ANDRZEJ DĄBROWSKI & ALL STARS - koncert

Andrzej Dąbrowski to legenda sceny rozrywkowej i jazzowej, wokalista i perkusista, kompozytor. Kierowca rajdowy i dziennikarz. Nagrał kilkadziesiąt płyt. Koncertował w całej Europie, w plebiscytach na najlepszego wokalistę jazzowego wielokrotnie stawał na podium. 17 lutego na scenie Nie Teatru ANDRZEJ DĄBROWSKI & ALL STARS w programie z rewelacyjnej płyty LIVE.

February
23
Friday
godz.
19:30

MIŁOŚĆ - ks. Twardowski | Adam Woronowicz | Janusz Strobel

„Miłość” to spotkanie z człowiekiem. Z jednej strony z bohaterem, który buduje swój system wartości za pośrednictwem tekstów ks. Twardowskiego. Z drugiej strony z wybitnym aktorem, Adamem Woronowiczem, który przy minimum środków inscenizacyjnych, ale z towarzyszeniem muzyki i jej autora, Janusza Strobla, opowie nam uniwersalną historię.

February
24
Saturday
godz.
20:00

THE TRICK Rotowski&Słomka - spektakl z elementami iluzji

Na ile trik powstaje w dłoniach iluzjonisty, a na ile w głowach widzów? Jak umiejętnie oszukiwać zmysły? Jak kontrolować uwagę i usypiać czujność? Czy łatwiej jest zwodzić oko czy mózg? Odpowiedzią na te pytania jest ,,The Trick”. Połączenie teatru, pokazu iluzji, stand-upu, a nawet kabaretu, które przygotowali Wojciech Rotowski i Roman Słomka. Spektakl demaskuje sztuczki i otwiera oczy na manipulacyjne pułapki jakie czekają na nas każdego dnia.

March
17
Sunday
godz.
14:30
17:00
19:50

KTO MA KLUCZ - Emilia Komarnicka-Klynstra, Stefano Terrazzino, Sara Janicka - spektakl

"Kto ma Klucz" to uniwersalna, ponadczasowa historia o miłości. Miłości dojrzałej, o której twórcy rzadko opowiadają, bo bardziej spektakularną bohaterką jest zwykle miłość romantyczna. To spektakl dla każdego kto choć raz w życiu zastanawiał się, czy relacja, w której jest (małżeńska, partnerska, przyjacielska, zawodowa) go wzmacnia, czy osłabia. Emilia Komarnicka-Klynstra i Stefano Terrazzino w historii opowiadanej przebojami polskimi oraz włoskimi, ale także muzyką świata i wspaniałą paletą emocji.