Współpracujący z Wolną Grupą Bukowiną Krzysztof Żesławski jest od wielu lat propagatorem twórczości Agnieszki Osieckiej, również jako kierownik muzyczny Festiwalu Twórczości Agnieszki Osieckiej „Bardzo Wielka Woda” we Wrocławiu. Razem z Olkiem Miśkiewiczem i niezwykle charyzmatyczną wokalistką Natalią Lubrano zagrają w Nie Teatrze koncert „Osiecka na jazzowo”.
„Pełnia” zaczyna się historią miłości w Mińsku, po czym staje się wędrówką w głąb rodzinnego rodowodu, dogłębną analizą kodu genetycznego, próbą usłyszenia i zrozumienia przesłania minionych pokoleń, zapisanego na kręgach ściętych drzew." 8 grudnia zapraszamy na spotkanie z Michałem Androsiukiem, autorem powieści "Pełnia", wydanej w tłumaczeniu na język polski przez Fundację Sąsiedzi.
„Kolacja na cztery ręce” to historia muzyczno-kulinarnej konfrontacji dwóch najwybitniejszych muzyków baroku: Jana Sebastiana Bacha (Piotr Dąbrowski) i Fryderyka Haendla (Mirosław Zbrojewicz) w formie słodko-gorzko-kwaśnej komedii. Na scenie ucztują mistrzowie, ale to wydarzenie jest także wytrawną teatralną ucztą dla widza.
Bóg postanawia przynieść ludziom nowe 10 przykazań. To pomysł Davida Javerbauma, amerykańskiego twórcy znanego między innymi z serialu „The Kominsky Method”. Napisał boską komedię „An Act of God”, którą wziął na warsztat Teatr Druga Strefa, jedyna scena w Polsce, która mieści się w dawnym warsztacie samochodowym. Jakiego Boga zobaczymy? Czy będzie dobrze wszystkim znanym, umęczonym starcem z listą wymagań? Czy może przemyślał to i owo i ma nam do zaproponowania coś nowego? Bardziej nas rozśmieszy czy skłoni do myślenia?
"Skowyt" to nowy twór. Monodram Marcina Tomkiela opowiada o sylwetce zawieszonej gdzieś pomiędzy współczesnym światem, a własną głową. Spektakl lalkowy dla dorosłych na podstawie tekstów Maliki Tomkiel, z muzyką na żywo autorstwa Jakuba Olszewskiego będzie miał swoją premierę w Nie Teatrze 14 grudnia.
Polska grupa VOŁOSI jest fenomenem na światowej scenie muzycznej. Powstała w wyniku niespodziewanego spotkania tradycyjnych i współczesnych artystów w samym sercu polskich gór. Ich opierający się na dialogu styl muzyczny łączy w sobie elementy rocka, jazzu, muzyki filmowej, ambientu, world music. To z jednej strony najwyższa jakość, z drugiej wyjątkowa przystępność. Klasa sama w sobie.
Brawurowa gra Stanisławy Celińskiej i Lucyny Malec w spektaklu GRACE I GLORIA tworzy widowisko pełne wdzięku i refleksji. To spotkanie z doświadczonymi artystkami teatru, które opowiedzą nam barwną, a zarazem przejmującą opowieść o dwóch dojrzałych kobietach. Spektakl powstał z okazji jubileuszu Stanisławy Celińskiej.
To ostatnie chwile na przygotowanie świątecznych bibelotów i ozdób, dlatego zapraszamy najmłodszych widzów Nie Teatru, aby wyzwolić swoją kreatywność na warsztatach w Przytulisku. Efekty działań będą jak zwykle wyjątkowe, bo starannie wypracowane pod okiem prowadzącej Kasi Mikiewicz.
Opowiemy Wam historię, która wydarzyła się zimą w samym sercu Hiszpanii. Pewnego dnia mały świetlik zauważył, że stracił swoje światełko. Co się wydarzyło dalej, gdzie zawędrujemy w ślad za nim, jakie melodie z kręgu kultury hiszpańskojęzycznej poznamy i wspólnie zanucimy z artystami projektu Muzyka Łączy? 17 grudnia zapraszamy na rodzinny koncert „W poszukiwaniu świątecznego światła”.
Boże Narodzenie po Hiszpańsku? Dlaczego nie! Eva, pochodząca z Wenezueli i Alvaro z Hiszpanii, opowiedzą jak wyglądały Święta w ich domach. Czy to prawda, że w Wenezueli kolędy są tańczone, a w Hiszpanii hucznie świętuje się Święto Trzech Króli? Koncert pełen muzyki i uruchamiających wyobraźnię opowieści, a przy okazji mała lekcja hiszpańskiego. Zapraszamy 17 grudnia!
Musical „Scrooge- świąteczna opowieść” to przedświąteczna premiera Białostockiej Akademii Musicalowej. Przesłanie płynące z opowiadania Charlesa Dickensa „Opowieść Wigilijna” jest od pokoleń aktualne i ważne, dlatego tak chętnie do niego wracamy i zapraszamy na nową inscenizację, w której zagrają słuchacze Akademii.
Janek Traczyk powraca do Nie Teatru w świątecznej aurze. Znamy i cenimy jego artystyczną wrażliwość, dlatego koncert „Świątecznie” będzie dla nas prawdziwym przedświątecznym prezentem. Podczas koncertu usłyszymy kolędy i pastorałki nawiązujące w swoim duchu do muzyki filmowej, klasyki czy współczesnego popu.
Będzie to duchowa uczta przybrana w najpiękniejsze melodie, bo te świąteczne. W domach już pachnące choinki, a na naszej scenie pełen liryki i charyzmy wykonawców koncert. Zaśpiewają Paulina Grochowska i Damian Aleksander. Instrumentalnie przestrzeń wypełni pianista Jacek Szwaj. Na dwa dni przed Wigilią „Świąteczne melodie” wprowadzą nas w ten szczególny czas.
Musical „Scrooge- świąteczna opowieść” to przedświąteczna premiera Białostockiej Akademii Musicalowej. Przesłanie płynące z opowiadania Charlesa Dickensa „Opowieść Wigilijna” jest od pokoleń aktualne i ważne, dlatego tak chętnie do niego wracamy i zapraszamy na nową inscenizację, w której zagrają słuchacze Akademii.
„Nie piję, nie palę, chętnie zrobię z pani mamę” – spektakl na miarę naszych czasów, czasów dystansu społecznego, czasów, gdy wychowani na zwycięzców 30-latkowie zaczynają dorastać, a życie? Okazuje się nie być bajką. Raczej bańką internetową, poza którą bardzo trudno o prawdziwe, głębokie relacje, zaufanie i wiarę w drugiego człowieka. A przecież w środku tyle marzeń i nadziei…Zapraszamy na poruszający musical.
Końcówka roku w Nie Teatrze będzie magiczna, a to za sprawą wokalistki i altowiolistki Natalii Niemen oraz harfisty Michała Zatora. Oboje nie kryją miłości do muzyki celtyckiej. „Zaklęte w Strunach” to ich wspólny program, a zarazem podróż do zielonych krain niczym z serialu „Outlander”.
W Sylwestra Nie Teatr zaprasza na jedyne takie show w Polsce, które łączy muzykę, taniec oraz występy królowej europejskiej burleski, miss piękności i showgirl Lillet L’amour. Show Burlesque Dance Live Band przeniesie nas w atmosferę prohibicji i wszechobecnego charlestona, w klimacie inspirowanym filmem "The Great Gatsby". W drugiej części wieczoru, już poza sceną Nie Teatru, ale wciąż w klimatycznych przestrzeniach na 2. piętrze, zapraszamy na przyjęcie koktajlowe i odliczanie godzin do Nowego Roku w rytmie Hitów Stulecia. To wieczór z otwartym barem, przekąskami i gorącym parkietem, który rozgrzewać będą nasi wokaliści, konferansjerzy i Live Band.
Pierwszy weekend w Nowym Roku na scenie Nie Teatru zainauguruje nietypowy duet – Orkiestra Ludwika Sarskiego. Muzycy w rytmie tanga, swingu, jazzu, z nutką ragtime’u i muzyki klezmerskiej zagrają do wspaniałej, pełnej gagów i popisów kaskaderskich komedii Bustera Keatona „Młody Sherlock” z 1924 roku. Po projekcji muzycy uraczą nas dodatkowo autorskim recitalem.
Szamański klimat i słowiańska mitologia w połączeniu z niezwykłą folk-rockową energią to znak firmowy Żywiołaka i obietnica niezapomnianego wieczoru w Nie Teatrze. Ostatnia płyta zespołu to kolejna artystyczna próba zmierzenia się z wierzeniami praprzodków, świeżość brzmień i radość ze wspólnego muzykowania, którą czuje i docenia publiczność w całym kraju. Żywiołak w Białymstoku już 12 stycznia!
Kabaret, spektakl i koncert w jednym. Z tekstami Osieckiej, Przybory, Andrusa, muzyką Pucciniego, Chopina czy Wasowskiego. Trzy wyjątkowe kobiety spełniając swoje zawodowe marzenia zapraszają na nietuzinkowy program muzyczno-kabaretowy, który wykreował w swym kabaretowo-muzycznym uniwersum sam Filip Jaślar z Grupy MoCarta. W sam raz na powtórkę wieczoru sylwestrowego, oczywiście wg kalendarza juliańskiego
Szukasz niesamowitych doznań i niezwykłej rozrywki na rodzinne popołudnie? Zanurz się z nami w magicznym świecie iluzji i przygotuj się na spektakularny pokaz. Poznaj tajemnice, których nie da się wytłumaczyć! Utalentowany iluzjonista Paweł Kwiecień sprawi, że Wasze zmysły oszaleją, a wyobraźnia odżyje na nowo! Już 14 stycznia w Nie Teatrze.
Zapraszamy szkoły na spektakularny pokaz i spotkanie w magicznym świecie iluzji. Poznajcie z nami tajemnice, których nie da się wytłumaczyć! Utalentowany iluzjonista Paweł Kwiecień sprawi, że zmysły i wyobraźnia małych widzów oszaleją. 15 stycznia o 9:00 i 11:00. Rezerwacje pod adresem zapisy@nieteatr.pl
Faceci nie mają w zasadzie już nic do stracenia. Doświadczenia pielęgnują w sobie, jak kwiaty na parapecie mieszkania, w którym przyszło im akurat się obudzić. W spektaklu składającym się z piosenek, wierszy, przypowieści i anegdot, potrafią opowiedzieć w niepowtarzalny sposób o tym, co nas otacza. Każdy ich występ to coś więcej niż koncert. BRYNDAL BORATYN to projekt muzyczny oparty na piosenkach stworzonych przez Darka Boratyna (muzyka) i Rafała Bryndala (tekst). Już 19 stycznia w Nie Teatrze.
,,Usługa czysto platoniczna” to opowieść o tym, jak z samotności robi się biznes. Spektakl powstał na podstawie reportażu Oktawii Kromer o tym samym tytule. To opowieść o braku i zaskakujących sposobach na to, aby go wypełnić. Na scenie Nie Teatru sprawdzony zespół aktorski, który świetnie znamy ze spektaklu muzycznego „Nie piję, nie palę, chętnie zrobię z pani mamę”, a zatem to kolejna wsparta reportersko, mocna, ale nie pozbawiona humoru opowieść o świecie, w którym żyjemy.
Recital aktora Kacpra Kuszewskiego „Album rodzinny" to pełna humoru podróż do epoki lat 20. i 30. XX wieku ujęta w formę kilkunastu piosenek. Klimat międzywojnia i muzyka, w której pobrzmiewają rytmy fokstrota, swingu, charlestona i tanga. Idealna propozycja dla miłośników epoki, jak również na wspólne wyjście z okazji Dnia Babci i Dziadka.
W cyklu MUSICAL JAM LIVE słyszeliśmy już mnóstwo oryginalnych i pięknych utworów, ale jak dotąd nigdy nie wybrzmiała piosenka Esmeraldy, a także Pilota z „Catch Me If You Can”. Nowy tytuł musicalowy w dorobku Marcina Franca to „tik, tik… BUM!”, więc skoro nas odwiedzi będziemy celebrować i z tym tytułem. Na scenie także Ewa Kłosowicz, z którą razem grali w „Waitress” i „Aidzie”. 26 stycznia wydarzy się magia! Po raz 10-ty!
Charyzmatyczny pianista i showman Adam Snopek zabiera nas na brawurową jazdę przez wieki z największymi przebojami muzyki. „Od Bacha do AC/DC czyli o muzyce na wesoło” z absolutnie niezbędnym, aktywnym udziałem publiczności, która będzie śmiać się i wzruszać, a nawet chwytać za głowę z wrażenia!
Z przyczyn niezależnych od Nie Teatru informujemy o konieczności przeniesienia spektaklu na 28 stycznia. Na spotkanie z historią jednej z najważniejszych kobiet w historii musimy zatem poczekać, mamy nadzieję, że i Państwo z nami poczekają z podobną ekscytacją, którą towarzyszyła nam od kilku dni.
Odkąd Edyta Krzemień wyruszyła po międzynarodową przygodę i została artystką Cirque de Soleil, w Polsce nie jest łatwo uchwytna, dlatego, gdy pojawiła się szansa postanowiliśmy zaprosić ją wspólnie z Damianem Aleksandrem z czwartą odsłoną ich cyklu Musical Melodies. Będą u nas 2 lutego. Sprawdźcie, co zaproponują i jakie muzyczne niespodzianki przygotują!
Agnieszka Osiecka zafascynowana twórczością wschodnich bardów – Wysockiego, Okudżawy, Wertyńskiego - przetłumaczyła wiele ich piosenek. „Sentymenty Agnieszki Osieckiej” stał się absolutnym hitem w repertuarze estradowym Eleny Rutkowskiej i podbił serca wielu słuchaczy. Już 3 lutego wraz z muzykami Piwnicy pod Baranami Elena Rutkowska wystąpi z tym poruszającym repertuarem.
„Belfer” to spektakl, który nie traci z latami aktualności, bo stawia pytanie, co znaczy być nauczycielem, jak nie stracić ideałów, jak się nie poddawać. I nie jest dedykowany tylko nauczycielom, miłośnicy teatru znajdą olbrzymią przyjemność oglądając w tytułowej roli nagradzanego za tę kreację Marka Cichuckiego.
Piotr Zubek to wokalista o niezwykłym, głębokim brzmieniu głosu, także autor tekstów, kompozytor, aktor i radiowiec. Janek Pentz to wybitny gitarzysta, który poświęca się technice fingerstyle. Razem postanowili na nowo odkryć dla siebie i słuchaczy twórczość Astora Piazzolli. Zachwycili słuchaczy Letniego grania na tarasie Astorii, teraz powracają, by w sali teatralnej zagrać i opowiedzieć o Piazzolli w niepowtarzalnej aurze i skupieniu.
Panie i Panowie! Zapowiada się jedyny taki wieczór w roku. Usiądźcie wygodnie i zanurzcie się w wyjątkowej atmosferze rodem ze starych klubów pełnych dymu ze zdobionych papierośnic, gdzie miłość ma wiele odcieni. „Miłość Ci wszystko wypaczy” to spektakl utrzymany w konwencji nieco absurdalnej musicalowej rewii, realizowany przez trójkę artystów młodej sceny musicalowej. Zabrzmią w nim songi z musicali takich jak Cabaret, Chicago, A Chorus Line, czy The Producers, okraszone choreografiami w iście broadwayowskim stylu. To idealna propozycja na Walentynki.
FRIDA LA VIDA! to spektakl inspirowany życiem i twórczością Fridy Kahlo. Dzięki niezwykłym i mało znanym tekstom artystki oraz dziennikowi, który prowadziła przez niemal 10 lat zaglądamy wręcz do wnętrza Fridy. Cierpienia przekuwała w intensywną sztukę. Zobaczmy co kryje się pod popkulturowym wizerunkiem tej artystki i jak to prezentuje to w swoim spektaklu Teatr Fraktal.
Andrzej Dąbrowski to legenda sceny rozrywkowej i jazzowej, wokalista i perkusista, kompozytor. Kierowca rajdowy i dziennikarz. Nagrał kilkadziesiąt płyt. Koncertował w całej Europie, w plebiscytach na najlepszego wokalistę jazzowego wielokrotnie stawał na podium. 17 lutego na scenie Nie Teatru ANDRZEJ DĄBROWSKI & ALL STARS w programie z rewelacyjnej płyty LIVE.
„Miłość” to spotkanie z człowiekiem. Z jednej strony z bohaterem, który buduje swój system wartości za pośrednictwem tekstów ks. Twardowskiego. Z drugiej strony z wybitnym aktorem, Adamem Woronowiczem, który przy minimum środków inscenizacyjnych, ale z towarzyszeniem muzyki i jej autora, Janusza Strobla, opowie nam uniwersalną historię.
Na ile trik powstaje w dłoniach iluzjonisty, a na ile w głowach widzów? Jak umiejętnie oszukiwać zmysły? Jak kontrolować uwagę i usypiać czujność? Czy łatwiej jest zwodzić oko czy mózg? Odpowiedzią na te pytania jest ,,The Trick”. Połączenie teatru, pokazu iluzji, stand-upu, a nawet kabaretu, które przygotowali Wojciech Rotowski i Roman Słomka. Spektakl demaskuje sztuczki i otwiera oczy na manipulacyjne pułapki jakie czekają na nas każdego dnia.
"Kto ma Klucz" to uniwersalna, ponadczasowa historia o miłości. Miłości dojrzałej, o której twórcy rzadko opowiadają, bo bardziej spektakularną bohaterką jest zwykle miłość romantyczna. To spektakl dla każdego kto choć raz w życiu zastanawiał się, czy relacja, w której jest (małżeńska, partnerska, przyjacielska, zawodowa) go wzmacnia, czy osłabia. Emilia Komarnicka-Klynstra i Stefano Terrazzino w historii opowiadanej przebojami polskimi oraz włoskimi, ale także muzyką świata i wspaniałą paletą emocji.